• Mali dioničar
    14k
    Prvi izbori za 25 mjesta u Skupštini Dinama. :heart:

    Koliko će članova iskoristiti svoje pravo:
    1. 2.500 (145 votes)
        3.000
        10%
        3.500
          5%
        4.000
          3%
        4.500
          3%
        5.000
        14%
        5.500
          5%
        6.000
          3%
        6.500
        9%
        7.000
        11%
        7.500
          6%
        8.000
        8%
        8.500
          3%
        9.000
          3%
        9.500
          1%
        10.000
        17%
  • Paggini
    5.6k
    Jel imamo službeni broj članova koji mogu glasati i broj članova općenito?
  • Mali dioničar
    14k
    Jel imamo službeni broj članova koji mogu glasati i broj članova općenito?Paggini

    Izborno povjerenstvo će ga objaviti na vrijeme.
  • Georg Koch
    3.3k
    na vrijeme je relativan pojam, nekome je to bilo vec, njima je mozda iduca srijeda :lol: zezam se, al mislim da su to trebali vec objaviti.
    Pitanje, da li ja mogu za maloljetnog sina glasati? Ako sam mu povezao clanstvo sa svojim na ulaznice.hr?
  • Mali dioničar
    14k
    na vrijeme je relativan pojam,Georg Koch

    Prije izbora. :smile:

    da li ja mogu za maloljetnog sina glasatiGeorg Koch

    Samo punoljetni članovi imaju pravo glasa.
  • Sajla
    3.2k
    zar maloljetnici imaju pravo glasa?
  • dzgkt
    138

    Pravo kandidature i glasa na izborima imati će svi punoljetni i poslovno sposobni članovi koji su imali aktivno članstvo u jednom trenutku u 2023. godini te su obnovili članstvo u 2024. godini zaključno s 15.02.2024.
  • Mr Blue
    3.3k
    Mislim da nikad nismo imali ovakvo razilaženje mišljenja u anketi, kao sad o broju ljudi koji će izaći na izbore. Odokativnom procjenom čini mi se da većina ljudi vjeruje da će izlaznost biti 7000+.

    Ja stvarno ne znam što da mislim. OK, imamo elektronsko glasovanje i minimalne su prepreke da glasuje svatko tko može. Prvi su izbori u povijesti i to je sigurno dodatan motiv. Još veći motiv vidim u tome da glas navijača nakon mukotrpne i dugogodišnje borbe konačno ima priliku biti predstavljem u klupskim tijelima.

    No, sudeći prema primjerima drugih europskih članskih klubova, izlaznost na izbore se uglavnom kreće oko brojke od oko 10% ukupnog broja članova.

    Zato sam možda skloniji vjerovati da će izlaznost biti oko 3.000-3.500. No onda opet, zbog svih gore nabrojanih okolnosti/motiva, kao i zbog visoke potencijalne aktivacije članova koji su se iskazali prošle godine kad su povjerenici ušli u Skupštinu postoje realne predispozicije da taj broj duplo veći. Hoće li, mislim da ovisi prvenstveno o nama samima.

    Dinamovo proljeće radi sjajan posao da animira članove na izbore, nadam se da će ljudi to prepoznati. Za drugu izbornu listu ne mogu komentirati jer ih ne pratim, dok sam klub čini mininalne napore da pozove ljude na glasovanje. Nadam se da će bar taj dan bombardirati pozivima na izbore, ako nisu dosad.
  • rioda
    2.1k
    Teško je procijeniti s obzirom da ne znamo broj članova s pravom glasa.
  • nemapredaje
    1.9k


    Na prvim izborim će vjerojatno izlaznost biti veća od nekakvog prosjeka zbog samo značaja prvih izbora, a nakon toga će na sljedećim izborima biti u nekom prosjeku.

    Dakle prvi izbori 5000-7000.
    Nakon toga će ići na 3000.

    Naravno, uzimam da je broj članova cca 30000.
  • Papastrumf
    9.3k

    Možeš slobodno računati da je to između 12-15.000.
  • xavier
    11.1k
    Naravno, uzimam da je broj članova cca 30000.nemapredaje

    Broj članova s pravom glasa ti je napisao @Papastrumf dolje. Kakvih 30.000...
  • nemapredaje
    1.9k


    Onda je 5000 maximum
  • Neron53
    256
    Ja smatram da ce izlaznost sve razocarati.
  • Paggini
    5.6k
    Pa ne znam, ako imamo 12-15k glasača, radili su novu člansku bez da su trebali raditi novu članku, tako da pretpostavljam da su ju radili s namjerom da glasaju, tako da bih rekao, možda optimistično, 9000.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.