• Ludovic IX
    5.5k
    koliko znam, u njemačkoj se naplačuje ulaz automobila u gradove.. ili je to samo za kat manje od euro6
  • Ali
    1.9k
    Ovaj biser je ba razini djece vrticke dobi.

    "Primjerice, napomenuo je da kao vijećnici dobivaju mnoga pitanja građana u kojima traže proširenje prometnih traka, novih traka na raskrižju, podzemne garaže, više parkirnih mjesta. Nakić-Alfirević na toj snimci vijećnicima Možemo! – dakle onima koji na svojoj razini vlasti donose odluke, pa tako i one vezane za promet – govori da su to promašeni prijedlozi jer ono što građani predlažu ne daje rezultate te da se, primjerice, nakon godinu i pol dana dogodi to da razina gužve dosegne onu prije ikakvog građevinskog zahvata."

    Kao sto sam rekao, kao kad Majka uci svoje dijete vrticke dobi da mora ujutro nakon sto se probudi obaviti jutarnju higijenu i pospremiti krevet. A dijete ima stav , zakaj ??? Pa ionaku cu ga navecer opet zguzvati...
  • NORTE
    9.3k
    Pročitao i to je poanta moje rečenice - senzacionalizam jer se pokušava profurati da je to i aktivna politika možemaša, a ne bih se baš složio.
    Loša infrastruktura je bila i prije i nije se baš nešto radilo na njenom poboljšanju.

    Neki biciklist je nešto izjavio, who cares?

    Poticanje prometnog kolapsa bi ujedno bilo i potkopavanje svog izbornog rezultata.
  • Neki tip
    19.4k
    koliko znam, u njemačkoj se naplačuje ulaz automobila u gradove.. ili je to samo za kat manje od euro6Ludovic IX

    Imaju neke bedževe, tj. naljepnice za auto kojima se dokazuje niska emisija CO2. Nije da to moraš imati za bilo koji dio grada, odnosno da se općenito naplaćuje "ulaz automobila u gradove", nego najčešće imaš nekakve ekološke zone (u slobodnom prijevodu), u pravilu centar ili širi centar grada i tamo se ne može s autima koji ispuštaju štetne plinove iznad neke određene razine.

    Ta naljepnica je 6 eura mislim samo za njemačke aute (za nenjemačke je skuplje i varira) i za niže od Euro 4 za dizele ne može se ni dobiti, ali to valjda varira od grada do grada.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Dobro mi je ono da bi se parking više naplaćivao za goste. Kaj je to, dolaze ti gosti koje moraš prijaviti da bi onda više platili parking? :D
  • ZGBhoy
    1.7k
    koliko znam, u njemačkoj se naplačuje ulaz automobila u gradove.. ili je to samo za kat manje od euro6Ludovic IX

    Ne naplacuje se Ulaz u grad.

    Imas Naljepnice raznih Boja, ovisi o tome ima li ti Auto Euro 2,3,4,5 ili 6 a na ulazu u grad ima Tablica na kojoj bude napisano sa kojom Bojom Naljepnice smijes uci u Grad ili uzi dio Grada
  • jedan u nizu
    6.2k
    Dobro mi je ono da bi se parking više naplaćivao za goste. Kaj je to, dolaze ti gosti koje moraš prijaviti da bi onda više platili parking?Mali Zeus

    Ne, nego stanari imaju povlaštene karte koje su jeftinije, dok ljudi koji nisu iz centra, tih kvartova bi plaćali više.
    Iskreno se nadam da će se ta razlika povećati, da će stanari plaćati minimalno jer jbg žive tamo i moraju se parkirati, dok bi se potaklo ostale ljude da dolaze javnim prijevozom.

    Da, javni prijevoz je jedan od najgorih, ali da se pomakne sa mrtve tocke moraš početi poduzimati nešto, za početak zainteresirati ljude da dolaze tramvajima, i odvratiti ljude od nepotrebnog korištenja auta.

    Znam nebrojeno mnogo ljudi kojima se neda do centra jer ne žele platiti niti 4 kn za kartu, a doslovno im je brže i isplativije otići autobusom + tramvajem do centra, nego sjest u auto, potrošit nešto goriva, platiti parking.
    Da je brže i jeftiinije nebi ništa rekao, ali ovako mi je to baš bezveze.
    Dok se navike građana ne promijene nećemo imati velike promjene.

