• don
    2.5k
    Kad kažem klub mislim na službeno.
    Opet velim, samo sam upitao i nikad nisam kupio na crno. Ne trebate mene napadati kao da sam ja uvoznik svih tih majica.
  • Twisted1
    199
    Objektivno treba uzeti i u obzir da ove fake trgovine imaju u ponudi majice s većim brojevima.

    Dok je kod službenih shopova najveća dostupna veličina xxl.

    Možda, eto i prijedlog da se omoguće 3xl, pa čak i 4xl u službenim shopovima.
  • xavier
    11.4k


    Nitko te ne napada. Ti si počeo objašnjavati i pokušavamo ti objasniti da pogrešno gledaš.

    Kad kažem klub mislim na službeno.don

    Nema tu službeno i neslužbeno. Ponavljam, svi mi smo klub i klub zbog toga nije u trećem licu nego u prvom, a samim tim indirektno "oštećuju i tebe" kupnjom takve robe na placu.
  • luka modic
    622
    Dinamo kao brend može zabraniti korištenje Dinamovog grba i imena i,ali istina je da veliki dio navijaca nema novac da kupuje uvijek majice grupe a pogotovo ne sluzbene dresove i dukserice,uvijek cu radije vidit dijete u dinamovoj majici cak i ako nije jedna od sluzbenih majica nego da ne vidim uopce Dinamovo obiljezje
  • Peškaman
    2.9k
    Ja tu vidim i pogrešku marketing tima i tima koji je zadužen za prozvode koji nije prepoznao šansu i napravio majice na istu foru,otišlo bi na tisuće majica,odmah nakon kupa na Poljudu.
    Ali slažem se,treba kupovati službene proizvode i polako vraćati tu kulturu kupovanja.
  • Sajla
    4.2k
    uvijek cu radije vidit dijete u dinamovoj majici cak i ako nije jedna od sluzbenih majica nego da ne vidim uopce Dinamovo obiljezjeluka modic

    neki dan sam na igralištu vidio nekoliko klinaca, zapamtio sam da su dvojica imala dresove Arsenala i Bayerna - ali su u njima skandirali "Serbus dragi Zagreb moj!" (i to točnije od nekih na stadionu, ali to je druga priča). a u videu s Dinamovog u Dubravi je klinac u Perišićevom plavom reprezentativnom dresu. nek je njima Dinamo u srcu, a i majica/dres će doći na red. naše je, kao članova kluba, da širimo pozitivu i objasnimo priču onima koji su manje upućeni. ne zamjeriti onome tko majicu nosi, nego onome tko ju prodaje.
  • deda
    29.6k
    Opet. Nitko nikom ništa ne brani. Mi ovdje govorimo o građenju kulta lojalnosti.

    S druge strane naš je marketing očajno radio i ponuda u shopovima je slaba. Očekujemo tu veliki pomak prema naprijed.

    I još jedna stvar. Neki prigovori idu kritikom elitizma. Ja i tu ne vidim problem da dio shopa ima asortiman za ljude manje platežne moći. Naravno tu su osjetljive stvari koje se dobro moraju iskomunicirati i dogovoriti s dobavljačima, a pogotovo s glavnim dobavljačem.
  • dumitrumitu
    936
    A dobro, netko je iskoristio priliku sa ovom majicom najte kaj zemeriti. Na klubu je da u budućnosti to prvi napravi.Ne znam koliko su inače raširene fejk majice.
  • Bosna86
    11.6k
    istina je da veliki dio navijaca nema novac da kupuje uvijek majice grupe a pogotovo ne sluzbene dresove i duksericeluka modic

    Ovo naprosto nije istina… Da kupiš 10 majica pa bih rekao da ima neke razlike ali ovako na jednu majicu je razlika minimalna… Druga stvar, majice iz Ilice su odličnog kvaliteta, al pari s bilo kojom markom… Treća i najvažnija, to je svijest gdje te pare idu…
  • Efes Pilsen
    7.3k
    Budu akcije, popust na clansku, ne moras kupit istog trena kad izade i ne moras kupit bas sve. Objavu podrzavam u potpunosti, svijest da je bitno gdje trosis novac mora postojat.
  • Paggini
    10.7k
    Majice i općenito svi artikli grupe su izvrsni i raznovrsni, ali problem je što ne postoji dovoljna svijest o njima jer grupa, osim FB i IG profila, nema webshop i ne radi na advertisingu tih artikala.

