• SjevernaStrana
    761
    jasno da, ali vise gledam nas... ne bih bas da se s Varazdinom moramo usporedjivat.. :sweat:
  • Cosey
    435
    Kaj se tiče tekma, vidjelo se zadnjih dvadesetak minuta da je Varaždin stisnuo i da bu se nešto dogodilo, izgledna prilika, penal, gol. Srećom, Nevistić je obranio penal i još zicer u zadnjoj minuti. Problem su ona ispucavanja i borbe u obrani protiv ne baš dobrog Varaždina.

    Kaj se tiče koreografije, ne mogu reći da ekipa nije pratila, da se glupirala i sl. Meni je jako dobra s tim da treba imati naumu da je jako kompleksna. Ono kaj je problematično je medijska reakcija Indexa i Telegrama, to namjerno rade i ne mislim da je radi klikova. Nisu se sprdali s Hajdukovim grbom i tekstom na istoku na zadnjem derbiju na Poljudu.
  • plavac173
    2.6k
    Jel mozes pogledat ovo gore sto sam stavio minute iz sazetka i vidi.. Na koje su 2 mislili da mi je znati, evo 3 cu samo nabrojati da predje broj 2, Petkova stativa, Vidovicev sut koji bi zavrsio u golu da nije bio blokiran i Petko vanjskom tik pored stative, evo vidim sofa i penal racuna tako da nema teoretske sanse da je tocno ali okej.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Vidovicev sut koji bi zavrsio u golu da nije bio blokiranplavac173

    Blokiran udarac nije prilika. Posebno ne velika prilika.
  • Mlađi referent
    10.6k
    Puno važnije od toga kako definirati veliku šansu

    Dinamo 2.10xG - 1.38xG Varaždin
  • plavac173
    2.6k
    Evo primjer jedan, igrac sam na drugoj stativi, puca i igrac se stvori iz nicega i blokira cist gol, to nije prilika? Ovdje je na 7-8 metara od gola Vidovic pucao u suprotnu stranu od golmana i blokirao igrac a lopta isla u gol. To je velika prilika, samo ne za statisticare koji 'analiziraju' utakmice na prizmu statistike (ne kazem da si ti vec opcenito, npr ta prilika nije usla uopce u sluzbeni zapisnik utakmice, odnosno statistiku)
  • SjevernaStrana
    761
    Možda statistika i za HNL na Sofi i nije najtočnija budući da nema podataka o očekivanim golovima(xG) kao za LP, lige petice itd... jedino je sigurno da je kazneni udarac 1 velika šansa...
  • austrijanac
    2.7k

    Sofascore kupuje podatke od Opte pa je iluzorno očekivat da će Opta ić s kreiranjem algoritama za HNL.


    No na stranu svi statističari i ostale stvari, sramotno malo prilika stvoreno.

    Pred punim tribinama protiv kluba iz donjeg doma HNL-a.
  • scooniepenn
    1.9k


    Gle, tu si strpao svakakve utakmice. Od Ballkanija i Lokomotive za koje nema opravdanja s jedne strane. S druge strane, protiv Sparte gdje je Jakir najmanje kriv za prodaju Luke između dviju utakmica, odlazak Livija i Joze nakon AEK-a, rezevnog golmana koji je uletio ko' grlom u jagode nakon godinu dana pauze, performansa Šutala i Perića kojeg se ne bi posramili niti stoperski parovi u 1. zagrebačkoj ligi itd. Što se tiče Rijeke i Hajduka mi smo tu bili u većini utakmica bolji, a na Poljudu u lošoj utakmici čisti egal, tako da ne mislim da su tu nužno naše loše igre bile u pitanju. I za kraj Viktoria, da se puno ne ponavljam, ali tu smo drastično oštećeni u obje utakmice pa mi je malo deplasirano da to uzimamo kao meritum bilo čega.
  • Kepec
    4.8k
    u kafiću si i vidiš zgodnu žensku, ideš joj prić, no u tom trenutku iz ničega se stvori drugi frajer i uzme ti žensku.
    Poslije frendovima pričaš kak si imao veliku šansu kod ženske?
  • Mlađi referent
    10.6k
    budući da nema podataka o očekivanim golovima(xG) kao za LP, lige petice itd...SjevernaStrana

    Ima podatke za xG od ove sezone Sofa
  • plavac173
    2.6k
    u kafiću si i vidiš zgodnu žensku, ideš joj prić, no u tom trenutku iz ničega se stvori drugi frajer i uzme ti žensku.
    Poslije frendovima pričaš kak si imao veliku šansu kod ženske?
    Kepec

    Los primjer, odnosno dobar ako utakmicu gledas preko statistike.
  • scooniepenn
    1.9k

    Koje su to po njima velike šanse. Ako promašaj Perka sa 7 metara njegovom boljom lijevom nogom posred gola bez obrambenog oko sebe nije izrazita šansa, Petkova stativa ili Petkov promašaj na 1. stativi s 3 metra onda OK.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.