• Kwedi
    3.8k
    Prije svega mislim na ulagača/kupca a tek onda sponzora. Ja i ne govorim toliko o Dinamu kakav jest sada već o njegovom potencijalu da se, uz pravog vlasnika i pravi management, razvije u ono što je sad Benfica ili Basel ili RB. Uostalom, potencijal se i kupuje. Ako se zatvori u lokalne okvire, onda je ova godina neki maksimum ili vrlo blizu toga.The Undertaker

    pogledaj zemlje iz kojih su navedeni klubovi i ono što ih čini jakima.

    od jake lige, velike navijačke baze pa do nekih zakonskih regulativa gdje se kao iznimka,a ne pravilo pojavljuju mamići, medići, ježići, glavaši, zečevi, novalići...


    dinamo od 2007. igra kontinuirano u skupinama europskih natjecanja (osim skenderbeua), ima apsolutnu dominaciju u prvenstvu, profilirao se kao dobar klub za prodat dalje, ali interesa, ulagača, vlasnika, nazovi kak god želiš - nema.

    u jednoj tada sređenoj situaciji u drugoj ligi svijeta kao što je hokej, medveščak je za sponzora imao podravku, lidl i pan.
  • The Undertaker
    4.4k


    Kako znaš da nema? Pa zar nije ova današnja uprava sve pripremila za prodaju njima poznatom kupcu. Čak se o cijena znala.
    Ako bi natječaj stvarno bio pošten i bez fige u džepu, Dinamo bi se prodao samo tako. Nije to problem. Problem je što bi kupac učinio s njim.
  • xavier
    11.4k
    Pa zar nije ova današnja uprava sve pripremila za prodaju njima poznatom kupcu. Čak se o cijena znala.The Undertaker

    Kojem kupcu? Koja cijena? :yikes:
  • Kwedi
    3.8k
    hajduk, rijeka, osijek, istra, zadar, rnk... imamo već dobro iskustvo s šdd-om i činjenicom da nešto ne ide.

    nadalje, imamo i iskustvo sadašnje sezone koja je meni osobno najbolja u povijesti pa tržište ne reagira(navijači, sponzori).

    imamo iskustvo jednog medveščaka gdje se vidi da si ne znam koliko idiličan klub - sponzori te ne žele.

    jednostavno, takav je sistem vrijednosti uvjetovan s puno varijabli koji determinira procese koji nisu izvedivi kod nas kao primjerice na zapadu.
  • Mali dioničar
    15.1k


    Tržište ne reagira? Dinamovim igračima porasla je cijena, trener je dobio novi ugovor i Dinamu se (to im fakat vjerujem) nudi 200 igrača.
    Kaj bi trebalo tržište raditi?
  • xavier
    11.4k


    Mislim da @Kwedi govori o nekom većem sponzoru jer o tome je bila priča.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Priča i o navijačima. Navijači su lijepo odreagirali, čekali su u redu za ulaznice za utakmice koje su ih zanimale.
    A za sponzore mi odavde ne znamo.
  • Kwedi
    3.8k
    Tržište je tri i kusur hiljade u HNLu,a ne redovi protiv Viktorije
  • Mali dioničar
    15.1k
    Zašto je benchmark HNL, a nije Viktoria? Protiv Viktorie je igrao neki drugi klub?
  • Mali dioničar
    15.1k
    Klub je imao 7 domaćih europskih utakmica. Koliko bi trebao imati da se zadovolje svemirski kriteriji “tržišta”? I sad se one ne broje nego se broji samo HNL. :grin:
  • Mali dioničar
    15.1k
    Hvala Marcio.
    Ako je evidentno da klub ima više prodanih sezonskih utakmica nego što je posjeta na HNL-u, moglo bi se zaključiti da je tržište Europa jer ljudi kupuju sezonske ulaznice zbog Europe.
    Kako je onda benchmark HNL?
  • Kwedi
    3.8k
    Ako je tebi kriterij Viktoria i nakon pola stoljeća prezimljavanje,a ne HNL gdje doma i u "gostima" u Kranjči, Zaprešiću i Gorici dođe broj koliko ih dođe, onda je to sindrom Medveščaka gdje ljudi idu na događaj,a ne utakmice. I takvi navijači će Dinamo supstituirati s koncertom, noći muzeja i sl.

    S takvom publikom koja za 250 kn kupi godišnju,a ne zanima iz Dinamo već skupine LP ili Europske lige, jel to kriterij?
  • Mali dioničar
    15.1k
    Da je HNL zanimljiv, dolazili bi i na HNL.
    Da, meni je kriterij Viktoria.
  • Kwedi
    3.8k
    I kad nema Viktorije,kad te tamburaju Bayern, Juve i Lyon? Ili ispadaš od Albanaca?

    Kom možeš prodat proizvod, a da nije one time thing koji je tu radi Bayerna,a ne Dinama?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.