• xavier
    11.1k
    14. Hoću točeni Budweiser na stadionuMr Anderson

    Članak 43 Pravilnika o sigurnosti na nogometnim utakmicama prično komplicira ovaj zahtjev.
  • SAS1987
    13.3k
    16. Hočemo da se ukine clanak 43 pravilnika
  • SAS1987
    13.3k
    Budim ovaj topic sa obzirom da nakon svake utakmice pišemo o razlozima lose posjete.

    Prica da je stadion prazan jer su zagrebcani "posebni i razmazeni" mi je neozbiljna. Pogotovo ako je to i stav uprave kluba. Samo za referencu, to su posjete nekih klubova:

    Rapid - 18k, Sturm 10k, Dynamo brest 6.5k, club brugge 26k, prvih 11 klubova belgijske lige 6k+, željo i Sarajevo cca 4k, levski i cska 5-6k, hjk Helsinki 3-4k, ferencvaros 9k, rosenborg 16k, prvih 7 ekipa serie C 5000+, prvih 11 ekipa polske lige ima 6000+, Maribor vec godinama oko 4000...

    Svatko ima svoj razlog zasto dolazi ili ne dolazi na tekme a največji je problem da u biti nitko u Dinamu ne zasto ljudi dolaze ili ne. Da ja radim tamo gnjavio bi non stop navijače prije utakmicama anketama prije malih utakmica pitanjem zasto dolaze na Dinamo - Slaven. A na velikim utakmicama pitanjem zasto ne dolaze na Dinamo - Slaven. Kaj je klub napravio poslednjih X godina da bi se zblizio sa navijačima? Osim tu i tamo neko druzenje u shopu sto je pohvalno. Nek za pocetak organiziraju plave noči u svakom kvartu Zagreba i neka naprave stadion tour za svaku zagrebacku i osnovnu skolu. Rast gledanosti može biti eksponentno jer oni će na stadion dovuci prijatelje i roditelje.

    Dinamo nema nikakvu viziju ili plan rasti popularnosti. Nek si postave neki visok cilj, npr prosječna gledanost u sezoni od 20 000 (hnl + euro) i nek pocinju traziti načine kako to postici. Uvijek treba imati visoke ciljeve.

    I da naprave anketu o dolazku / nedolazku na male tekme, vjerujem da bi bili takvi rezultati.

    Nedolazak:
    - Stadion
    - Nepostojeca Identifikacija sa klubom
    - Udaljenost od stadiona
    - Kvaliteta lige

    Dolazak:
    - Visoka identifikacija sa klubom (npr dolazak na tekme sa roditeljima od malena)
    - Druženje sa prijateljima
    - Dobra atmosfera

    Kvaliteta lige:
    Dinamo nema upliv na kvalitetu lige tako da nema smisla diskutirati o tom faktoru.

    Udaljenost od stadiona:
    Nije realno da će netko tko živi 100km+ biti na bar 50% utakmica. Svaka čast onima koji idu ali zbog troskova, potrosenog vremena i organizacije puta je to vise iznimka nego pravilo. Da npr postoje neki Dinamovi fan klubovi po Hrvatskoj i okolnim državama koji bi organizirali odlaske na svaku utakmicu onda bi se jako povečala posjeta.

    Atmosfera i stadion
    Kakva je razlika izmedu male i velike utakmice? Zasto je na Dinamo - Rosenborg bilo 26 000 a na Dinamo - Slaven 2500 ili koliko več? Jedan faktor je sigurno sportske drama (nervoza ili euforija oko vlažnih utakmica) a drugi faktor atmosfera. Vjerovatno bi večina ljudi prije isla na Dinamo - Istra pred 30 000 gledatelja nego na Dinamo - Rosenborg pred 2500. Bas zato imamo paradoks da Dinamo treba manji i moderan stadion da bi imao vecu posjetu. Maksimir prima oko 34 000 ali u biti je to stadion koji po površini i planovima prima 60 000+. I zbog toga na malim utakmicama gubimo svakog ali bas svakog tko bi dosao na utakmicu zbog atmosfere. Da sada imamo arenu za 20 000 siguran sam da bi na Slavenu bilo 6000+.
  • deda
    27.7k
    Iskreno ja više nemam volje o ovome. Treba napravit stadion za 4.000 ljudi i u PM. Ako nas toliko ima ima. Fajrunt. A imam osjećaj da nažalost nema puno više.
  • Bosna86
    11.6k
    Imam osjecaj da sto se vise prica o problemu, da dolazi sve manje ljudi
  • xavier
    11.1k
    Imam osjecaj da sto se vise prica o problemu, da dolazi sve manje ljudiBosna86

    A što se točno napravilo odnosno promijenilo?

    Ja i dalje stojim iza toga da glavni razlog nije stadion nego jednostavno neatraktivnost HNL-a u očima "prosječnog" navijača Dinama. Dinamo godina, uz jedan prekid od strane Rijeke, uzima naslove i ljudima ti naslovi ništa posebno ne znače. Nemjerljivo je veća euforija nakon bilo koje europske pobjede nego nakon osvajanja naslova.

