• Imamo Dinamo
    3.4k
    Kad smo već kod reklama, meni je Boso najkriticniji.
    Gadi mi se onaj naglasak “deevet deevedeeset deevet”
  • Kepec
    5.1k
    Meni kad iskoči reklama za Tommy, dođe mi da s balkona skočim.
  • Captain America
    14.8k
    Govorite o onoj koja ima slogan neke pro-life kampanje, a zapravo je poziv u Lukšajugend?
  • Deleted User
    0
    čuj ovo reklamee
  • Deleted User
    0
    bogme puno sve danass u VU ....svaka čast svima narod je rekao svoje. ugodna večer Vam plavi puče. ZDS
  • Majki2111
    2.8k
    Baš gledam dokumentarac o Brawn GP u F1. Fasciniran sam. Pratim F1 od sredine 2006. Sam sam inženjer. Fasciniran sam kako ljudi tamo čitaju pravilnike I kako dolaze do rješenja. Al isto tako se me mrvu strah jer evo mene 4 mjeseca nakon diplome na burzi, bez prvog stručnog posla. U utorak navršavam 26 godina, a imam 0 dana radnog staža. Sve kaj sam radio bilo je studentski. Kaj me sve čeka, kolko dugo će ova potraga trajati i kesam li spreman za tržište rade i jesam li dobar radnik?

    Nek sve bude dobro...
  • Captain America
    14.8k
    Ak sam dobro skužio, ti si završio FKIT? Na frendovom rođendanu je bio lik koji studira tamo i pričao je kak ide odmah van nakon diplome jer tu nema posla, a vani itekako ima. Bio je i jedan koji je završio i zaposlio se u Tevi pa možeš probati njima poslat otvorenu molbu. Imao sam pacijenta koji radi u Pfizerovom pogonu u Marofu i putuje tamo iz Zagreba pa možeš probati i njima poslati otvorenu molbu. Otvori Linkedin profil, šalji otvorene molbe i negdje će se otvorit. Sretno.
  • Majki2111
    2.8k
    Plivu svi izbjegavaju. Loši međuljuski odnosi i plaće ispod 1000 eura. Probavam sve. Nešto sam morao ja odbit i a nešto sam i ja odbijen. Bio sam na desetak razgovora. Otegodna okolnost mi je kaj nemam vozački. Znači bar da je posao od Sesveta do Podsuseda. A ima odbijenica radi iskustva i radi vozačkih. Imam jedan drugi krug razgovora u jednoj firmi u ponedeljak, vidjet ćemo kak će proći.

    Nude se čak plaće od 650 eura. :lol:
  • austrijanac
    2.8k
    Plivu svi izbjegavajuMajki2111


    Plivu izbjegavaj, Pfizer je ok. (Pfizer Savski Marof, isto dvorište ko i Pliva, samo drugi odsjek)

    Dosta šaputanja ima da ce Pfizer kupit Plivu i njihov sigurnosni odsjek.
    Šogi mi je voditelj pogona, ak trebaš kontakt ili nešto, javi.


    Cure na pakiranju rade tri smjene, plaća 900 eura plus bonusi.
    Na godisnjoj razini izade oko 1100 eura. Nije ne znam kaj, ali s faksom bi ti mogao bolje.

    Jebiga, nakon faksa je uvijek borba, na taj dio te ne spreme baš.


    Makar ak te toliko F1 zanima, meni nonstop iskaču reklame da AlphaTauri zapošljava, pa probaj i svima njima poslat?


    I dobar savjet od kolege Amerike, Linkedin majka 21.stoljeca.
  • Majki2111
    2.8k
    Hvala na savjetima. Od pfizera sam doboo već par odbijenica. Preko mojposao. Svaki kontakt mi je dobrodošao. Možeš u inbox poslat nije problem. Pogledam sutra za Alphu Tauri.

    Kaj se tiče Rimca. Čuo sam da su nešto zeznuli na viskim pozicijama računovodstva i da su u velikim gubicima. I da su još smanjili studentske poslove i da uzimaju samo seniore trenutno. Pokušavam kod njih 5 godina već preko otvorene, preko studentskih poslova i preko službene prijave. Niti jedan razgovor. To mi je baš krivo. Al dobro. Očito nije vrijeme.
  • Dinamosaur
    1.1k
    Svaki kontakt mi je dobrodošaoMajki2111

    Gradska uprava grada Ploče ostala bez kemičara neki dan. Ako si vedrog duha i zelis napredovati nemas kaj cekat
  • Captain America
    14.8k
    Imam jedan drugi krug razgovora u jednoj firmi u ponedeljak, vidjet ćemo kak će proći.Majki2111

    Sretno onda.

    Što se tiče Linkedina, napravi si obavezno račun. Stavi obavezno oznaku "open to work" da te recruiteri vide. Ako vidiš da te neko zove iz inozemstva, nije scam već te vjv zove recruiter (govorim iz osobnog iskustva :lol: ). Profilna slika je pod obavezno. Ako si imao kakve radove (neki moji kolege su stavljali članke iz studentskih novina i diplomske radove čisto da nešto imaju u startu) dodaj na profil. Dodaj svakako vještine koje si dobio na faksu. Najbolja stvar kod Linkedina je da danas sve ozbiljne firme tamo objavljuju oglase za posao i te oglase možeš filtrirati po lokaciji, industriji, remote/on-site/hybrid načinu rada, očekivanom iskustvu... Na većinu oglasa se možeš prijaviti preko easy apply opcije gdje se povlače tvoji podaci s profila i šalju u HR te firme.
  • NitkoBitan
    13.3k
    Naletio sam na dobar pojam koji opisuje LinkedIn. Menadzersko-poslovni masturbacijski krug. Tamo se nalazi ekipa koja pokazuje ciji je veci, tapsa se po ramenima i jedva ceka da ovaj drugi propadne.

    Jedno izuzetno toksicno okruzenje. Blago onome tko uspije bez otvaranja istog.

    Ljudi si tamo umisljaju da su netko i nesto jer na posao dolaze u odijelu i kravati, a zaraduju kao malo bolji konobar (pricam o prosjeku). U danasnje vrijeme o placama u zanatskim zanimanjima bolje da i ne govorim.

    Uglavnom @Majki2111 sretno u pronalasku posla. Nisam znao da u tvojoj struci place nisu nesto... Doduse mislim da uvijek postoji potraznja za instrukcijama iz kemije za klince u osnovnoj i srednjoj skoli, tu se dere dobra lova.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Jedino gore od influencera je linkedin influencer. Ljudi pisu takve pizdarije o poslu, zivotu da se zapitas jel bi zapravo trebao placat da radis. Stoka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.