• Tradicija bunta
    5.7k
    Nema se tu sta vise za rec… doslovno ljudi traže niže cijene jer nije atraktivno doc na ligu a top tema godinama je niska brojnost na ligi.
    Ovi sta dolaze na ta Belupa i Sibenike se istovremeno crvene od srama i traže niže cijene za derbi navijače. Koji neće doc na te utakmice i da im je džabe.
    A do jučer su nam godišnje cjenovno bile na razini zeničkog Čelika.
  • Svi na Sjever
    2k


    Tko ti to garantira da ce onaj tko ne kupi godišnju doci na vecinu utakmica?

    Sa kupnjom godisnje ja cu platiti i onih par koje cu propustiti a i onaj tko cilja samo europske i Hajduk ce kupnjom godisnje platiti ostatak HNL tekmi, 3 europske i Hajduk ce ga doci manje nego godisnja karta.
    Puno ljudi koji kupe godisnju ce doci na Rudeš srijedom jer ce ih pogurat činjenica da imaju godisnju.

    Poanta klubu treba biti zarada u startu na avansnom plaćanju a u globalu cilj treba biti sto veca posjecenost,s ovakvom odlukom ce spljugat jedno i drugo.
  • The Undertaker
    4.5k
    Bez ljutnje, ali tvoj pristup je kao da radiš u državnoj firmi ili u Dalmaciji iznajmljuješ apartmane pa pokvareni turisti stalno nešto traže a trebali bi biti sretni što su tu.
    Ako ljudi ne dolaze na utakmice nisu krivi ljudi nego ih klub ne zna privući. Ako meni ne ide prodaja hrenovki onda sam kriv ja jer ih ne znam prodati a ne kupci što ih ne kupuju.
  • deda
    29.5k
    Tu si 100% u pravu kad kažeš klub je u krivu, da jer se već godinama udaljio od navijača i ponaša se kao da ga nije briga i da su mu navijači samo teret.

    Ono što bi ja htio vidjeti je pomak od nove uprave u tom pogledu, ali nekako su mi "drveni" za sad.
  • Bosskovitz
    8.4k
    Ovoliko povećanje cijene za Sjever je još okej, ali za Zapad je naprosto previše; kontraproduktivno je i iracionalno i nije mi jasno tko je radio tu cost-benefit analizu i odobrio cijelu stvar. Ne treba podcjenjivati klub kao kaj se radilo nekad s godišnjim ulaznicama za par stotina kuna, ali gotovo 5 puta veca cijena u 5 godina i 65% povecanje u samo jednoj godini bez da se išta promijenilo na stadionu je loš potez.

    Neka zdrava logika nalaze da prvo radimo na tome da sto vise ispunimo stadion bez urušavanja vrijednosti brenda besplatnim ulaznicama i sličnim pizdarijama kojima smo nekad svjedočili, a onda razumno i postepeno povećavamo cijene kako bi klub više zaradio. Nažalost, umjesto toga mi nerazumno i napadno povećavamo cijene, a tako jos vise praznimo i ovako ne bas popunjen stadion.

    Klub je krenuo u dobrom smjeru i umjesto da se sjelo s ljudima i napravilo mali masterplan rušenja rekorda prodaje godišnjih ulaznica s obzirom na momentum koji imamo uz pozitivne promjene u klubu i masovno učlanjivanje: vece cijene ali i veci popust za clanove tako da nam ispadne isto kao prosle godine, popusti za studente, veci popusti za umirovljenike, obiteljske godisnje, neki oblik jeftinog loyalty programa koji bi potaknuo vlasnike godisnjih da dolaze na vise utakmica… otislo se u potpuno drugom smjeru.

    Misljenja sam da je to ujedno i pogrešan smjer, kako kratkoročno, tako pogotovo dugoročno.

    EDIT: i da, ako netko iz kluba ovo čita (a bilo bi posve logično da čita), mozete ovo vrhunski PR-ovski okrenuti u svoju korist - za dva dana se posujte pepelom, recite da ste odlučili poslušati primjedbe navijača i zelite pun Maksimir jer je to nešto neprocjenjivo; srežite cijenu na 200-250€ uz članstvo i pozovite Dinamovce da budu uz Dinamo kao što je Dinamo uz njih. Uhvatit ćete boga za bradu.
  • emilperska
    4.4k
    Ovo nece rezultirat nicim dobrim je poanta svega.
    Klub na kraju nece zaraditi vise, posjeta nece bit veca, a oni koji kupe GK za zapad ce se osjecat poluopljackano i razocarano.

