• Bosskovitz
    8.5k
    Eto vidim da je fb stranica "Dinamo iznad svih" podrzala Barica. Znamo koga su oni nedavno podrzavali, a mozda jos i podrzavaju. Ovo mi je poprilicno indikativno.NitkoBitan

    FB stranica "Dinamo iznad svih" je stranica Barićeve liste "Dinamo iznad svih" i "Udruge navijača i članova Građanskog nogometnog kluba Dinamo Zagreb - Dinamo iznad svih". Predsjednik udruge je Robert Bašić (koji i promovira Barićevu listu na Facebooku), a ako se pogleda povijest te FB stranice, vidi se da se radi o preimenovanoj stranici inicijative "Dinamo za Maksimir", u svoje vrijeme klupskom vodstvu bliske inicijative koja se zalagala za to da Grad da Klubu pravo građenja, a Dinamo bi onda samostalno financirao izgradnju novog stadiona prema projektu Otta Barića.

    Ako netko to ne zna, svakoj FB stranici možete provjeriti povijest promjena imena i vlasnici stranice to nikako ne mogu obrisati s nje. To vam često može dati do znanja kakva je pozadina priče, bilo to neko rebrandiranje ili kupovina stranice s followerima.

    Barićeva lista je puno bolja nego kaj sam očekivao, ovako na prvu.Mlađi referent

    Kvalitetnih Dinamovaca sigurno ima puno više od 25 koliko stane na jednu listu, neminovno je da će biti nekih dobrih lica svugdje. Nisam ja skeptičan npr. oko prof. Pokosa, skeptičan sam oko onih koji - osim što su poznati širim masama - ne donose ništa klubu niti imaju neku povijest zalaganja za pozitivne promjene u klubu. Po meni su Kruno Simon i Dudo Šimenc upravo takvi likovi, populistički postavljeni na listu jer ih ljudi znaju, ali zapravo ne donose neku vrijednost. Potonji je, barem u mojim očima, i prilično kompromitiran kao istaknuti član vladajuće stranke, pogotovo uslijed ne tako davnog korištenja prostorija HAVK Mladosti da bi propagirao HDZ-ovog kandidata za gradonačelnika i najmanje dvije funkcije na koje ga je stranka svojevremeno imenovala, a na kojima su ga plaćali porezni obveznici. Skroz je subjektivno i ne mora se nitko složiti samnom, ali ja imam problem s takvim ljudima iza kojih stoji "samo" njihova svojedobno uspješna sportska karijera - i ništa drugo. Meni to nije dovoljno.

    EDIT: Zaboravio sam da je treći highlight te liste Pero Bručić, nažalost još jedna u nizu legendi ovog kluba koja ne da nije riječ rekla protiv višegodišnjeg nedemokratskog apsolutizma i kriminala u Dinamu, nego je čak bio i član one notorne skupštine koja je jednoglasno podržavala Mamića na njegovom vrhuncu, a čiji sastav su Barišić i ekipa mjesecima pokušavali sakriti od javnosti. Da se razumijemo, ne negiram nikome od njih da su Dinamovci i da žele dobro klubu, u to sam siguran, i kome takve stvari ne smetaju neka ih slobodno zanemari, ali ne vjerujem ni da su takvi ljudi promjena koja ovom klubu treba.

    "Našu listu vidim kao glas zapadne i istočne tribine."NitkoBitan

    Ovo je baš populistička retorika i moram priznati da sam neugodno iznenađen da se od prvog istupa krenulo ovako nisko udarati i dijeliti članstvo. Ja sam bivši godišnjak s Istoka, sadašnji godišnjak sa Zapada i Otto Barić sigurno nije moj glas, nije ni glas ekipe s kojom idem na tekme, ne bih se kladio ni da je glas ekipe iznad i ispod nas, a gotovo sam uvjeren da nije glas ni većine aktualnog Zapada. Bezobrazno je, nepristojno i nemoralno davati takve izjave kada želiš da te ljudi shvaćaju ozbiljno.
  • sport
    2.5k
    Ja sam dugogodišnji godišnjak sa zapada i Otto Barić sigurno nije moj glas.Moj glas ide onima koji su se od početka borili za nove stvari u Dinamu a to je lista Dinamovo proljeće
  • The Undertaker
    4.5k
    Ukoliko se ovi izbori pretvore u pljuvačinu protivničkih kandidata, a čini se da hoće, onda je to omalovažavanje i dezavuiranje čitavog procesa i, u konačnici, samog kluba.
  • Nino Bule
    12.1k