    Nažalost takva smo kultura gdje samo batina funkcionira. Ja da imam vlast uveo bih 1000 komunalnih redara, za mjesec dana bi napunio proračun iz kazni koje se trebaju plačati i kontrolirati a ne to se ne radi. Od parkiranja na autobusnih stanicama, ulicama, nogostupima, prolaske kro crvena. U Španskom je plac pored kojeg je solidno veliki parking, četvrta zona, sat stoji 1,5kn, ali zjapi prazan, dok je u svakom trenutku barem 30-40 auta parkirano na stanici, nogostupu i okolnim ulicama. Autom je skoro nemoguce proci kroz jednu ulicu. prosetati nogostupom je nemoguće. Prolazim tamo svaki dan i uvijek je to ista ekipa, ekipa koja dolazi u tamošnje birtije.
    Imamo mentalitet da ideš u birtiju i svog mercedesa moraš parkirati pored terase od kafica.

    Također, dok se ljude na kažnjava oni će i dalje bazati glomazni otpad u kontenjere. Ljudi doslovno bacaju glomazni i građevisnki otpad u te kontenjere, wc skoljke, stolice, dijelove ormara, šutu, svašta nešto, i onda se žale kako je smeće pretrpano.
    Danas ima više reciklažnih dvorišta. A najbolje od svega, imaš besplatan odvoz tog otpada 2 puta godišnje, samo nazoveš i dogovoriš vrijeme. Par puta sam iskoristio tu opciju i radi savršeno.

    Samo kazne, i ništa dugo. Snimka od neki dan gdje radnici bacaju građevinski otpad u obicni kontenjer, i javi se čovjek i kaže da bi on to i u Austriji napravio ali ne smije jer ce mu doci kazna da mu to više ne pada na pamet.
    Svi se bunimo navožnje bahatih na autocestama, a ti isti u Austriji, Italiji, Sloveniji i cijeloj europi voze po ograničenju, a cim predu granicu kod nas, same gas.
    Zašto? Jer se boje kazni!!

    Batina je iz raja izašla
  • Mali Zeus
    9.8k
    Sve si dobro rekao. Ovo za 'goste' je čak dobra ideja. Evo recimo u kvartu imam problem da je nekad teško naći parking, a kak i sam veliš ljudi parkaju uredno posvuda i nikom niš. Neka uvedu naplatu parkinga što se mene tiče pa da vidim ekipu koja će mi se parkirati na skretanju tak da kad vozim iz sporedne u glavnu imam preglednost nula.
    Vikend na placu je posebna priča, znači parking pun, a ekipa još ide u krug i čeka da netko izađe jer ne dao Bog malo prošetati na kavu. To je kultura da se svugdje ide autom, makar i na pet metara do pekare.
    Što se tiče prometa u centru treba ga smanjivati što više, ali u tom slučaju i napraviti neke parkinge i garaže na periferiji centra. Kad se zeleni val sređivao Bandićeva ekipa umjesto da nešto po tom pitanju uredu su išli u suprotnom pravcu, čak proširili parkirna mjesta tak da na dijelovima ne mogu 2 pješaka proći jedan pored drugog na pločniku.

    Otpad je posebna priča, jest da bi trebali to kupiti češće i da je odvoz otpada i dalje rak rana, al kak ekipa baca to je jebeno, samo baci pokraj, cijele kutije televizora, pećnica, Ikee, čega god, teško je to razdrapati ili recimo plastiku prešati, pa se onda čude da su kontejneri i kante prepuni.
    Kak i sam veliš, odvoz glomaznog otpada možeš sam zatražiti i dobiješ mailom obavijest kad dolaze i da to ostaviš na mjestu otkud se može odvesti.

    Kad ekipa radi stanove građevinski otpad, šuta itd. uredno se baca bilo di, baš ih briga, brigo moja prijeđi na drugoga. Obično se odvezu u drugi kvart i to bace, ako i to.
  • mali M
    3.5k
    Otpad je posebna priča, jest da bi trebali to kupiti češće i da je odvoz otpada i dalje rak rana, al kak ekipa baca to je jebeno, samo baci pokraj, cijele kutije televizora, pećnica, Ikee, čega god, teško je to razdrapati ili recimo plastiku prešati, pa se onda čude da su kontejneri i kante prepuni.
    Kak i sam veliš, odvoz glomaznog otpada možeš sam zatražiti i dobiješ mailom obavijest kad dolaze i da to ostaviš na mjestu otkud se može odvesti.
    Mali Zeus