    Nadam se da ce netko u klubu doc pameti sutra, preksutra..
  • superhik
    10.6k
    Onaj tko kuži barem malo marketing zna da ti je opcija rušenja cijena pod izgovorom priljeva volumena zadnja, a najčešće nikakva opcija. Klub se tome domogao u doba bojkota i tako dugoročno srušio vrijednost cijene ulaznica koju je jako teško vratiti na realne vrijednosti.

    I sad osim ovakvog povećanja cijena imamo još jedan gaf gdje je ova informacija servirana ljudima postom na društvenim mrežama i to je to.

    Prije svega, loša komunikacija je išla u smjeru benefita pa tako ni do ljudi ovdje nije došla informacija da sezonska vrijedi za sve HNL utakmice, kup i UEFA natjecanja, znači za gotovo 100% utakmica koje će Dinamo igrati u ovoj sezoni.
    Zato sad recimo imamo gledanje koliko vrijedi sezonska za HNL pa uspoređujemo to sa sezonskim ulaznicama Osijeka koji neće po jačini igrati 40% utakmica kao Dinamo.

    Druga loša stvar je što je ovo jako loše odrađeno na razini PR aktivnosti.
    Ako ti je stalo prodati što više sezonskih onda ne baciš to na Fejs i nadaš se da će se netko uhvatiti. To se tako ne radi.
    Ako stvarno želiš prodati sezonske onda radiš jebačku PR kampanju sa tiskovnom, promotivnim aktivnostima...

    Treća stvar je što Dinamo kao klub marketinški ima vjerojatno najlakši posao prepoznavanja svojih targeriranih segmenata i saznanja što isti misle. Osim ovog foruma imaju mailove svih sezonaca, članova kluba, ljudi koji su u prošlosti kupovali ulaznice...
    Postoji nešto što se zove Westendorp metoda određivanja cijena gdje doslovno možeš odrediti cijenu u kojoj svoju targetiranu skupinu pitaš koliko bi cjenovno ocijenili određeni proizvod ili uslugu.
  • NORTE
    9.8k
    Svoju prvu godišnju za dinamo kupio sam prije skoro 20 godina.
    Ne znam je li cijena za sjever tada bila 200, 250 ili 300 kn.
    Od tada su na stadionu zamijenjene stolice i ofarban je vanjski zid.

    Najgore opcije su definitivno bile sezone bez godišnjih ulaznica, pamtim takve dvije.

    2008/2009 - razlog je bio more baklji na tartanu na prvoj tekmi protiv Lienfielda zbog dovođenja Hrgovića, a kao šlag na tortu izjava lopova "planirali smo cijelu sezonu imati besplatan ulaz, ali sad zbog huligana nećemo", iako smo ulaznice za Linfield uredno plaćali.
    Nakon toga su jako digli cijene pojedinačnih ulaznica usred financijske krize i sezone bez godišnjih.

    Nedavno smo imali onu covid sezonu bez godišnjih karti uz dugotrajne ulaske na jedan ulaz.
  • Tercel
    429
    Odgovor kluba vezano za plaćanje na rate:

    "Poštovani,

    Plaćanje na rate ovisi od banke do banke, sa sigurnošću znam da kartice Zagrebačke banke ne prolaze na rate kod nas, pretpostavljam da recimo Diners ide bez problema. Na online vjerujem ista situacija, možda se eventualno nešto može pripomoći putem m-bankinga."

    Iskreno ne čini se ko neka sreća..
  • The Undertaker
    4.5k
    Ovo je službeni odgovor kluba?
  • Mali Zeus
    10.5k
    Tko to sa sigurnošću zna, netko tko piše mail? To moraju točno znati može li se ili ne, a ne za jednu banku sa sigurnošću znati, a za drugu pretpostavljati. To pretpostavlja ne znam Maja iz marketinga koja odgovara na mail.
  • Rex Ramae
    2.7k
    Ovaj odgovor mi izgleda kao kad se javi Indijac u podršci
  • Tercel
    429


    Znam da izgleda kao da nije službeni, ali to je odgovor na mail koji sam im poslao jučer. Službenije sam ja poslao upit nego oni odgovor...

    Edit: upit poslan baš na .
  • The Undertaker
    4.5k
    Ovo izgleda kao da je pisao srednjoškolac na praksi dok su šefovi na godišnjem. Vjerovatno i jesu.
  • emilperska
    4.4k

    Na mail su bar odg.. od 4 sluzbeno navedena telefona, vec 2 dana se ne javlja nitko. Cak ni na portu kluba. Strasno..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.