    E sad, naravno da nitko ne kaže da bi klub trebao "prikočiti" i izgubiti koji naslov kako bi ponovo podigao popularnost HNL-a, ali postoje druge stvari koje može napraviti. Da bi bilo ljudi na tim utakmicama, navijači moraju osjećati da je to "njihov" klub, a to sigurno neće osjećati dok se Zoki mota po stadionu i dok ekipa iz kluba i dalje smatra da je Zdravko "nepravedno progonjen od hrvatskog pravosuđa".
  • Infinity
    15.2k
    Dinamo ne moze uciniti nista po pitanju popularnosti HNL-a, a i ne treba, nije to posao samo Dinama. Dinamo treba dici popularnost Dinama. Treba biti moderno ici na utakmice Dinama. HNL je opcenito lose gledan, a imamo li iznimku? Imamo. Zasto druga iznimka ne bi bili mi? Tu se kurcilo da smo prodali tisucu godisnjih vise u odnosu na Hajduk, a na isto to kurcenje sam ja odmah rekao da bi rado dao tu jednu tisucu godisnjih njima u zamjenu da imamo stvarne gledatelje na tribinama, onako kako oni imaju. Ni Rijeka nema losu posjetu za Rijeku. Imaju 4.500 u prosjeku, mozda bi to islo i preko 5-6.000 ponekad da imaju stadion koji moze dici prosjek s jednom utakmicom, ali smatram da to nije bit, bit je imati konstantu. Ako ovi mogu imati 4.500 onda moze i Dinamo imati 7.000. I opet kazem, najbitnija je konstanta, dzaba nam tri utakmice po 30.000 ako ce na ostalih petnaest biti po 2.000 i eto nam prosjek 6.500. Radije bi da se cijeli sezonu posjeta krece pet do deset tisuca nego da imamo iznimke, mada nam i iznimke nisu neke, jer izuzmemo li Mamica u zatvoru i taj derbi nismo imali preko 20.000 na derbiju duze od deset godina, iako i 2.000 pa 15.000 na derbiju daje prosjek 8.500 sto nije prava slika.
  • xavier
    11.1k


    A što sam ja napisao?

    Pa to i govorim. Znači nije problem ni u stadionu, ni u "neatraktivnoj" igri gdje ne zabijamo 5 golova po utakmici. Isto tako, činjenica je da Dinamo u prosjeku ima "šetnju" kroz HNL i nije posao Dinama to promijeniti, dapače.

    No zato i govorim da je ono što Dinamo može napraviti, dati ljudima osjećaj da je to njihov klub koji će pratiti i protiv Barce i protiv Karlovca...no klub to na žalost ne radi.
  • Infinity
    15.2k
    Sad gledam jedan ocajan podatak. Dinamo je sedmi po gledanost u Hrvatskoj. OK to, narast ce prosjek s jacim utakmicama, do sad smo imali samo cetiri utakmice s neatraktivnim protivnicima, ali pogledam posjetu u BiH i vidim da i tu njih sedam ima prosjek bolji nego Dinamo. Cak je i HNL slabije gledan ako oduzmemo Hajduk. Dinamo ce u HNL-u do kraja vjerojatno biti drugi ili treci po gledanosti, ali ce iz PL sigurno 3-4 kluba biti gledanija od Dinama, i to bez posjeta od 15-20.000 na dva derbija. To je ono sto nama fali, konstanta. Doduse, imamo ju, ali na jako niskoj grani.
  • SAS1987
    13.3k
    Sve je več napisano. Tek nakon punomocnosti i promjeni uprave možemo početi raditi posjeti.
  • reziser
    6.2k

    I to će biti kratkoročno
    Kao i s povratkom imena
  • xavier
    11.1k
    Sve je več napisano. Tek nakon punomocnosti i promjeni uprave možemo početi raditi posjeti.SAS1987

    A što će se točno nakon pravomoćnosti, ako ona i bude povoljna, promijeniti? Zdravko "na papiru" nema veze s klubom, a Zoki se mota oko kluba, ali niti on formalno nema nikakvu funkciju. Vrbanovića već odavno nema u Maksimirskoj 128. Svi znamo da oni i dalje o svemu odlučuju, ali pravomoćnost tu na žalost ništa neće promijeniti.

    Borba za poslovanje kluba po zakonu neće biti dobivena ovom presudom iako je korak u pravom smjeru.
  • SAS1987
    13.3k
    kazem da se tek tada može počet raditi na posjeti. Do tada se jako težko može nesto napraviti.
  • SAS1987
    13.3k
    A što će se točno nakon pravomoćnostixavier

    Najavljivana odstetna tuzba dtsm bi mogla napraviti kaos i rasipanje uprave. A vjerujem da se planiraju i neke druge akcije dtsm. Ne kažem da će pravomoćnost sama od sebe nesto promjeniti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.