• xavier
    11.4k
    ali nitko nije rekao niš protiv da se dovodi sastrane trener, a ti si aprioriKwedi

    Da, jer stvarno tako mislim. Jedno je ozbiljan seniorski nogomet, a sasvim nešto drugo vođenje B momčadi ili vođenje momčadi koja ima talentirane igrače, a realno nema rezultatski imperativ.

    Siguran sam da United, Juve, Real imaju jako kvalitetnih trenera u B/U23/U18 momčadima pa ti treneri ipak i dalje ostaju tamo, a ne dolaze voditi prvu momčad. Kako sam napisao, radi se o dvije različite stvari. Barca je tu iznimka jer osim njih ne postoji klub na svijetu koji već desetljećima u svim dobnim kategorijama igra de facto istim sustavom i na isti način.

    Dodaj zatim menadžerske pritiske u Dinamu, što je još jedan razlog da trener bude netko sa strane tko ima dovoljno jako ime da kaže "samo ja odlučujem", a ne netko tko je "unutra".
  • Kwedi
    3.8k
    niti jedan niti drugi argument ti ne drži vodu.

    sad je tomić kao primjer sporan jer nema rezultatski imperativ? pa niti jedan trener koji nije na klupi dinama/osijeka/rijeke/hajduka realno nema pritisak rezultata.

    nadalje, menadžerski pritisci u dinamu - bilo ih je prije, bit će ih ubuduće ne vezano tko je na klupi.

    to što bjelica ne jebe živu silu je stvar njega kao individualca, imao si primjer bugarina kao respektabilno ime pa je npr. doveden filho. a na koncu konca, nije li i bjelica forsiao andrića i belog koji su na silu dovedeni, a evo sad na posudbi ili ne igraju ili igraju za drek.

    na koncu konca, gledaj o kakvom treneru pričaš s obzirom na okolnosti u kojima radi?

    ti očekuješ nekog renomiranog high class trenera koji neće pristati na to da mu ekipu određuje menadžerijada iz međugorja ili njegov brat.
  • xavier
    11.4k


    Moram priznati da ne razumijem tvoje argumente.

    pa niti jedan trener koji nije na klupi dinama/osijeka/rijeke/hajduka realno nema pritisak rezultataKwedi

    Ja zato i govorim o trenerima koji su se dokazali van Hrvatske. I tu ne mislim da su morali biti u klubovima koji su osvajali naslove nego da su digli momčad na višu razinu i imali stabilnost.

    nadalje, menadžerski pritisci u dinamu - bilo ih je prije, bit će ih ubuduće ne vezano tko je na klupi.

    to što bjelica ne jebe živu silu je stvar njega kao individualca
    Kwedi

    Bjelica je takav karakter, a može si to dozvoliti. Tomić ili Jovićević ne. Zašto? Zato što su Bjelicu Mamići nekoliko godina nagovarali da dođe, a ova dvojica bi im do groba bili zahvalni da dobiju priliku biti treneri prve momčadi Dinama i naravno da im nikad ne bi rekli ne.

    na koncu konca, gledaj o kakvom treneru pričaš s obzirom na okolnosti u kojima radi?

    ti očekuješ nekog renomiranog high class trenera koji će pristati na to da mu ekipu određuje menadžerijada iz međugorja ili njegov brat.
    Kwedi

    Pa ne govorim o Pepu ili Conteu naravno, ali po tebi ispada da se bolje onda ni ne truditi oko trenera jer "ionako će Mamić sve odlučivati".
  • Kwedi
    3.8k
    vrtimo se u krug.

    postoji li praksa zadnjih 15ak godina da se dovode treneri izvana? ne

    postoji li praksa da se guraju njihovi ljudi? da

    unutar tih zadanih gabarita ti u startu režeš jovičevića ili tomića jer su iz b momčadi odnosno "b" momčadi, a očekuješ da će klub dovesti ne znam kog?

    pa i bjelica je tu kao primjer spleta kompromisa s jedne i druge strane, na kraju krajeva vodio je od frenda sina na pripreme (mišković) makar ničim ne zaslužuje; dakle klub podilazi njemu, on podilazi klubu. quid pro quo.

    vjerojatno zadnji i jedini trener posljednjih dvadesetak godina koji je bio u klubu,a da nije plesao kak ovi sviraju je vaha. svi ostali su bili tu pod uvjetom da pristanu na xy kompromisa.

    također, ne znam po čemu zaključuješ da si ova dva gore spomenuta ne bi dozvolili reći nekome ne u određenim situacijama već je to bjeličino ekskluzivno pravo?

    nije li primjer tomića, da je toliki beskičmenjak onda mu igrač od skoro 3 milijuna eura (atiemwen) ne bi se kiselio cijeli drugi dio prvenstva na klupi već bi forsirao ga da mogu povratiti barem mali dio ulupanog novca.
  • xavier
    11.4k
    također, ne znam po čemu zaključuješ da si ova dva gore spomenuta ne bi dozvolili reći nekome ne u određenim situacijama već je to bjeličino ekskluzivno pravo?Kwedi