    u načelu se slažem sa svime što kažeš, svatko od nas može uložiti malo truda i bit će mrvu bolje, ali... sve se to tako bacalo i prije i nikad nismo imali nakaradna smetlišta po cijelom gradu. a pazi još nam lik naplaćuje vrečice 80kuna!! ej!!! one koje bi trebao dostavljati ne dostavljaju redovno i snađi se druže.. netreba Markička jer je ona preveliki egoist i nema apsolutno nikakvu referencu da bi preuzela grad, ali bome ovi šta rade, ja sam mislio da zdrav razum i logika nemože nikada tako funkcionirati.. Trebalo bi uvesti zakon da čim se neki gradonačelnik primi ideologije leti po nabavnoj, odmah! Bio ti vjernik, ateist, budist, transić ili gejić, nemaš šta to uopće spominjati ako si gradonačelnik. TI si gradonačelnik svih nas a ne samo onih koji ti se sviđaju, za takve igrice idi u sabor pa se tamo nabacivaj sa "komplimentima" sa oporbom.
  • Mali Zeus
    9.8k
    u načelu se slažem sa svime što kažeš, svatko od nas može uložiti malo truda i bit će mrvu bolje, ali... sve se to tako bacalo i prije i nikad nismo imali nakaradna smetlišta po cijelom gradu. a pazi još nam lik naplaćuje vrečice 80kuna!mali M

    Ne znam za tvoj kvart, al kod mene je svako malo i prije znao niknuti mali deponij, ekipa kad bi sređivala stan ili garažu čistila bi uredno sve iznijela na livadu i bok. Jednom rječju ljudi nisu ni prije znali kako živjeti u zajednici, ne znaju ni sad. Što ne znači da gradska vlast dobro obavlja svoj dio posla.
  • mali M
    3.5k
    znao je i kod mene, deponiji su bili problem jednom godišnje kad je išao glomazni pa su ljudi po nadahnuću odredili gdje to treba biti. ponavljam to je bilo jednom godišnje.. I samo kažem, nije mi bitno tko je na vlasti, nego kako takvu vlast obnaša... prvo je bilo dajte na 6 mjeseci, pa dajte nam godinu dana, pa dajte nam dvije godine.. proči će i taj mandat i uvijek imaju ispriku kako je netko drugi kriv zašto ništa nije napravljeno. Mogli su krenuti sa malim stvarima jednu po jednu stvar i već bi hrpu toga napravili.. ovako samo tresu kaveze i ništa ne rade. 95% projekata koji se sad završavaju su bili započeti i prije njih.. meni je to koma.. tko im hoće davati opravdanje još 10 godina za propast je isti onaj koji je smatrao da i Bandinjo radio dobar posao..
  • Mali Zeus
    9.8k
    Nije baš bilo jednom godišnje i bilo je nevezano za vrijeme odvoza glomaznog. Jednom rječju sranja je bilo i prije zahvaljujući ljudima koji se ponašaju kao da su jučer izašli iz pećine. Ali nevažno.
  • Dudu9
    447
    Ako ce smece i košnja trave bit najveći problemi onda nam i nije lose, pa jedna zičara platili smo duplo i na kraju 1 godinu nismo mogli pustiti u pogon, a tek na razini države kupuje se plin za 1 cent milijarde isparavaju i nikom nista koliko kradu postali smo ravnodušni
  • Neki tip
    19.4k
    Ako ce smece i košnja trave bit najveći problemi onda nam i nije loseDudu9

    Nemoj padati u zamku "a kaj je s onim prije", "bare ne kradu", "a ti si znači za Bandića?", "da nije možda onaj lopov bolji?", "uf, neš ti problema, nepokošena trava.." i slične varijacije na temu.

    Bandić je umro, iza njega su ostali dugovi, optužnice i presude.

    Tko to spori je idiot, jer ja ne znam kako drugačije nazvati osobu koja spori činjenice. Mislim, znam, ali ne bira mi se riječi za ljude posvađane sa stvarnošću.

    E pa kad smo to ustanovili, možemo dalje.

    Ne živimo u 2007. ni 2015., nego 2023. i imamo novu (a sad više i ne baš tako novu) vlast u Gradu, od koje imamo pravo očekivati, tražiti, kritizirati, mjeriti i propitivati neovisno o tome kakav je bio spomenuti pokojnik.

    Jesu li gori? Naravno da nisu.

    Ali to uopće nije bitno, jer na idućim izborima neću ni birati između pokojnika (to je dosad bilo rezervirano samo za birače, mrtve kandidate još nismo imali) i njih, nego njihovih rezultata i tuđih obećanja, kako to na svakim izborima i biva.

    Ako ne riješe problem smeća i urbanog životnog prostora koji tako i izgleda ili ne budu imali jasno rješenje i stategiju za ubuduće, onda me sigurno neće zanimati "problemi s kojima su se oni suočavali".

    Pa izabrani su da se suoče s njima.
  • Dudu9
    447
    Pisem ti da najmanji problem trava ili smece jer da se ne desi ko bandicevom nesposobnom direktoru plinare koji ju doveo do stecaja zar nije bitnije da se ne krade di se stigne i da ne poskupljuje komunalne i druge usluge
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.