• Mali Zeus
    13.5k
    Što misliš da poručuje, ako ne ovo što je db napisao?Neki tip sa Zapada

    Na kutije smo uz natpis Domaćica dodali i nekoliko čestih zanimanja, koliko nam proizvodni proces dozvoljava, kako bismo podsjetili na to da da su žene, uz svoj posao koji obavljaju na radnom mjestu, najčešće one koje svakodnevno brinu i o domaćinstvu. Kampanjom želimo potaknuti sve članove društva da preuzmu svoj dio obveza i odgovornosti u domu kako bi raspodjela poslova u domaćinstvu bila ravnopravna.

    Ovako to objašnjava sam Kraš. Po meni to ne znači da je biti domaćica nešto loše niti su se referirali na žene koje ne rade i domaćice su u smislu kako mi shvaćamo tj. kako se shvaća općenito.
    Da to ne znači da je biti domaćica loše je moje mišljenje i upravo to je svrha foruma, rasprava, moje mišljenje jedno, tvoje drugo, db-a treće.

    Kampanja je uspjela jer se priča o tome, a što se tiče same poruke, s jedne strane je loše jer nije shvaćena, s druge strane nije uopće u smjeru političke korektnosti nego jačanju svijesti o ulozi žena u društvu itd. E sad jesu li pogodili bit, vjerojatno nisu.

    Slažem se da postoji ta neka woke kultura, ali i mislim da nakon nekog vremena ekipa počne vidjeti bijele miševe pa im je apsolutno sve, čak i neke sasvim nedužne stvari, nametanje političke korektonosti i preodgoj društva.
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Da nema kraša, ja ne bi znao kako izgleda usisavač, kako perilica posuđa, a kako vešmašina...najljepša hvala na uspješnom preodgoju. U subotu ću prvi put u životu koristiti usisavač...
  • Neki tip
    21.3k
    kako bismo podsjetili na to da da su žene, uz svoj posao koji obavljaju na radnom mjestu, najčešće one koje svakodnevno brinu i o domaćinstvu. Kampanjom želimo potaknuti sve članove društva da preuzmu svoj dio obveza i odgovornosti u domu kako bi raspodjela poslova u domaćinstvu bila ravnopravna.Mali Zeus

    nije uopće u smjeru političke korektnosti nego jačanju svijesti o ulozi žena u društvu itd.Mali Zeus

    mislim da nakon nekog vremena ekipa počne vidjeti bijele miševe pa im je apsolutno sve, čak i neke sasvim nedužne stvari, nametanje političke korektonosti i preodgoj društva.Mali Zeus

    Mislim, po meni ovi citati (tvojih i Kraševih rečenica) upravo potvrđuju tezu koju zastupam(o) - nije šija, nego vrat; nije paradajz, nego rajčica i nije drek, nego se pes po*ral.

    Nije to preodgoj, samo vas osvještavamo, nije to edukacija, samo vam ukazujemo i za kraj, samo vam se pričinjava ono što je očito tu.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Čini mi se da se nećemo složiti. :blush:
  • Mali Zeus
    13.5k
    Da nema kraša, ja ne bi znao kako izgleda usisavač, kako perilica posuđa, a kako vešmašina...najljepša hvala na uspješnom preodgoju. U subotu ću prvi put u životu koristiti usisavač...db-izbjeglica

    Reklama je definitivno uspjela. :grin:
  • miro
    4.5k
    :lol: faking keksi...ja ne vjerujem :rofl:
  • GZomanid
    688
    Eh da niste tak ratoborni, možda bi imali koju ženu na forumu da se referira na kutiju domaćica :point:
  • og1986
    2.9k
    Ne kupuj te kekse i bokMali Zeus

    Znači ako mi je smetalo kaj su na euru klečali, jednostavno ugasim televizor i bok ?

    Ako ti uz svoju "kampanju" moraš davati i stručno objašnjenje te kampanje onda očigledno poruka nije dobro prenesena i u marketinsčkom smislu nije uspjela. Sreća za domaćicu kaj je jako dugo na našim policama pa će preživjeti ove glupe "menadžere i menadžerice kampanje".

