• Mali dioničar
    15.1k


    Kaj misliš koliko će ljudi gledati Brighton u nedjelju? Koliko fotki s te utakmice će ući u povijest i biti objavljivane svako malo...?
  • deda
    29.4k
    Opet vam deda kaže tržište. Koliko bi gledatelja bilo u nedjelju na Maksimiru da igramo zadnje kolo sa Man. Cityjem? Koliki bi Dinamo prosjek imao da igra englesku ligu? Koliki da igra drugu englesku ligu?
  • Kwedi
    3.8k
    okej, zadržimo se na tržištu. kakvo je tržište kojem dinamo gravitira?
  • deda
    29.4k
    Nikakvo, ne može od njega ni približno živjeti.
  • Kwedi
    3.8k
    onda nema smisla o tržištu i komparaciji s englezima razgovarati jer je drugi svemir to za nas.

    postavio sam primjer gojanovića i medveščaka vezan uz sponzore, a i na to se može vezati izjava bjelice; nogomet ljude ne zanima, zanima ih događaj.

    dal je to benfica, koncert michael bublea, zagreb auto show ili sljemenska utrka.
  • deda
    29.4k
    Jasno dok god živimo u ovom okviru i natječemo se u njemu.
  • The Undertaker
    4.4k
    A ja vam govorim da kad igraš skupine LP i EL, tržište je cijeli svijet. Lova koja se vrtu u hokeju i nogometu nije za uspoređivati. Medveščak je imao KHL budžet 10 mil eur. To je preneseno u nogomet 100 mil eur.
  • xavier
    11.4k


    Dobro, po tebi ispada da je Medveščak sam našao sponzore za KHL. Liga je dogovorila suradnju s klubom iz razloga što su i inače geografski širili i onda su u paketu su "pronašli sponzore za klub" odnosno u prijevodu, KHL je de facto odradio financiranje Medveščaka. Nije ih klub našao.

    EUFA sigurno neće nekog "pogurati" prema Dinamu kako bi mi lakše igrali LP, a to je bio slučaj Medveščaka i KHL-a tako da ne vidim kakve to ima veze jedno s drugim.
  • The Undertaker
    4.4k
    Dakle, da pojednostavim, ako Dinamo koji konstantno igra najpopularnije natjecanje (LP) na svijetu u najpopularnijem sportu na svijetu u kojem se okreće najveća lova (na svijetu), pod okriljem organizacije u kojoj je dinamovac drugi čovjek FIFE a Slovenac prvi čovjek UEFE, uz publicitet koji ima zemlja svjetskih doprvaka i matični klub najboljeg igrača na svijetu (ostale da ne spominjem) ne može naći poštenog sponzora/ulagača, onda jebo taj managemet. Stavite ovakav Dinamo na prodaju bez fige u džepu pa da vidimo da li bi se našlo pravih ulagača. Ono što nitko neće je natezati se sa našim kokošarima.
  • marcio amoroso
    33.8k
    Da bi prodao proizvod ili u ovom slučaju našao sponzora za svoj proizvod taj proizvod mora biti dobar. Dinamo nažalost nije dobar proizvod i zato ne može naći dobrog sponzora. Da, imamo premoćnu školu ali to jedan prosječni gledatelj koji gleda EL ili LP ne zna, Luka Modrić je igrao kod nas ali ni to mnogi ne znaju, dolazimo iz zemlje svjetskih doprvaka ali se blamiramo rezultatima u Europi (osim ove sezone)
    Jednom Gazpromu, Siemensu ili Samsungu nije u cilju da je nacrtan na dresu kluba koji igra na derutnom stadionu pred 5 tisuća ljudi u LP i koji gubi svaku utakmicu. Jednostavno je proizvod loš i to je to. Bjelica je napravio korak da proizvod bude malo bolji ali je taj korak minimalan, nažalost.
  • The Undertaker
    4.4k
    Prije svega mislim na ulagača/kupca a tek onda sponzora. Ja i ne govorim toliko o Dinamu kakav jest sada već o njegovom potencijalu da se, uz pravog vlasnika i pravi management, razvije u ono što je sad Benfica ili Basel ili RB. Uostalom, potencijal se i kupuje. Ako se zatvori u lokalne okvire, onda je ova godina neki maksimum ili vrlo blizu toga.
  • xavier
    11.4k


    Slažem se. Neće nitko (govorim o potencijalnim sponzorima) dati Dinamu novac zato što je Hrvatska doprvak svijeta i zato što je Luka Modrić igrao ovdje. Kakve to ima veze s onim što sponzor očekuje za svoj novac? Pa nije sponzorstvo nagrada za nešto u prošlosti nego reklama za budućnost.

    Dinamo igra HNL i Europu. HNL je tu cijele sezone, a Europa traje nekad duže, a nekad kraće. Nekad je to EL, a nekad LP i to je izlog potencijalnom sponzoru. Neće on marketinški imati koristi zato što se reklamira na dresu kluba "koji je iz zemlje svjetskih doprvaka i tu je igrao Modrić".
  • marcio amoroso
    33.8k
    Kupac bi se mogao naći jer u Dinamu ima para.
  • The Undertaker
    4.4k
    Vi pričate o današnjem Dinamu koji igra HNL a ja pričam o nekom budućem DInamu koji igra LP, HNL i, eventualno, neku regionalnu ligu. Samo, do toga treba doći. Ja da sam npr. DT (bubam, nije bitno ime tvrtke), to bi mi bio neki 5-godišnji cilj. Amerikanci to isto rade sa engleskim klubovima, samo na puno višem nivou. Dakle, kupiš klub koji ima potencijal, uložiš neku lovu u njega i za pet godina imaš dvostruku ili trostruku vrijednost od uložene. Dodatan bonus je ako ti služi i za reklamu.
  • The Undertaker
    4.4k
    Tommy je nešto slično nudio Hajduku, jasno, na puno nižem nivou. Naravno da je htio imati kontrolni paket da upravlja novcem koji daje. Tu je sve i palo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.