• Droljo
    6.4k
    Ja volim kiselija vina (za gemišt) a kod nas (moslavina) u glavnom delaju slađa tipa škrlet. Dobro je što ih dosta ima mješano pa ispadne top za gem. Škrlet da slatkoće graševina kiseline itd. Bitno da nije neki zdelanec od vode i šećera. Tzv hitaći. Ma da sad već nitko ni nema tuduma i seksarde pa je teško i nabasat na loše...
  • Sajla
    4.1k
    zdelanec od vode i šećeraDroljo

    i još se u tome namaču hrđavi lanci, da daju boju ;)
  • Tercel
    429
    Od vina samo belo ili crno ili možda Plešivičko!
  • Lihtmašinac
    84
    Od piva meni u Hrvatskoj top top Medvedgradovi "Zlatni medo" i "Baltazar", crveni i plavi "5. element" iz Daruvara, "Međimursko lager" i "Čakovečko pilsner" Lepih dečki iz Međimurja. Uvijek preferiram lagano, ajmo reći, pičkasto pivo, neovisno radi li se o pilsu, lageru ili ipi. Ovdje možda još treba reći da nisam jedan od onih koji pije jedno pivo, osim rijetko ponekad navečer da me uspava. Ak se pije, onda ispod tri-četiri (ovisno o marki) nema smisla.

    Budući da je bila tema, nadodat ću svoj sud da između Karlovačkog i Žuje odabirem, na moju i vašu žalost, Karlovačko jer mi je od Zagrebačke pivovare najbolje Vukovarsko. Ožujsko i Nikšićko mi ne pašu, to mi je neko pivsko dno, šta ja znam, a od brendova Zagrebačke pivovare tu i tamo mi fino sjednu i Becks i Tomislav, ajde.

    Što se vina tiče, moram priznati da mi na živce idu oni koji unaprijed pljuju po zagorskom vinu. Ako je kiseliš, staviš mineralne i piješ "osvježavajući" gemišt. Od pokojnog sam dede znao dobiti vino koje je napravio susjed iz Krapinskih Toplica (neka kupaža, mješavina kojekakvih direktora, graševina, kraljevina, koječega) i to je bilo najfinije privatno vino od nekog tko nije vinar koje sam pio. Lagano, taman toliko kiselo da nije slatko, mogao si ga piti kao sok, a fino te je dizalo iznutra. Tako da nije svako zagorsko vino sranje samo zato jer je iz Zagorja.

    A i stoji ovo šta piše @Sajla tu malo prije. Danas ima odlilčnih vina baš iz Zagorja. Bacite đir do Vuglec brega ili probajte Bolfanove stvari, recimo pinote. Nudi Zagorje puno više od ultrakiseliša napuhanog suseda Štefeka iz Oroslavja.
  • Droljo
    6.4k
    recimo pinoteLihtmašinac

    I kod nas rade fantastičan bijeli pinot. Savršenstvo za gem..

    brendova Zagrebačke pivovare tu i tamo mi fino sjednu i Becks i Tomislav, ajdeLihtmašinac

    Stela je perjanica tog brenda.
  • Lihtmašinac
    84
    E, da, može i Stella. Dugo ju nisam pio pa mi je promakla u nabrajanju. :up:
  • Li d1986
    83
    Cuga li tko crno vino preko ljeta?
  • Droljo
    6.4k

    Moja žena. Šta te zanima? :meh:
  • Eduardo
    18.1k
    vjerojatno kako djeluje na žene :yum:
  • Li d1986
    83
    ne ide mi nikako crno vino i ljeto al cuo sam da je crna bevanda bolja od pive ili gemista po vrucinama
  • Droljo
    6.4k

    A ono. Sudeći po ovom ljetovanju (treći dan tek) djeluje dosta dobro. 2/3 za sad. E, vi sami percipirajte jel to ocjena ili aktivnost :snicker:
  • Droljo
    6.4k

    Svakako je bolje sa običnom vodom jer gem dereš sa mineralnom koja je puna soli. Ne piju tovari bez veze bevande oduvijek.
  • Aggro
    605
    Meni je dobro kod crnog vina kaj ga pije i moja žena. A kad ga ona pije nije mi se bed isprsit pa uzet bocu ili dvije dobrog vina. Ovak kad pijem solo, jebiga meni može i ribarov bambus.
  • Droljo
    6.4k
    Armada ima dobre fore (bar mislim da su to oni jer je na krku slikano) :snicker:
    IMG-20240625-190346.jpg
  • masacusec
    3.2k
    Ah droljo, ne mrzimo ih samo mi :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.