• Ero
    934
    Pa naravno da će biti legalan, da se zabrani odmah bi trebalo i "smrt fašizmu sloboda narodu" zabranit.. Više zla je u svijetu donio komunizam nego 100 trećih reichova.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Ja sam samo prenio inf.ne znam jel samo za Čavoglave ili opć, ma da trebalo bi i ovak ali ima više sile i u politici i opcenito u svijetu koje to nažalost ne bi dopustile
  • Dino
    2.2k
    Potpuno legalno je zasad sam u pjesmi, mada sam ja to malo istrazival i otkad je donesen taj zakon da je zds kao zabranjen (2012 godine) sam su dvojica kaznjeni, Joe Simunic i jedan pjevac nemrem se sjetit koji.
  • Infinity
    15.3k
    https://www.24sata.hr/news/hloverka-novak-srzic-reklamira-makarsku-rivijeru-fotografijama-iz-mozambika-razotkrili-su-je-697348

    Pa nek netko nesto kaze za Dinamov marketing :lol: Mogli bi ju i zaposliti, ipak je level iznad :rofl:
  • Neki tip
    19.4k
    čitam, skrolam gore dolje i ne vjerujem.. tražim neki smisao, "ključ", sve nadajuć se da sam na news baru.. :chin:
    kad ono - mućak, sve je posve stvarno :lol:
  • Baneki
    731
    Podsjeća na onu profu hrvatskog jezika koja je pomiješala mjesto održavanja zimskih olimpijskih igara u Koreji
  • vjerniero86
    82
    Imao sam danas neke online konzultacije na faksu i sad profesor nam objasnjava kako napravit neku listu u android aplikaciji. Kaze on nek prvi na listi bude Luka Modric, drugi C Ronaldo, a treci... i nakon krace stanke kaze Jozo Gaspar. Pet minuta sam se valjao od smijeha i iznenadjenja. Inace to mi je vjerojatno buduci mentor, izgleda da cemo imati o cemu pricati :)
  • Neki tip
    19.4k
    Nađi je sjajan lokalni političar, vrlo normalan i bistar tip.
    Zamjenik gradonačelnika, na slici desno. Poznajem ga površno, ali u kontekstu u kojem mogu donijeti ovaj gore zaključak.
  • Neki tip
    19.4k
    klasna ili kastinska obrazovna diferencijacija :wink:Kwedi

    Hm, i da i ne. Nedvojbeno je da se već tu, u ranoj dobi, stvaraju kasnije društveno-ekonomske razlike. S druge strane, pretjerano je tu spominjati kaste, jer ne radi se o stratifikacijski neprohodnom sustavu.

    Govorim i iz osobnog iskustva. Odrastao u radničkoj obitelji, kao i moja supruga, profesionalno smo rasli bez ikakvih roditeljskih društvenih veza i razvijali se u okviru državnog obrazovnog sustava. Već naša djeca imaju bitno drugačiju polazišnu točku.

    Krug ljudi koji poznajem i s kojima se družim, nevezano za bilo kakav elitizam, prirodno je drugačiji u odnosu na roditeljski. Naravno da to prati i drugačija razina financijske moći i to zajedno stvara znatno bolje preduvjete za uspjeh djece. Ne jamstvo, ali preduvjet.

    Roko Ukić se svojim talentom i radom izborio za povoljne okolnosti odrastanja i školovanja svoje djece. Ne vidim tu nikakvu društvenu nepravdu.. ;)


    P.S. prebacih tu da ne spamamo "ostale sportove"
  • Kwedi
    3.8k
    ma ovo kastinski je više parangal :wink:

    s obzirom da sam imao ranije poslovno vrlo direktne veze i poznam kontekst obrazovanja (od predškolskog do visokog) iznutra; od montessori metoda pa do privatnih škola u potpunosti razumijem svakog tko ide kroz drugačiji smjer obrazovanja djeteta.

    to je isključivo posljedica današnjeg sustava koji je zapeo u prostoru i vremenu te je rascjepan između partikularnih interesa učitelja s jedne strane i političkog autizma za problem školstva s druge strane te jednostavno svatko gleda najbolji interes za svoje dijete,a ne da daje u ruke potomka isfrustriranim ljudima koji su začahureni u siguran sustav uz jedan feler,a to je preniska plaća.
  • Neki tip
    19.4k
    slažem se posve. Obrazovni sustav, također, jako dobro poznajem. :)
  • Neki tip
    19.4k
    @Kwedi

    P.S. s time da ja ne smatram da je problem u preniskim plaćama, nego u jednakim plaćama za nejednak rad.

    U sustavu visokog obrazovanja plaće su, uostalom, korektne, a problem isti..

    Nije, dakle, do visine plaće, nego do izostanka nagrade za uspješne i kazne za neuspješne.
  • Baneki
    731
    A jeste li baš sigurni da djeca u osnovnoj školi steknu neka poznanstva koja će im koristiti kasnije u životu? Mislim da se ta poznanstva steknu ipak kasnije na fakultetu ili u nekim drugim okolnostima (recimo u sportu, ili stranačkom iskaznicom ili upisom na neki fancy studij menadžmenta ili tako nečega na višoj privatnoj školi).

    Nije da nisam i sam bio pod takvim dojmom, pa sam za djecu birao i vrtiće i osnovne škole da bih na kraju zaključio da je najbolja osnovna škola - najbliža škola, zbog logistike. Za sav taj individualni pristup i projektni pristup postoje vanškolske aktivnosti prema afinitetu djece. Gimnaziju je već vrlo važno dobro izabrati i kao pripremu za fakultet ali i za ta poznanstva važna kasnije u životu.
  • Dudu
    2.6k
    P.S. s time da ja ne smatram da je problem u preniskim plaćama, nego u jednakim plaćama za nejednak rad.Neki tip sa Zapada

    Ova je zlatna :smile:
    Place prema zaslugama, nista drugo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.