• deda
    29.2k
    Mislim da se može ovo još popravit ako otvore Zapad gore po normalnijim cijenama, pa evo prijedlog za Upravu/Marketing, valjda čitajumiro

    Tko ne čita Zonu u klubu taj ne bu od mene imao podršku :joke:
  • NORTE
    9.8k
    Čim planiraju dignut cijenu pojedinačnih znači da oni koji su kupovali godišnje samo za Europu, budu ih kupili opet jer će im se isplatit. Tak da bu opet dio tribine ostal prazan, bez obzira na povećanje cijene. Lanjska cijena je bila skroz u redu i nije se trebala dirat pogotovo ne toliko. Imali smo najbolji prosjek doma u zadnjih 10 godina i više. Nas bu isto, mi se snađemo ali mislim da budu ove cijene samo odbile običnu populaciju od stadiona. Cijene svega lete u nebo, život je sve skupljiSljeme
    Nemojmo se zavravat da će posjeta biti ista kao u prošloj sezoni, a kojom nismo bili zadovoljni.
    Jedva čekam nove rasprave zabrinutih dinamovaca o lošoj posjeti na ruglu od stadiona.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    A malo si ga pretjerao s odricanjem tijekom cijele godine.seljak86

    Nisam. Objasnio sam zašto je moje gledanje na ove stvari drugačiji. Ovdje pišu ljudi koji su ulazili u kredite da bi otišli na jedno popodne na gostovanje na drugi kraj Europe i njima je ovo sve ovdje smiješno. Nije lako financijski, treba imati razumijevanja za sve koji ne mogu ovo i klub bi trebao imati sluha sigurno za recimo ljude koji dolaze na zapad kao ‘obični’ navijači s jednim ili više djece.
    Al ne treba ići u krajnost u svemu.
    Odluka može biti dobra ili losa ali siguran sam da nije donesena u 5 minuta i da je nije donio jedan čovjek.
  • emilperska
    4.1k
    Ovaj forum citaju samo novinari SNa i Germanijaka kad im fali transfer traceva.

    Ak gospon Deda to ne digne na skoro pa na najvisu razinu (tu mislim na razinu iznad glavinih uhljeba u sektorima prodaje i marketinga), nista od toga nece bit
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Nemojmo se zavravat da će posjeta biti ista kao lani, a kojom nismo bili zadovoljni.
    Jedva čekam nove rasprave zabrinutih dinamovaca o lošoj posjeti na ruglu od stadiona.
    NORTE

    Ni djetinjasti cinizam neće pomoći.
  • DrawTube
    3.5k
    Nadam se da se s prelaskom na Kranjču neće opet za 50% dići cijene godišnjih, ovakve cijene bi za Kranjču bile i više nego pristojne

    Eventualne cijene od 500€ za Zapad isključivo na pravom novom stadionu
  • NitkoBitan
    13.5k
    Ne moze se usporedit kreiranje cijene na Kranjci i novom Maksimiru koji ce imat 25-30k. Veca ponuda bi automatski trebala "snizit" cijenu karte. Ovo cijene koje imamo danas se kreiraju s obzirom na 4-5k raspolozivih mjesta za GK, na novom Maksimiru ce broj dostupnih GK biti 2-3x veci. Cak bi rekao da na novom Maksimiru ne bi trebalo povecavat cijenu godisnjih s obzirom na povecanu ponudu (jasno korigirano za inflaciju).
  • über alles
    1.5k
    Cijena za zapad je apsurdna ,sjever je ok po meni.


    Definitivno bi trebalo bit vise opcija u smislu paketa za djecu ili popusti za studente/mlade ,al to je manje vise to.
  • deda
    29.2k
    Kalkulacija za sjever dolje prošla sezona:

    - 26 utakmica
    - trošak kupovine pojedinačnih karata 182 eura
    - trošak kupovine godišnje 73 eura

    Dakle isplativost je za redovitog posjetitelja bila 109 eura. Koeficijent 2,5 što je previše, pre više.
    Da ne spominjemo benefit ne gubljenja vremena i živaca pri kupovini karata.

    Ako bismo uzeli trošak pojedinačnih karata iz prošle sezone i godišnju za sljedeću još uvijek je benefit od 62 eura, koeficijent 1,52.

    Moja procjena je da će ove godine ulaznica za HNL i domaći kup koštati 7 eura, predkvalifikacije 12 eura, a skupine 30 eura što bi ukupno dalo trošak kupovine pojedinačnih karata za 26 utakmica u iznosu 266 eura što bi dalo benefit od 146 eura i koeficijent benefita 2,2.

    Naglašavam posljednji pasus je procjena, sve ovo prije činjenice.

    PS Dinamo je prodao 2130 ulaznica za tribinu sjever dolje. Uz pretpostavku da su sve kupljene s članskim popustom to je ukupan prihod od 155.490 eura. Da bi ove godine prihodovao istu sumu za sjever dolje Dinamo treba prodati 1.300 ulaznica. Tradicija bunta je iznio podatak koji je provjeren da je prosjek na malim tekmama 36% godišnjaka na sjeveru dolje, znači oko 700 ljudi.

    Za kraj se nadam da u Dinamu postoji netko tko je u stanju iznijet ovakvu piljarsku matematiku na sastanku.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Izvor: BP Birtija (Portal Slavonija)

    Sezonska ulaznica za Kohortin sektor na jugu 50 eura, ostali sektori na jugu 70 eura. Istok sredina 120 eura a istok rubovi 90 eura. Obiteljski sektor na istoku 100 eura roditelj + dijete. Za neclanove sve duplo skuplje.

