• Svi na Sjever
    2k
    Izgleda da su mene učili prodaju u nekim drugim školama. Kao prvo, za avansno plaćanje se uvijek dobije popust jer godišnju platiš odmah a zadnju utakmicu koristiš za 9 mjeseci. Koliki je trošak kapitala za 9 mjeseci? Kao drugo, na količinu, jer kupuješ ulaz za sve utakmice pa i one koje nećeš gledati, dobiješ dodatan popust. To su valjda osnove trgovineThe Undertaker

    Apsolutno to,navedeno nije uzeto u obzir ni 1% posto, što je loše i čini direktnu štetu samom klubu.

    Jel isto hoce li netko platiti Šutala 30.08.= 20 mil. odmah ili ce platiti 30.08. = 5 mil. i onda u ratama ili tek za godinu dana ostatak?

    Kad kupujem godišnju prvi motiv mi je da sam miran cijelu sezonu a drugi mi je da dam svoj osobni financijski doprinos klubu kroz avansno plaćanje.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    ne bi se natjerao kisnut na Belupu u studenom gotovo sigurnoemilperska

    Bi došao da je karta 1 euro?
  • Tradicija bunta
    5.7k


    I sta od toga nije ispunjeno ako je ukupni zbroj svih pojedinačnih ulaznica koje bi platio u sezoni duplo veći od cijene godišnje? Pa tek nižim cijenama pojedinačnih karata bi ove cijene bile sulude.
  • The Undertaker
    4.4k
    Na posjetu u studenom ne utječe cijena ulaznice nego vrijeme tj. stadion bez krova i grijanja. Na posjetu u svibnju na sunčan dan ne utječe stadion već cijena ulaznice. Na posjetu protiv Chelsea u Londonu ne utječe ni cijena ni stadion. To je ovako pojednostavljemo ali da shvatiš smisao.
  • Crusades1986
    10.2k
    Kako utječe vrijeme na posjetu u studenom ako će protiv Milana doć 4 puta više ljudi nego protiv Šibenika 5 dana kasnije?
  • emilperska
    4.3k
    Velim, ja cu na kraju GK platit koliko treba jer sam sad u toj fazi zivota da to mogu platit i da nema stajanja s Dinamom..
    Ali da je ovo danas bilo besmisleno, neinteligento, nesvjesno okoline i svega oko sebe. I nece rezultirat nicim dobrim koliko god vas par to branilo ovdje. Niti ce se povecat posjeta niti ce klub zaradit vise.

    Necu se vise raspravljat o ovoj temi jer je ocito da se ne slazemo. Nadam se da ce me Uprava demantirat i kroz par dana prosirit trenutnu objavu nekim povoljnijim informacijama za GK.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Uopće ne vidim gdje ovo vodi. Kaj da su različite cijene u studenom i svibnju? Kad je kiša i kad je sunčano? Na ovom forumu se više od pola prostora posvećuje kuknjavi za malom posjetom na ligi, ali je glavni argument u ovoj raspravi da kog zanima Belupo po kiši.
  • emilperska
    4.3k
    Vi se svi ponasate kao da ce ovaj klub svake godine igrat LP pa mozemo po tome svake godine dizat cijene karata 30%.
    Sta ako ne bude LP, koji ti je onda argument za ove cijene?
  • The Undertaker
    4.4k
    Ljudi dođu gledati Milana jer im je to jedinstvena prilika za viditi top klub na svom stadionu, znaju da će stadion biti pun pa će doživljaj biti potpun, pogotovo ako se pobijedi a mogu napuniti instagram slikama sa "eventa". Ako uhvate nekog poznatijeg za selfie je dodatan bonus.
    Sve to na Belupu neće dobiti.
    Računa se paket. Koga zanima samo nogomet na terenu, može gledati i na TV.
  • deda
    29.4k
    Razvodnilo se da. Ja ću po milijunti put reći Dinamo ima 3.000 standardnih na stadionu, svi drugi su ovisni o raznoraznim uvjetima.

    Klubu bi cilj trebao biti povećati tih 3.000 na 3.300 pa na 3.500 .......

    A za to treba truda, vremena, energije, motivacije. I kvalitetnih ljudi u upravi, marketingu.

    Grupa je tu doprinijela strašno puno jer taj broj je prije par godina bio 1.500-1.800
  • Neki tip
    19.6k


    Imaju na umu, deda, kod ovih svojih kalkulacija, da valjda nikad nitko nije bio na svim domaćim utakmicama u sezoni. Ne može se na tome računati financijska isplativost.

    Kao prvo, kao član imaš 4 besplatne. Ne ulazim sad u to treba li ih biti, nego ima ih.

    Kao drugo, pa bar jednom godišnje nemreš jer si bolestan ili je netko tvoj bolestan, a barem još jednom nemreš jer imaš neku svadbu, pričest, krizmu, krštenje, sahranu. I to sam malo rekao.

    Nije to, dakle, čista "broj tekmi x cijena pojedinačne" matematika.

    Meni vrijedi nečekanje u redu, sigurnost da ju imam, za sve i uvijek, ali samu matematičko-financijsku isplativost nema smisla računati na punom broju domaćih tekmi/pojedinačnih ulaznica.
  • deda
    29.4k
    Emile dragi, malo si zabrijao jer ja mislim da velika većina ne podržava ovakav porast cijena, sjever dolje još kako tako, ali zapad dolje je definitivno pretjeran.
  • Crusades1986
    10.2k
    Pa sad si mi sa svojim postom samo potvrdio da nije bitno vrijeme već da je bitan protivnik...
  • LovroZG
    1.3k
    Ja se slažem da u načelu ne trebamo imat niže cijene za HNL ak sad nakon ovog poskupljenja neće odletit u nebo cijene pojedinačnih, al vodiš se krivom logikom.

    Gostovanje u Milanu, Münchenu, Londonu i sl. je doživljaj i neš šta ljudi žele doživit. Belupo u HNL-u to nije i zato ljudi koji nisu redovni, nekad ipak plate šta treba i odu na "jedinstveno" gostovanje, a ne jebe ih ni pet posto Belupo u kišnom studenom. Iz istog razloga mi svi, bez obzira na tribinu, plaćamo europske tekme puno skuplje nego domaće. Jednostavno pružaju "veći doživljaj" i zbog tog doživljaja i interes je veći, a cijena koju će ljudi platit se i ne dovodi tolko u pitanje.
  • deda
    29.4k
    A gle znaš i sam da se ovakve stvari moraju radi lakšeg shvaćanja plastično prikazati.

    Ovaj izračun bi međutim bio 100% točan da mi imamo mogućnost prepuštanja ulaznica (godišnjih) za one tekme kojima ne možemo prisutstvovati što je standard u dosta zemalja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.