• Mr Anderson
    5.9k
    ''Štednja'', po meni ne znači da ćeš smanjivati ukupne troškove već da ćeš raditi preraspodjelu tako da više novca ide na plaće igrača a manje na ostale sporedne odnosno neprofitabilne pozicijeThe Undertaker

    Štednja može biti i da imaš manje igrača na plaći nego do sada. Već smo se složili da plaćamo previše igrača na koje ne računamo i teško da će biti nešto od njih (Štefulj, Jurić itd.)
  • Jos-Optimus
    793
    Mislim na općenitu činjenicu da je klub doživio skok zbog Bjelice, a ne transfera i prilika koje smo davno morali iskoristiti i biti vrlo blizu klubovima kojima težimo.
  • The Undertaker
    4.5k
    Možeš imati manje igača ali bolje plaćenih. Povećanje budžeta za plaće i bolje iskorištavanje tog budžeta bi trebao biti jedan od osnovnih ciljeva Uprave i vodstva kluba. Razumijem da je ovo godina preslagivanja ali neki temeljni ciljevi za 4 godine mandata trebaju biti odmah postavljeni. Možda i jesu ali ja ne znam ništa o tomu.
  • The Undertaker
    4.5k
    Visina budžeta je jedna stvar, kako ga punimo je druga, jednako važna.
  • Jos-Optimus
    793
    Naravno..i mislim da ćemo u tom dijelu i napraviti ključnu razliku u odnosu na fritulaše
  • Ivanmtk
    793
    Smanjivanje proračuna nije nužno loše jer je Dinamov proračun bio nerealno visok, ne zbog plaća najboljih igrača ili dovođenja pojačanja, nego zbog velikog broja igrača po posudbama koji nisu koristili klubu, a kupljeni su iz privatnih razloga osuđenog kriminalaca u bijegu. Uz to igrači, pogotovo po procjeni najveći talenti u omladinskoj školi, prilikom potpisa profi ugovora su imali plaće na razini najbolje plaćenih igrača HNL momčadi uz nerealno duge ugovore što znači da ga dugogodišnje vežeš uz klub, tako dobijemo igrače od kojih se malo ko profilira a budući da imaju visoka primanja nitko ih ne želi platiti niti oni žele otić iz Dinama. Kad dodaš još i velik broj zaposlenika u klubu dobiješ pravu sliku zašto je Dinamov proračun nerealan. Rješavanje tih problema daje ti prostor za povećanje plaća najboljim igračima i da privučeš ozbiljna pojačanja.
  • Bosskovitz
    8.3k
    Malo kasnim s ovim, ali meni je Gattuso odličan potez. Sa strane njihove uprave vrhunski PR potez jer skreće temu sa svega ostalog što ne funkcionira (kaj će im se vjerojatno financijski obiti o glavu, ali nekad kasnije), a generalno čovjek kojemu su ime i plaća nemjerljivo veći od trenerskih uspjeha kojima bi se mogao pohvaliti, sve na račun igračke karijere koja naprosto nije nikakav garant trenerske kvalitete. Donosi značajnu dozu hypea u HNL-a, jedno od najvećih imena ikada, ali ne i nešto čega bismo se trebali bojati. Jurić mi je recimo bio ime za koje sam vjerovao da ima potencijal dići ih na višu razinu, ovo je više PR nego smislena sportska politika.

    A realno, uzimajući u obzir i povijest kluba s trenerima i njegovu povijest s klubovima, teško da će ta veza biti skladna i duga.
  • Mr Anderson
    5.9k
    Pa odličan PR potez jer ruku na srce nisu imali izbora nego se financijski maksimalno izložiti i dovesti Gattusa. Jer nakon onog cirkusa s Jurićem i očaja koji je zavladao tamo nakon što ih je otkantao koga god drugog da su doveli to bi bilo shvaćeno ko promašaj. Ovako su kupili još mjesec-dva euforije.
  • miro
    3.5k
    Dobar će im bit Gattuzo, ali npr.Tramezzani bi im bio još bolji. Ne treba gledat u tuđe dvorište toliko. Imamo mi puno toga za odradit prije europe, a glavna bitka s tovarima i ostalima će se ionako bit na proljeće 2025
  • rioda
    3.4k
    Ja sam miran što se tiče nas već samim time što se najavljuje 6 novih igrača. Siguran sam da je aktualna klupska garnitura sposobna da pogodi s većinom pojačanja i jednostavno ne brinem o tome. Jedva čekam vidjeti kako ćemo izgledati na jesen u Europi, a za HNL sam miran.
  • Bosskovitz
    8.3k
    Ne treba gledat u tuđe dvorište toliko.miro

    Nije gledanje u tuđe dvorište, samo opservacija na jednog od devet protivnika u HNL-u, to je i tema. Bit će zanimljivo vidjeti kako će ih predstaviti u zemljama europskih protivnika, s obzirom da su doveli trenera koji je puno već brend od njih, kladio bih se da će od "poznati hrvatski klub iz Splita" doći do "klub kojeg vodi legendarni Gattuso",
  • NORTE
    9.8k
    Barina Kustošija izgubila i drugu tekmu od Orijenta i ostaje u 3. ligi.
  • serbus
    3.7k


    Ako su kod Bare igraći za Barcelonu onda će Real gledati u dvorište Orijenta.
  • Droljo
    6.2k
    Barina Kustošija izgubila i drugu tekmu od Orijenta i ostaje u 3. ligi.NORTE

    Neizmjerno mi je drago. Da mogu kak ispast i iz te lige...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.