    Sezonska ukljucuje utakmice prvenstva, kupa i 2. pretkolo kvalifikacija.

    Cisto da malo usporedimo sa nama.
  • emilperska
    4.1k
    Povlastena cijena za zapad dolje je 300 EUR. Ove godine imamo garantirano 22 utakmice bez grupne faze i onda 25 s izvjesnom grupnom fazom nekog natjecanja bez prezimljavanja.
    U prvoj soluciji, povlastena cijena po utakmici je 13,63 EUR, a u drugoj 12 EUR pod uvjetom da pretplatnik ode na sve utakmice.

    Sad imam dva pitanja za vas sta branite neobranivo, a to je ova cijela farsa nobelovaca iz odjela prodaje..

    1) Da bi GK bila isplativa, logicno bi bilo da cijena godisnje karte po utakmici je manja od cijene pojedinacne karte za neki prosjecni HNL dvoboj, da li je tako? Ako je tako, cijena za Dinamo - Slaven Belupo bi trebala biti izmedu 12-15 EUR jer inace ispada da pretplatnik placa pojedinacnu utakmicu vise od onih koji kupuju kartu za samo Dinamo - Slaven Belupo. Po kojoj logici bi ovdje karta trebala biti 7 EUR, a pretplatnik je platio izmedu 12-15 EUR?
    2) S ovakvim cijenama nabrijanim, netko stvarno misli da ce ekipa izdvajat 12-15 EUR da na ovom stadionu gleda manje atraktivne utakmice, pogotovo na jesen ili zimu. Bio sam na otvaranju polusezone s Goricom na -10. Bili smo samo mi pretplatnici na zapadu gore i dolje

    Jedino rjesenje za ovu farsu gdje je netko opako zajebao, napravio socijalan i ekonomski previd i doslovce na granici mamicevskog bahacenja pljunuo u lice bar 70% pretplatnika od zadnje dvije godine je:

    1) Otvaranje GK sjevera gore za djecu, njihove roditelje, penzionere i studente
    2) Otvaranje zapada gore sa cijenama izmedu zapada dolje i sjevera dolje. Predlazem 170-200 EUR
    3) Mogucnost obiteljskog paketa za sve tribine
    4) Isprika da su zajebali

    Naravno zivimo u svijetu gdje je telefon voditelja prodaje karata iskljucen, gdje se na telefon odjela marketinga ne javlja nitko, gdje su uhljebi u prodaji zaboravili da su prosle godine imali pretplatnike na jos dvije podtribine, gdje nitko iz kluba nije imao muda izac s nekim objasnjenjem za ovo nego su kao u najgorim glavinim danima napravili objavu za web i nestali kao okupatori u Oluji.

    Ovo je jedan od glupljih dana nakon svih sranja sta su se desila i gdje smo svi ocekivali da Klub ide na bolje u svim segmentima..
  • Svi na Sjever
    2k
    Budimo realni netko je grdo zajebao cijene za zapad dole,ovo je loša poruka svim pretplatnicima.
    Čovjek bi pomislio da je bio u komi par godina i da je Dinamo dobio novi stadion.

    Pretplatnik sam sjever dole i to je realna cijena,ovdje je bilo isto dosta upisa da treba dici cijene zbog samog brenda Dinamo,s čime se slažem, ne mogu se oteti dojmu da je to netko isto čitao pa ga malo zanijelo sa postocima povećanja.
  • emilperska
    4.1k
    A kad sam vec kod djelatnika kluba. Vratimo se na slavno razdoblje Covid potvrda.

    Kad je famozni stozer negdje u ozujku ili krajem veljace 2022. donio odluku (predzadnja odluka prije ukidanja istih)da ako se klub odluci prodavati pola kapaciteta stadiona, ne treba Covid potvrda, sto su se odlucili napraviti ovi isti nobelovci i veliki ekonomisti iz odjela prodaje i marketinga?
    Oni su odlucili ostaviti Covid potvrde po pristupacnoj cijeni od 10 EURa za utakmice protiv Istre i Dragovoljca, valjda jedini tad u HNLu. Bio sam na Dragovoljcu, Istra je pala na Veliki Petak, posjeta je na obje bila manja od 1000 ljudi. Ta ekipa ni tad, a ni sad nije imala sluha za drustveni moment, a ni svoje navijace i clanove..

    Ovom klubu nuzna je cistka i reorganizacija svih odjela ako je ovo djelo glavinih ostataka. Ako je ovo potez koji je amenovala nova uprava, bolje da nestanemo svi na par godina..
  • Tradicija bunta
    5.7k
    ….
    Ako je tako, cijena za Dinamo - Slaven Belupo bi trebala biti izmedu 12-15 EUR jer inace ispada da pretplatnik placa pojedinacnu utakmicu vise od onih koji kupuju kartu za samo Dinamo - Slaven Belupo.emilperska

    Vjerojatno će i biti tako jer će sjever npr za te “manje” tekme biti 7 eura..

    inače bilo bi krajnje bezobrazno i neodgovorno da se nitko iz kluba sutra u toku dana ne oglasi po pitanju cijena pretplata. Na stranu jel ovo opravdano ili neopravdano poskupljenje, nego zato da se o motivima i razlozima poskupljenja ne špekulira po forumima i društvenim mrežama.

    Usput, klub nije naplaćivao covid potvrde. Nijedan, pa ni Dinamo.
  • emilperska
    4.1k

    Samo ih je provodila jedna poliklinika koja nema veze s politickom scenom ili ipak ne?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.