• BluePhone67
    3.2k
    Ne mogu vjerovat da su toliki silni milijuni došli i prošli kroz klub, a da se nitko nije sjetio kupiti zemljište na kojem se nalazi stadion u Maksimiru. Kad bi bili vlasnici tog zemljišta, vjerujem da bi s pola snage našli privatne investitore koji bi nam izgradili stadion za normalnu cijenu, sa svim popratnim sadržajima, koji su očigledno prosječnom Zagrepčaninu bitni.Mr Blue

    Kaj bi oni sada kupili zemljiste, kada je zemljiste bilo vlasnististvo Dinama i to su kompenzirali, dogovorili sa gradom da pripadne njima. To odmah treba naglasiti, tu se jedino Dinamo moze vaditi da je on ulozio vlastita sredstva pozamasnu svotu od 48 god do recimo danas i da se ide ako je to uopce moguce u neko prebijanje novaca.


    Ali čak i u nekim najoptimističnijim kombinacijama, ne mogu zamislit da bi se u današnjoj situaciji, pa ni kroz godinu-dvije dana, moglo skupiti nas 5.000 koji bi dali po 500kn za jednu dionicu (znači 2,5 milijuna kuna u odnosu na godišnji klupski proračun od 30 milijuna eura). Iskreno, zvuči mi apstraktno ponajviše iz dva razloga: 1) Identitet kluba i njegov odnos s navijačima se sustavno uništavao posljednjih 30 godina, 2) ekonomska nepismenost nacije.Mr Blue

    Sto se tice ovoga, to je zaista tesko prognozirat danas, ali uz dobru kampanju vjerujem u neki slican scenarij cak od 5000 ljudi, iako je to nedovoljno za nesto vise ili barem 25+ imati dionica kao mali dionicari.. Vec je @ mali dionicar naveo neke od kombinacija kako se moze doci do sredstava, a siguran sam da ima jos ideja. Ono sto mene zanima je sljedece jer se moze unaprijed otvoriti zajednicki racun u banci i da ja ulazem u njega na svoje ime i prezime na mjesecnoj bazi, a on se koristi za potrebe necega, ne znam tocno sto, a ukoliko dodje do nekog preoblikovanja moji se novci ako zelim pretvara u dionice, ukoliko zelim uzeti novce nazad banka/klub mi vraca novac sa minimalnom kamatom. Dali se moze tako nesto smislit, ne mora se ici u preoblikovanje moze biti kao udruga bilo sto, ali neki fond za ulaganje.
  • Mali dioničar
    14k
    Ono sto mene zanima je sljedece jer se moze unaprijed otvoriti zajednicki racun u banci i da ja ulazem u njega na svoje ime i prezime na mjesecnoj bazi, a on se koristi za potrebe necega, ne znam tocno sto, a ukoliko dodje do nekog preoblikovanja moji se novci ako zelim pretvara u dionice, ukoliko zelim uzeti novce nazad banka/klub mi vraca novac sa minimalnom kamatom. Dali se moze tako nesto smislit, ne mora se ici u preoblikovanje moze biti kao udruga bilo sto, ali neki fond za ulaganje.BluePhone67

    NH stil. Hvala, ne. Tko želi štediti za bilo što (stan, kuću, dionice Dinama, put oko svijeta) ima dvije mogućnosti:

    A) depozit u banci (kamate nema trenutno :smile: )
    B) investicijski fond

    Pa kad ti treba novac za stan, kuću, dionice ili put oko svijeta, lijepo ga uzmeš i potrošiš u tu namjenu. Osnivanje fonda za moguću kupnju nečega u tko zna kojem trenu budućnosti je nerazumno. Da ne velim kome bi uopće dao na upravljanje sredstva u tom fondu.
  • Mali dioničar
    14k
    Klub treba ostati udruga dok se tu stvari ne poslože prema zakonu, odnosno tek kad na čelo kluba dođe uprava izabrana od skupštine koju čine članovi kluba može se eventualno razmišljati o privatizaciji kluba, opet ne nužno.Mr Anderson

    Oko toga nikad nije bilo ni najmanjeg prijepora ovdje.
  • BluePhone67
    3.2k
    NH stil. Hvala, ne. Tko želi štediti za bilo što (stan, kuću, dionice Dinama, put oko svijeta) ima dvije mogućnosti:

    A) depozit u banci (kamate nema trenutno :smile: )
    B) investicijski fond

    Pa kad ti treba novac za stan, kuću, dionice ili put oko svijeta, lijepo ga uzmeš i potrošiš u tu namjenu. Osnivanje fonda za moguću kupnju nečega u tko zna kojem trenu budućnosti je nerazumno. Da ne velim kome bi uopće dao na upravljanje sredstva u tom fondu.
    Mali dioničar

