• Bosskovitz
    7.9k
    Jel to pjesma koja baš veliča fašizam? Postoji više inačica te pjesme i u ovoj se inačici spominju ustaše.Tradicija bunta

    I ta inačica je problematična, da, pa znaš to i sam.

    Jel ova pjesma otpjevana u svrhu promicanja fašističkih vrijednosti ili u svrhu provokacije i inata? Ipak većina ljudi na kraju padne pod utjecaj moralne panike, kad-tad.Tradicija bunta

    Provokacije čega? Inata čemu? Mislim, ozbiljno pitam jer mi nije jasno zašto uopće u listopadu 2023. pjevati pjesmu o vojnicima jedne prije gotovo 80 godina poražene zločinačke i fašističke vojske koja se borila za totalitarni režim nametnut od strane države koji je služio stranoj državi? Ako je poanta domoljublje, nisu li branitelji i Domovinski rat, moralno i etički najslavniji i najčišći dio naše povijesti, upravo vrhunac hrvatskog domoljublja? Kad nismo služili strancima, nismo ratovali međusobno, nismo imali koncentracijske logore, nismo etnički čistili, nismo bili podijeljeni po interesnim zonama, prodavali zemlju ni robovali ideologijama nego smo svoji na svome, svi zajedno neovisno o svojim razlikama, branili svoju zemlju?

    Jebeno ne razumijem, eto. Ja sam na taj Domovinski rat i ostvarenje neovisnost ponosan u pm, tu su mi poginuli članovi obitelji, stari mi je bio branitelj, žena mi je bila izbjeglica kad je bila mala, to me sve uvelike formiralo kao osobu i čak me vrijeđa kad se to dovodi u kontekst s nečim toliko pogrešnim, lošim i poraženim kao ideje ustaškog pokreta.

    NDH je bila ostvarenje tisućljetne težnje hrvatskog naroda za svojom državomseljak86

    Ali naprosto nije. Možemo se mi razilaziti politički, očito je da se oko mnogo toga ne slažemo, ali ostvarenje tisućljetne težnje Hrvata za državom je Republika Hrvatska. NDH kao prvo uopće nije bila neovisna država, kao drugo nije imala legitimitet hrvatskog naroda i kao treće nije bila jedinstveno prihvaćena kao hrvatska država od strane građana - sve to za razliku od Republike Hrvatske koja je neovisna država, imala je legitimitet hrvatskog naroda (sami smo birali vlast, sami smo na referendumu odlučili da ćemo biti slobodni) i jedinstveno je prihvaćena od strane građana neovisno o njihovoj ideološkoj, vjerskoj, nacionalnoj i drugoj pripadnosti.
  • Nolifer
    6.9k
    Opet pjesma problem dva dana. A ne komentira se skup huligana koja veliča bravara zločinca osobno.
    :lol:
  • serbus
    3.6k
    Kad smo već u ww2 tome ja bi također molio da se pripazi na skrivene poruke sa kladioničarskog kutka jako često se piše SS ... Pitanje je jel to riječ o kladionici ili skrivenoj poruci za poznatu zloglasnu diviziju.... Treba to ozbiljno proučiti...
  • Ludovic IX
    5.8k
    zato što to nije vezano za dinamo a ovo je.. ovo su pjevali BBB i neki su dobili kazne a nisui morali i posljedično će dinamo platiti isto kaznu.. boli me kurac za tita i njegove skupove..

    ovo je direktno vezano za dinamo i zato pričamo o tome. ako dinamo dobije i 1 euro kazne, BBB su direktno pjesmom tom naštetili dinamu.. bez veze.. bolje da pjevaju od Đuke Čaića koračnice iz 90-tih
  • Nolifer
    6.9k
    boli me kurac za tita i njegove skupove..Ludovic IX

    Mene ne boli kurac za takve skupove. Upravo o tome se i radi..Da prolazi mimo radara i bez hapšenja istih. A bitno da su navijači krivi uvijek za sve...
  • NitkoBitan
    12.9k
    Kaj se ne bi trebale pjevati pjesme jer Dinamo placa kazne HNSu? Ionako HNS od tih naplacenih kazni financira terene po Hrvatskoj, akademije i tako. Kruzna ekonomija. Nije da su bas kazne tako rigorozne kao u europskim natjecanjima...
  • Ludovic IX
    5.8k
    u sutavu piše da je RH suverena i zbog odluka ZAVNOH-a nasuprot proglašenju NDH koja nije bila suvereena niti malo..

    zato je sve iz NDH protuzakonito a iz ZAVNOH-a nije..
  • Ludovic IX
    5.8k
    zašto.. ima HNS para i bez dinamovih kazni. A zašt ne pjevaju "mi smo garda hrvatska".... stupo sam na nju 100 puta, znam ju od takta od takta
  • Droljo
    5.5k
    Bude vam današnjica promakla koliko gledate u povijest...
  • Plavi-9
    442
    Hrvatska vojska u II. sv. ratu nije se sastojala samo od ustaša, već i od domobrana. Čak su većina bili domobrani. Ustaše su bile nazovimo elitne postrojbe. 50 godina pranja mozga u jugoslaviji učinilo je to da su svi ustaše i da su svi zločinci. Zločine ne treba opravdavati ali nažalost činile su ih sve strane a ne samo "ustaše". Logor jasenovac su "osloboditelji" nastavili koristiti još par godina nakon 45. godine. Isto tako isti nikada nije detaljno istražen već su svi pristali na mantru "700 000 srba" i sl. Povijesne okolnosti tada su bile kakve su bile ali nema dvojbe koja vojska je tada bila hrvatska, valjda ona s šahovnicom na ramenu? Ne zaboravimo da je neprijatelj nosio isti simbol 40tih i 90tih godina a to je zvijezda petokraka.
  • Majki2111
    2.7k
    Dečki trebala bi mi pomoć sitno. Ima li netko ovdje ko se kuži u statistiku dobro?

    Kakva je standardna devijacija ako nema dovoljno vrijednosti? Traži se konkretan broj.

    Hvala unaprijed.
  • Patak
    2.3k
    Kak nema dovoljno vrijednosti? Možeš std izračunati i sa dva ili tri podatka
  • Majki2111
    2.7k
    I ja se pitam.... Možda 0???
  • Patak
    2.3k
    A kolika je aritmetička sredina?
  • Majki2111
    2.7k
    Nije nikakav zadatak. Teoretsko je pitanje. Ništa nije zadano.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.