• NitkoBitan
    13.5k
    Kad je famozni stozer negdje u ozujku ili krajem veljace 2022. donio odluku (predzadnja odluka prije ukidanja istih)da ako se klub odluci prodavati pola kapaciteta stadiona, ne treba Covid potvrda, sto su se odlucili napraviti ovi isti nobelovci i veliki ekonomisti iz odjela prodaje i marketinga?emilperska

    Nije se tu nista pitalo te cinovnike u prodaji i marketingu. Vlasnik te poliklinike je politicki podoban. Vidio sam ga u lozi na finalu Futsal Dinama :vomit:

    Vjerojatno će i biti tako jer će sjever npr za te “manje” tekme biti 7 eura..Tradicija bunta

    Ove biti za sve utakmice HNLa ista cijena kao prosle sezone ili ce se za derbije dodatno podic (za sjever dolje pricam).
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Samo ih je provodila jedna poliklinika koja nema veze s politickom scenom ili ipak ne?emilperska

    Vjeruj mi, ja sam zadnji na svijetu koji bi branio to o čemu pišeš. Ali klub nije imao nikakve veze s naplaćivanjem tih potvrda. Koje su bile niže nego na Poljudu i Rujevici.
  • emilperska
    4.4k

    Samo ih je mogao ukinuti za Istru i Dragovoljac jer za takve derbije je kapacitet od cca 12 500 mjesta je vise nego dovoljan, ali eto nije ukinuo. A naivni narod se skromno i ponizno testirao za obje tekme ako nisu prebolili ili stavili cjepivo u sebe
  • The Undertaker
    4.5k
    Izgleda da su mene učili prodaju u nekim drugim školama. Kao prvo, za avansno plaćanje se uvijek dobije popust jer godišnju platiš odmah a zadnju utakmicu koristiš za 9 mjeseci. Koliki je trošak kapitala za 9 mjeseci? Kao drugo, na količinu, jer kupuješ ulaz za sve utakmice pa i one koje nećeš gledati, dobiješ dodatan popust. To su valjda osnove trgovine. Nadalje, treba gledati "prosječnog" kupca karata a ne fanatike koji će platiti šta košta da košta. Nema šanse da će većina gledati svaku utakmicu.
    Nadalje, nama je prosjek gledalaca na HNL utakmicama oko 20% kapaciteta stadiona. Dakle, svoj proizvod ne možeš prodati i naplatiti pa se netko sjetio da će bolji rezultat biti ako digneš cijenu 50%. Kaj god.
    Meni je, recimo, zadnja utakmica ove sezone pokazatelj koliko cijena karte ima utjecaj na posjetu.
    Po ovome što sam ja vidio prošle sezone, cijenu pojedinačne ulaznice za HNL treba spustiti na nivo zadnje prvenstvene utakmice dok cijena pojedinačne ulaznice za Europu treba biti nešto veća. Na osnovu toga treba formirati cijene godišnjih. Tek kad popunjenost tribone bude iznad 70% ili više, možeš razmišljati o povećanju cijena.
  • Papastrumf
    10.6k
    Gorica ne moze biti relevantna jer je to zadnja utakmica i proslava naslova.
    Cijena ulaznice od 3€ je ponizavajuca za ovaj klub i to je cisto prostituiranje. Ok, zadnja utakmica, koja je nebitna rezultatski, a i proslava naslova je u pitanju pa je to bilo ok, ali staviti tu cijenu stalno je sramotno i nadam se da nikome nece pasti na pamet u buducnosti.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    A e, treba Vratit karte za 10 kuna. Pa kad i na te cijene dođe 2 soma istih ljudi onda verglat da je to dugoročna katastrofa za klub. Sve je to nekad davno crtano i pisano samo nikoga nije bilo briga.

    Popust na količinu utakmica ćeš i dobit jer će karte za zapad biti skuplje nego prošle sezone.
    Puno skuplje.
  • deda
    29.5k
    Ne budimo smiješni. Upad kod mene u Ždralovima je 5 eura. Treća liga.
  • criticus
    1.6k

    Ja sam isao na skoro svaku utakmicu i kupova sam godisnje zadnjih 5-6 godina. U teoriji idem na svaku ali u praksi se uvijek dogodi da propustus neke jer nisi u zg. Ako propustis europsku ko sto se meni desavalo cijena godisnje po utakmici drasticno raste. Meni nije pevise bitno s kim igramo, samo govorim s obzirom da su se racunice bacale. Sada vise nemogu si priustiti prvenstveno jer moram i djeci uzet ove godine pa sam planirao zapad gore ili sjever gore ovisno o cijeni.