    Ma ne, nisam mislio u tom smislu.. izmedju ostalog NH kamatari klub sa clanarinom i to prodaje pod foru da im ovi prenesu dionice, a izmedju ostalog i potkrada drzavu sa neplacanjem PDV-a.. Napisao sam u zadnjoj recenici moze biti i i udruga, moze biti sto god hoce dali je moguce otvorit fond gdje ja ulazem u klub i klub ima mogucnost trosit moje novce. Potpisemo ugovor na 2 godine da cu ja stavit svaki mjesec po 100 kn ili jednokratno 2400 kn i da on radi sto hoce sa njime, nakon 2 godine ili 10 godina ovisno na koliko ugovor potpisemo oni mi isplate moj iznos i minimalnu kamatu ili nista ako ne smiju. Ukoliko dodje do toga da klub ide u preoblikovanje ja kao vlasnik mogu to odmah pretvorit u dionice. Tako nesto u tom stosu. Da, postoji fond gdje bi ljudi prakticki ulagali u klub i automatski stedili novac, ne moram davati osiguranju i nekim bankama kada mogu posuditi to svome klubu i neka trosi.
  • Mali dioničar
    14k


    Novac u banci je osiguran. Klub to može spiskati na što god želi.

    Ali ako ti želiš kreditirati Vlatku, ko ti brani, vjerojatno bi uzeli pozajmicu. :smile:
  • Mali dioničar
    14k
    U biti modus operandi “ja sam posudio novac klubu pa poslije želim udio u vlasništvu” nije baš originalan, ima ih već koji su se to sjetili. :smile:
  • The Undertaker
    4k
    Najjednostavniji način ulaganja u klub je kupnja inicijalne ponude dionica, pogotovo ako su na burzi. Njih uvijek možeš prodati ako ti novac treba ili nisi zadovoljan vođenjem kluba. Također, dionica je tvoja, glasi na tvoje ime a ti uvijek možeš dati punomoć nekome (npr. DTSM) za svoj glas na skupštini.
    Dinamo je nogometni klub i jasno je da navijače, prije svega, zanima stanje na terenu. Ako je Uprava profesionalna, manje više je svejedno kakva je vlasnička struktura (udruga ili š.d.d.).
    Osnovna prednost privatizacije je da se pretvaranjem u š.d.d. dobije neka inicijalna količina love koja se može upotrijebiti za dalji razvoj kluba. Zato tvrtke i izdaju dionice.
  • BluePhone67
    3.2k
    U biti modus operandi “ja sam posudio novac klubu pa poslije želim udio u vlasništvu” nije baš originalan, ima ih već koji su se to sjetili. :smile:Mali dioničar

    Ne mora biti dionica, nek mi vrate sav moj ulozeni novac. I nisam im dao, vec posudio novac. Ako dodje do preoblikovanja, ja kao jedan od vjerovnika ako se to tako kaze u 5 krugu mogu taj novac pretvorit u dionice recimo, ali i mogu nakon sto udje u svjezi kapital taj novac tada dobiti nazad. Biram opciju za svoj novac sto zelim. Dinamo ionako posudje novac na kredit od razno raznih banaka, na koliko kamatu mu banke daju dali se zna taj podatak ? Zasto nebi po nizoj kamati uzeo novac iz nekog "naseg fonda" recimo, ili ja uplacujem zivotno osiguranje svaki mjesec, ili uplacujem neku ustedjevinu gdje mi osiguranje ili banka zato daje kamatu, gdje oni trose moju lovu bas me briga vazno da ta lova kada istekne ugovor sa kamatom meni sjedne na racun. Tako moze i Dinamo ili Futsal Dinamo i ako su sposobni za mojih 10 000 kn napravit 15 000 ciste love i meni vratit po dogovoru i ugovoru mojih 12 000 to je njihova sposobnost, rad i trud, a na meni je dali hocu pristat ili necu.
  • xavier
    11.1k


    Bojim se da ne bi našao puno ljudi koji bi, umjesto u banci, štedili u klubu :blush:
  • 000
    941
    Na žalost, bojim se da bi se trenutno tim sistemom plaćala određena roba i usluge u jednoj susjednoj nam državi.
    Prije svega, nužno je izvršiti dubinsku reviziju u klubu, da se otkrije pravo stanje stvari.
    To je prvi korak. Previše je tu devijacija da bi se razmišljalo o sljedećim koracima. Više manje sam za sve transparentne i poštene opcije.
  • Mali dioničar
    14k
    Realno, Dinamo bi trebao moći uzeti kredit u banci iznosa 100tinjak milijuna kuna po 2% na godinu dana ili 3% do 5 godina tako da ne znam što bi radili sa par sto tisuća kuna skupljenih na bilo koji drugi način.
  • deda
    27.7k
    I uzeo je, samo ne znamo kolika je kamata na Kajmanskom otočju.
  • Mali dioničar
    14k
    Pa bilo bi lijepo da ga refinanciraju u Hrvatskoj.
  • deda
    27.7k
    Pa ja bi im dao za 3%. :wink:
  • BluePhone67
    3.2k
    Bojim se da ne bi našao puno ljudi koji bi, umjesto u banci, štedili u klubuxavier

    Izgleda da nece biti nista od moje zamisli, jer je bankarski lobi prejak :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.