    Ovo je već debelo u sferi "nitko ne zna što će biti u budućnosti". Naravno da ne zna, ali ako stvarno misliš da je ista šansa da će odluke samostalno donositi renomirani trener doveden iz vana s određenim imenom te treneri koji dođu iz Lokomotive i Dinama II, onda je cijela rasprava zapravo nepotrebna i složit ćemo se da se ne slažemo.
  • Kwedi
    3.8k
    ajd dobro, od svega gore mi citirao ovo.

    možemo se složiti da se ne slažemo :wink:

    isto tako, renomirani treneri izvana znaju (ili vrlo lako mogu provjeriti) način funkcioniranja u dinamu, a i s druge strane zašto bi klub dovodio čovjeka koji neće pristati na zokijeve komande.
  • vjeko1701
    6k
    Da budem iskren, ako Bjelica mora otići, jedino ne bi bio nezadovoljan da postane Izbornik.
  • deda
    29.2k
    Bjelica će jednog dana otići, pitanje je samo na koji nači. Ako bube naprasno, rješenje će biti sigurno netko od ovog dvojca, iako ne potcjenjujte Tomića, on bi mogao angažman naći i prije.
  • marcio amoroso
    33.7k
    Ma ima brdo slobodnih trenera koji bi rado došli u Dinamo.
    Možda osim onih 15-20 vrhunskih tipa Allegri, Pocchetino itd bi došli svi.
    Neće biti neka velika pomama za Bjelicom, ne brinite. Jedan Pavel Vrba koji je imao itekakav uspjeh sa Plzenom i Češkom trenira sad Ludogorec.
    Treneri koji su dugo bili dobri u Bundesligi su već duže vrijeme bez posla. Labbadia, Herrlich, Kovač, Weinzierl itd.
    Neće Bjelica ići tek tako, sjećate se šta je uradio bivši trener tovara Balakov, otišao u Lautern i poslije pao u zaborav, nema ga nigdje.
    Došao je novi val trenera, dolazi stalno. Nije baš lako dobiti posao u nekom klubu iz ovih velikih liga.
    Jedan Cocu, Bielsa pa i Bilić su treneri drugoligaških klubova.
  • Kwedi
    3.8k
    Jedan Cocu, Bielsa pa i Bilić su treneri drugoligaških klubova.marcio amoroso

    al u trećoj najgledanijoj nogometnoj ligi na svijetu di je budžet jednog leedsa 40 milijuna funti. :smile:

    jedino što je svakom stranom treneru izazovno kod nas je lova, dinamo može platiti milijun eura po sezoni što još uvijek debela većina (srednje)istočnih europskih klubova ne može.

    s druge strane, ne znam dal je svakom ambicioznom treneru izazov vegetirati od siječnja do srpnja u HNL-u gdje fm riječnikom može "go on holiday" i osvojit će prvenstvo.
  • xavier
    11.4k
    s druge strane, ne znam dal je svakom ambicioznom treneru izazov vegetirati od siječnja do srpnja u HNL-u gdje fm riječnikom može "go on holiday" i osvojit će prvenstvo.Kwedi

    Pa upravo je Bjelica prošle sezone pokazao da zadnja europska utakmica ipak ne treba biti u Prosincu :blush:
  • SAS1987
    13.9k
    najbolji post do sada. Dinamo je veliki i financijsko jak klub i kao takav može platiti skoro svakog trenera osim par iznimka.

    Nikako nebi htio da vodi a momcad netko od trenera mladih izrasta, Tomić ili neki treci trener iz HNL. Prevelik je dinamo klub da bi se treneri učili na njemu. Neka oni sakupljaju iskustvo i eventualno preuzmeju Dinamo kada postanu dovoljno zreli i iskusni.

    Bilo kako bilo, klub treba napraviti sve da zadrži Bjelicu sto duze.
  • Kwedi
    3.8k
    ajd ne lovi me za svaku riječ. to kaj se desilo jednom u pola stoljeća je iznimka, a ne pravilo.

    kad se u pet sezona dese barem tri prezimljavanja, možemo drugačije pisat
  • marcio amoroso
    33.7k
    edino što je svakom stranom treneru izazovno kod nas je lova,Kwedi

    A za lovu rade, ne samo oni, svi mi.
    A i igranje lige prvaka ne može baš ne biti izazov.
    Uloviti neki trofej također.
  • xavier
    11.4k
    ajd ne lovi me za svaku riječ. to kaj se desilo jednom u pola stoljeća je iznimka, a ne pravilo.

    kad se u pet sezona dese barem tri prezimljavanja, možemo drugačije pisat
    Kwedi

    Ja sam to prvi pisao kad su krenule nebuloze kako smo "sad razina Benfice i Ajaxa", ali želim reći da to samo još više pokazuje zašto je Bjelica dobar izbor i da bi idući trener trebao biti netko tko je nešto napravio i negdje drugdje, a ne netko kome je Dinamo "ostvarenje sna" (nemojte krivo ovo shvatiti).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.