    Moglo bi se staviti na razmišljanje da kroz bazično postavljen webshop + neke mini advertising kampanje, povećala bi se dramatično i prodaja artikala, plus - dosta ekipe je lijeno pitati u inbox za veličine, a kamoli otići do shopa to probati.

    Ova najte kaj zameriti majica je buknula jer je ekipa dobro postavila advertising, naciljala ekipu koja je na kraju i pokupovala to, jbg.
  • Mlađi referent
    11.4k
    Klub svoja obilježja treba zaštiti, to radi svaki klub. Ali zakaj se u ovo gura BBB fan shop? BBB nisu Dinamo, to je ultras grupa koja ima svoje ljude, ljudi koji ih simpatiziraju i ok.
    Meni sa zapada, zakaj je važno ode li 5-10-15 eura Ilici ili ode Miletu iz podruma Dubrave? Ne ide Dinamu, i to je jedino kaj mi je bitno.

    Spominjem ovo jer se dobija dojam sekte, i morate razmislit kako će šire mase protumačit to kaj im se servira. Dodao bih isto one fore s OK, KK, bla bla. Dinamovi navijači uglavnom imaju timove iz Zagreba za koje navijaju u svim sportovima, gledajući to, opet se dobija dojam nekog frankestein SD. Za mnoge ljude, Rudeš nikad neće biti KKDZ i to je oke, kad se mjesec dana nakon izbora već krene taj Rudeš ubacivat priču oko Dinama, ljudi to vide, osjete i kuže. Izgleda nakaradno i neprirodno.

    I sad će lavina odgovora, pogrdnih riječi i svega drugog, ali ovo pišem dobronamjerno, neke stvari treba radit postepeno ili uopće ne radit, ovisno kako diše masa
  • Bosskovitz
    8.5k


    Dinamo će i zaštiti svoje intelektualno vlasništvo, doći će to na svoje, kao i agilnost u marketingu i prodaji, kao i - naravno - asortiman u klupskom fan shopu koji je nažalost mizeran. Ne može sve doći preko noći, prije dva mjeseca su demokratski izabrani ljudi prvi put kročili u klub, još uvijek je samo 1 od 4 člana uprave s legitimitetom demokratskih promjena.

    Sve će se to dogoditi, ali i uz to treba razviti svijest među navijačima da nije sve u euro ovdje, euro tamo, nego se kupovinom originalnih proizvoda pomaže klubu ili grupi, ovisno što se kupuje. To tvom novcu daje dodatnu vrijednost, jer kad nosiš majicu grupe onda znaš da si i ti malim dijelom zaslužan za neku koreografiju, kad nosiš majicu kluba znaš da to to u nekom promilu pomaže klubu i slično.

    Ja sam radikalan po tom pitanju i gonio bih ih sve tužbama, ali doći će i za to vrijeme. Puno ljepše bi bilo kad bi ljudi osvjestili suštinsku razliku između majice s placa i majice iz udruge ili kluba. I nek me netko krivo ne shvati, ali ako nemaš 20€ za službenu majicu, onda ne bi trebao ni 15€ potrošiti na onu s placa jer objektivno gledano imaš važnijih stvari u životu koje bi trebao prioritizirati.
  • Gelipter
    3.5k
    I u ovom se segmentu vide rezultati višegodišnje zapuštenosti kluba, gubitka odnosa s navijačima, poticanja malograđanštine i seljačkog mentaliteta u suradnji s ponudom klupskih proizvoda koja je bila i više nego oskudna i neinovativna. Nažalost, velik dio Dinamovih navijača kupuje te "žnj" proizvode čak ne iz neke loše namjere nego kaj jednostavno ne kuže koliko je bitno podupirati klub i one koji se za taj klub najviše žrtvuju. To je mentalitet da se samo uzima, a ništa ne daje zauzvrat i da će sve netko drugi napraviti.
    Također, jedno je da se netko ne osjeća djelom navijačke skupine, da mu se možda ne sviđaju proizvodi grupe ili da su mu preskupi, a drugo je podupirati neke ljigavce koji kradu tuđe ideje i dizajne i tiskaju majice upitne kvalitete na valu "eurofije" koju živimo u zadnje vrijeme.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.