• Krizy
    38.4k
    U srijedu Dinamo igra pretposljednju utakmicu sezone gdje ima priliku za prvi naslov u Kupu još od sezone 2020./21., što je i jedini naslov Kupa u posljednjih pet sezona.

    Prva utakmica u Maksimiru je bila ispitivanje snaga zbog odluke HNS-a da se finale igra na dvije utakmice.
    Hoxha i Fruk su pogodili okvire golova, ali završilo je bez pogodaka.

    Germanijak:
    "Osvojili su Modri dosad u Hrvatskoj 25 naslova prvaka, 16 Kupova i osam Superkupova. Ukupno 49 trofeja. No, samo im je dvaput dosad uspjelo spojiti sva tri pehara u istoj sezoni. Zadnji put, bilo je to sad već davne sezone 2010./11.

    Tada je, također, sezona otvorena pobjedom (1-0) u Superkupu protiv Hajduka, strijelac je bio Igor Bišćan, a trener - Velimir Zajec. Specifičnost je te trostruke krune što su sva tri trofeja osvojili različiti treneri.

    Zajec je, dakle, potpisao Superkup, Vahid Halilhodžić doveo je Dinamo do naslova, a onda je smijenjen te je u finalu Kupa Modre vodio Marijo Tot. Uspješna sezona, a na klupi su se promijenila čak trojica trenera.

    Niti prvi put kad su Modri osvojili Superkup nije isti trener mogao osvojiti sva tri trofeja. Na starte sezone 2006./07. protiv Rijeke (4-1) na klupi je sjedio Josip Kuže.

    Međutim, nije odradio sezonu do kraja, smijenjen je nakon poraza od Šibenika u studenome, zamijenio ga je Branko Ivanković i on osvojio prvenstvo i Kup.

    Uspije li Dinamo, nakon HNL-a, ove sezone uzeti i Rabuzinovo Sunce, još uvijek nećemo imati trenera, koji je uspio sam osvojiti trostruku krunu. Jer, Superkup je osvojio Igor Bišćan, a Sergej Jakirović došao je poslije toga.

    Dinamo je, znači, samo dvaput u 32 godine osvojio trostruku krunu, doduše, jedan od razloga leži i u tome što se Superkup često i nije igrao.

    Jer, kad klub osvoji prvenstvo i Kup iste sezone, onda Superkupa nema. Jedno vrijeme nije se uopće niti igrao, pa ga je HNS ipak vratio."
    1. Kakav ishod očekujete? (135 votes)
        Naslov Dinama
        96%
        Naslov Rijeke
          4%
    2. Idete li na utakmicu? (135 votes)
        Da
        11%
        Ne
        89%
  • Ijayi Atiemwen
    836
    Karte se budu prodavale na način kao i za ligašku utakmicu?
  • ibro1986
    73
    hoxha ce srusiti rujevicu :fire:
  • NitkoBitan
    13.5k
    Rijecani jos nisu rasprodali Rujevicu.
  • Fonte
    4
    Miriše na riječku kišu, a momentum je takav da će komotno Emreli kao džoker s klupe Riječanima dijeliti šestinske kišobrane...da ne pokisnu
  • Nemrem igra Dinamo
    1k
    + Kolarić 4. sudac... To bu spektakl
  • Sajla
    4.1k
    finalna utakmica bez Kolarića bila bi kao cvijet bez mirisa, kao juha bez soli, kao zima bez snijega, kao roštilj bez mesa... sva sreća pa smo taj metak izbjegli.
  • Dinamosaur
    1.1k
    U podcastu UPU su se dotakli pitanja kaj slijedi ako i ova tekma zavrsi bez golova, jel idu produzeci il odmah penali.

    Isao sam pogledat protokol hnsa za finale i kopiram:

    "Na utakmicama završnice (finala) koje se igraju po dvostrukom kup sustavu pobjednik je momčad
    koja ukupno na obje utakmice postigne više pogodaka. Ako obje momčadi ukupno postignu jednak broj
    pogodaka , pobjednik je momčad koja postigla više pogodaka u gostima.
    Ako obje ekipe ukupno postignu jednak broj pogodaka, druga utakmica će se odmah produžiti za
    2 x 15 minuta."

    Iako je glupo sroceno, izgleda da idu produzeci.

    Naravno, nadam se da mozemo zabit koji gol, barem kolko i Rijeka tokom 90min
  • Ivdzo11
    3.3k
    Naša taktika? Nismo se još odlučili, imamo dvije varijante, razmišljamo ofenzivno. Sve ćemo staviti u zapisnik, idemo s napadački orijentiranim karikama u zapisniku. Očekujem da nas probaju stisnuti, to iziskuje i velike rizike, ali imamo i mi naš plan. Rijeka će biti agresivna kao svaki put. Oni se nadaju da nas mogu dobiti, kao i mi da možemo njih.

    Ako Dinamo europsku sezonu započne u playoffu Lige prvaka, imat ćete jako puno vremena za ljetni odmor...

    - Na to gledam pozitivno, Dinamo je godinama pripreme počinjao 10. lipnja, a veći je problem bio što bi igrači imali samo 4-5 dana odmora. I u Europi bi se kretalo u 1. ili 2. pretkolu. Ako bi sad sve ispalo kako treba, sigurno ne bi s pripremama počinjali prije 27. ili 28. lipnja, tu bi bilo puno vremena za odmor
  • Ivdzo11
    3.3k
    Pjaca nije upitan za ovu utakmicu. Dobro je odradio terapije koje je trebao odraditi. Bio je na klupi protiv Osijeka. Selahi je trenirao, a odlučit ćemo sutra hoće li nastupiti. Samo spremni igrači će nastupiti protiv Dinama. Kao trener sam motiviran. A smijem se kad se sjetim finala sa Zagrebom protiv Dinama.


    Branit će Zlomislić. Rekao sam to na početku sezone. U Superkupu? Buffona ćemo dovest...", zaključio je Sopić.
  • Joza
    367
    Jel i sutra tekma na yt (barem dok sami sebe ne prijave)?
  • Marley
    1.1k
    je, najava je na youtube kanalu. E pa ako opet bude prekidanja usred tekme, ne znam hocu li plakat ili krepat od smijeha :lol:
  • emilperska
    4.1k
    Koliko vas sa strepnjom očekuje tekmu sutra?

    Ja sam se osobno totalno ispraznio. Ne znam da li to ima veze sa sezonom koja je bila takva kakva je ili zato jer sam uvijek taj kup smatrao B natjecanjem gdje onaj tko ne osvoji prvenstvo, spašava djelomično sezonu. Jednostavno sam totalno prazan, potpuno mi je svejedno da li ćemo uzet to ili ne. Više strepim za finale LP i da li će nas Real uvest u play off ili neće.. Nisam ni na 10% nervoze kao prije prvenstvene s Loksom ili Varaždinom nedavno..
    A i imam neki osjećaj da nas je sad na kraju sezone posralo malo više neg je trebalo što se Rijeke tiče i da će im se vratit u kupu barem djelomično..
  • ShanKu
    433
    Možda mi je svejedno za kup, ali kad smo več do finala došli, ajmo ga i osvojit... :up: plus utakmica s Rijekom, osobno ne želim da nijednu ne izgubimo od njih i od kluba iz Splita.
  • NORTE
    9.8k
    Koliko vas sa strepnjom očekuje tekmu sutra?emilperska
    Nije nešto napeto, ali sve osim trofeja je neuspjeh, posebno jer nam ni pobjeda nije potrebna.
    Najbitnije je da su igrači, trener i cijeli klub nabrijani na još jedan trofej.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.