    Koliko nas takvih ima neznam. Jasno mi je koja je namjera godisnje i oko mene su sjedili napreskokce ljudi koji dolaze svaku utakmicu, ostalo su vjerojatno neki sponzori kupili koji su dolazili samo na europske i derbije. Meni nije uvjet da idem na zapad dolje kad je vec to neka elitna tribina nazovimo je tako. Ali s malom djecom i za gledanje utakmice nije mi najbolja opcije ni sjever dolje. Moje pitanje je: zar nije za kulturu odlaska navijanja, odlaska na utakmice i njegovanja dinamovštine bitno da se omogući da možeš djecu vodit na svaku utakmicu? Vjerojatno cu ih voditi i ovako na pojedinacne na neku drugu tribinu i ne na sve utakmice. Ali ta godisnja djeci puno znaci. Pa kad sam ih odveo u fan shop na uclanjenje gnjavili su me svaki dan kad ce te članske. Kad su došle spavali su s njima par dana. Reka bi da se to nemože kupiti novcem, ali izgleda da i nemože :wink: .

    Zaključak je da nisam pametan i neznam koje je rješenje, al mi se čini da se djeci trebalo izać u susret na neki način.
  • emilperska
    4.4k

    WC je bolji i manja je sansa da ces pokisnut u Zdralovima :sweat:
    Zar stvarno mislis da Dinamo - Belupo u studenom vrijedi 15 EUR?
  • The Undertaker
    4.5k
    Mi ovdje nismo mjerilo vrijednosti jer se ne razmišlja racionalno. Postoji neka minimalna ekonomska cijena ulaznice. Kad je hladno i kiša, neće doći više od 5000 ljudi da je ulaz besplatan. Ali nije to poanta. Moj je otac uložio u kuću barem 200000 EUR a ne može je prodati za 50000. Koja je onda vrijednost te kuće?
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Vrijedi li Milan 50 eura u studenom? Kužiš ironije. Kukamo da je HNL posjeta za kurac a onda se vadi Belupo u studenom.
    E to je jedan od glavnih razloga slabe posjete.
  • IstinaZaDinamo
    1.6k
    Napisalo se puno toga danas ovdje, cak se traze i objasnjenja od uprave. :eyes:

    Glavna stvar je da su cijene u proslosti bile sramotno niske i trebalo ih je postupno dizati te je svaka kritika na mjestu, tko je i zasto donio odluku o naglom poskupljenju je pitanje na koje vjerojatno necemo dobiti odgovor, ali se nadam pronalasku nekog rjesenja za nastalu situaciju jer je sigurno da puno ljudi si nece moci priustiti godisnju.
  • emilperska
    4.4k

    Ja sam prosle godine propustio samo 4 domacei to vecinu jer se dijete rodilo i uz to odradio 3 gostovanja. Ja nisam mjerilo vrijednosti. Ali da nemam GK, ne bi se natjerao kisnut na Belupu u studenom gotovo sigurno, kao sto sam sad pocetkom travnja bio po pljusku na Belupu.
  • The Undertaker
    4.5k
    Nije. Paket (kompletan stadionski doživljaj utakmice i lige) koji Dinamo prodaje u Europi vrijedi tih para i zato ljudi dolaze. Paket koji prodaje u HNLu ne vrijedi i zato ljudi ne dolaze.
  • Tradicija bunta
    5.7k


    I sad bi Dinamo trebao honorirat sportsku nekulturu i bezobrazluk vlastitih navijača tako da daje karte u bescijenje. Ja ti kažem da na većini tih utakmica se ne pokrije ni trošak organizacije. Jer kao bezobrazluk je naplatit Belupo u studenom 100 kuna. Al 3 dana kasnije jagma u istom tom studenom na istom tom stadionu za europske.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.