• austrijanac
    3k

    Zaboravio si onu najstariju izliku.
    "Bolje vrtice napravit."
  • DrawTube
    3.6k
    Meni su jasne sve kritike osim kritika za divlje svinje. Pa Zagreb ima granicu dugu 20 kilometara s parkom prirode i šumskih područjem. Što bi trebao senf raditi, ići i s puškom ih loviti?

    Bilo je veprova i živina i prije tomeka, pa sjećamo se one štakorčine koja se spustila do Vrapča u 2020., još za Bandića
  • Sajla
    4.3k
    sjećamo se one štakorčine koja se spustila do Vrapča u 2020DrawTube

  • Mr Blue
    3.4k
    Lako za vanjske terene... ovom gradu presušno nedostaju dvorane, a i ove postojeće su katastrofa (čast izuzecima) i vape za obnovom
  • NORTE
    9.9k
    sjećamo se one štakorčine koja se spustila do Vrapča u 2020., još za BandićaDrawTube
    To je nutrija, životinja porijeklom iz Južne Amerike, živi i po Europi, ima ju i naš zoološki.
  • mali M
    4.1k
    Meni su jasne sve kritike osim kritika za divlje svinje. Pa Zagreb ima granicu dugu 20 kilometara s parkom prirode i šumskih područjem. Što bi trebao senf raditi, ići i s puškom ih loviti?DrawTube

    Draw živim u podsljemenskoj zoni već 40 godina. Nikad, ali nikad nismo imali divlje svinje u dvorištima u Zagrebu... nikad.. ti meni sad nađi neki izolirani incident ko ovu nutriju, ali ekipa u Gračanima ne pušta djecu u dvorišta same... Bukovac je pun lisica i to hodaju među nama ko dobar dan (jedna je šetala iza mene i žene preko cijelog kvarta), a neki dan nisam mogao očima vjerovati kad mi se nonšalantno ispred auto prošetao jazavac. Pravi pravcati... možemo mi izmišljati toplu vodu al toga nije bilo brate mili pa nismo slijepi ludi i gluhi desetlječima...
  • Mali Zeus
    10.6k
    Meni su jasne sve kritike osim kritika za divlje svinje. Pa Zagreb ima granicu dugu 20 kilometara s parkom prirode i šumskih područjem. Što bi trebao senf raditi, ići i s puškom ih loviti?DrawTube

    Ne, samo pokupiti smeće redovitije.
  • Captain America
    15.3k
    Zašto jedan Zagreb ovakvo što ne napravi u baš svim kvartovima koji imaju na tisuće djece...NORTE

    Pitanje je kolko bi bilo interesa kod naše djece. Kod mene je u kvartu lik s kojim sam išo u osnovnu ušo u mjesni odbor i preko toga dogovorio gradnju sličnog igrališta. Igralište je zjapilo prazno par godina, a sada se tamo igraju mali imigranti.
  • Sajla
    4.3k

    ima li danas toga više? sigurno. i ja sam desetljećima živio na brdu i do kuće su mi se spuštale srne, fazani su se stalno šetali, a jazavca smo samo jednom našli krepanog, nikad živog. divljih svinja nikad nije bilo u kvartu, a ne sjećam se ni da su lisice hodale po kvartu. rješavanjem smeća bi se i to riješilo 99%, a zalutalih životinja bude uvijek. ovako kak je danas nikad nije bilo
  • deda
    29.7k
    To nema veze sa Zagrebom već sa umiranjem sela tj. odumiranjem države. Divljih svinja ima svuda jer ljudi nema.
  • Neki tip
    19.6k
    To nema veze sa Zagrebom već sa umiranjem sela tj. odumiranjem države. Divljih svinja ima svuda jer ljudi nema.deda

    Naravno da ima veze sa Zagrebom, jer se o pojavi divljih svinja u Zagrebu govori, a ne o njihovoj brojnosti na Banovini i Kordunu.

    Zagreb nije ni depopuliziran ni demografski odumro pa da eto divlje životinje zauzimaju prostor koji ljudi više ne naseljavaju (kao na području između Dvora i Gline ili između Saborskog i Plaškog gdje ih se viđa na cesti).

    Divljih svinja ima svuda gdje ljudi nema, ali svakako je problem i to gradski problem kad divljih svinja ima i tamo gdje ih ne smije biti, među ljudima.
  • deda
    29.7k
    Kako ne, svaka zarasla i neobrađena površina povećava stanište divljači i približava ga urbanim mjestima. Jednostavno se povećava vjerojatnost posjete. Ništa drugo. Osipanje ljudi u ruralnim sredinama uzrokuje i smanjenje broja lovaca tj. lovačkih društava, a time direktno i odstrijel.
  • mali M
    4.1k
    svaka zarasla i neobrađena površina povećava stanište divljačideda

    i eto nas opet na istoj problematici... uzročnik je jasan, tj početak problema je jasan.. zapušten grad (pod to smatram, da, i Sljeme i okolicu Zagreba...
  • deda
    29.7k
    Meni su te posjete divljih svinja čist simpatične, naravno dok ne počnu napadat ljude. :smile:
  • Nolifer
    7.1k


    Meni isto, zračnica u ruke i u lov za neki dobar ručak :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.