    Sjećam se nedavno je neko češko pivo imalo glupe plakate po zagrebu sa nekim igrama riječi koje nitko nije shvatio, ja sam morao guglati da vidim kaj su mislili tom reklamom. Naravno sada ih nema ni na plakatima ni na policama.

    I veće kompanije su imale problema radi lošeg marketinga (gillette, pepsi), ovo njima može uspjeti jedino ak planiraju kratkoročno to koristiti, a dugoročno će samo zbuniti kupce. Ako su tako pametni mogli su bar napraviti neku anketu percepcije proizvoda ( marketing 101) i tu bi vidjeli da ljudi percipiraju njihove kekse i naziv uz domaće kekse, a ne uz osobu.

    Sva ta woke kultura zapravo indirektno blati sve ono kaj zastupaju, više nije dovoljno biti "samo" domaćica nego moraš biti još nešto uz to. U hrv kao i u svemu kasnimo dobrano za zapadom pa tek sada dolaze woke poruke na proizvode, al vidim da još ima nekih koji govore da ostali vide bijele miševe, nadam se da je više ostalih.

    btw. jedna od "dobrih" stvari što američki turisti ponavljaju kada došđu u europu je to što ovdje nije toliko politizirana svakodnevnica ( nema ljudi koji šetaju sa majicama neki političkih pokreta, i nema plakata koje gura propagandu i nema proizvoda koji razvijaju neku privatnu agendu zaposlenika) pa neka tako ostane i dalje, ne mora se sve kopirati.


    Eh da niste tak ratoborni, možda bi imali koju ženu na forumu da se referira na kutiju domaćicaGZomanid

    Hoćeš reći da žene nisu dovoljno snažne da se intelektualno "bore" sa muškarcima ?
  • Dino
    2.7k
    Meni fakat jako ide na zivce to kaj su eto i glupi keksi uz serije, filmove, knjige, sport, obrazovanje,… postali jedno od sredstava sirenja necijih ideja i misljenja koja se “smatraju” jedinima ispravnim bez obzira na to kaj je u pitanje misljenje (ovisi o subjektu).

    Ne sjecam se kad sam pogledal neku novu seriju ili film u zadnje vrijeme, a da netko u njoj nije bio lgbtiqhcieowochweic+-*%#^?€£\¥~ i ovi keksi me podsjecaju bas na to.
  • GZomanid
    688
    Nisu keksi samo još jedni u nizu nego je svijet postao takav.. Možeš se odupirat, mjenjat programe i ne jest kekse ili se prilagodi jbg..
  • Mali Zeus
    13.5k
    Znači ako mi je smetalo kaj su na euru klečali, jednostavno ugasim televizor i bok ?og1986

    Tko je to rekao?
  • og1986
    2.9k
    Nisu keksi samo još jedni u nizu nego je svijet postao takav.. Možeš se odupirat, mjenjat programe i ne jest kekse ili se prilagodi jbg..GZomanid

    Znači dobri stari hrvatski pokornički mentalitet ?

    Tko je to rekao?Mali Zeus

    Ja, i jedno i drugo je propaganda mišljenja, znači ako mi se nešto ne sviđa jednostavno prestanem to konzumirati jel ? Takav je tvoj post bio
  • Mali Zeus
    13.5k
    Ja, i jedno i drugo je propaganda mišljenja, znači ako mi se nešto ne sviđa jednostavno prestanem to konzumirati jel ? Takav je tvoj post bioog1986

    Na ovoj temi ljudi izvlače 100 zaključaka iz 3 riječi izgleda.
  • og1986
    2.9k
    Vidimo bijele miševe
  • GZomanid
    688
    Znači dobri stari hrvatski pokornički mentalitet ?og1986

    Ne, dobro staro hrvatsko vječito nezadovoljstvo u kombinaciji s dobrim starim hrvatskim nedamisenišpoduzet mentalitetom..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.