    Sta znaci pljuvanje protivnickih kandidata ? Ne smije ih se kritizirat ?
  • Mali Zeus
    10.5k
    Ukoliko se ovi izbori pretvore u pljuvačinu protivničkih kandidata, a čini se da hoće, onda je to omalovažavanje i dezavuiranje čitavog procesa a, u konačnici, i kluba.The Undertaker

    Na temelju čega se to čini?

    Tjednima si govorio kako će biti samo jedna lista, ona navijačka i da to nije dobro, nije demokratski itd., eto sad kad će biti više od jedne liste novog problema, izmišljenog, da će se pljuvati protivnički kandidati. Zar je pljuvanje reći da iza te liste stoji Antolić, da Barić nije glasao za Sporazum za izgradnju stadiona, da nema veze s Dinamom i da je postavio Simona i Šimenca kao poznata lica bez ikakvog sadržaja ili da je Šimenc obična HDZ-ova posvuduša koji se dobro okoristio članstvom u stranci i koji se ponaša kao da je stručnjak za sve.

    Ako Barić kaže da svoju listu vidi kao glas zapada i istoka onda mu ljudi bome mogu reći da govori teške gluposti.

    Evo recimo u ovom kaj piše @Bosskovitz ne vidim pljuvanje nego samo činjenice.
  • The Undertaker
    4.5k
    Tjednima si govorio kako će biti samo jedna listaMali Zeus

    Što se broja lista tiče, nisam vidoviti Milan i drago mi je da sam bio u krivu.

    Što se kampanje tiče, ne postoji čovjek kojem ne možeš nešto negativno izvući iz biografije. Ako se krene tim putem onda će na kraju svi biti uprljani, čitav proces će biti uprljan a, u konačnici, biti će uprljani i budući skupštinari.
    Prema tome, moj je savjet da podržite svoju listu, istaknete njene prednosti a suzdržite se od kritika tuđeg izbora i ljudi.
  • Mathiasovi Chageri
    1.9k
    Prekrasno je vidjeti da imamo liste i da čak i ljudi za koje ne bi nikad glasao dovlače na svoje liste poneke kvalitetne ljude. Koliko smo samo napredovali od dana kad se u skupštinu ulazilo po načelu "ime se ukazalo u snu ZM" pa smo imali skupštinare kojima je CV bio ovaj:
    - vlasnik kafića Tač, omiljenog mjesta Zdravka Mamića
    - prijatelj Milana Bandića, imao je catering službu na stadionu Maksimir
    - najbolja imitacija Indiane Jonesa

    Jedva čekam potencijalne debate i vidjeti programe. Svakako da je moj odabir lista koju pripremaju BBB i jedva čekam vidjeti sva imena na listi kao i predvodnika liste, no uživam u demokraciji.

    Ono što me u cijelom ovom Dinamovom festivalu demokracije smeta je ono što ste vi svi spomenuli, a to je polarizacija i patetika. Odmah je Barić spomenuo istočnu i zapadnu tribinu iako potencijalno nikad nije sjedio na njima. Neće mu nužno to možda donijeti glasove, ali možda se u slučaju treće/četvrte liste glasovi "Mamićevaca" i "nisam za...ali" razvodne na dvije liste, što bi svakako nama išlo u korist. Nadam se da se cijela kampanja neće pretvoriti u napad na druge kandidate, spominjanje gdje je tko bio kad se vratilo ime Dinamo i nebitne priče, nego da će fokus biti na programima i planovima.

    Suza mi je kapnula samo dok pišem o izborima u Dinamu. Čovječe pa mi imamo izbore!
  • Nino Bule
    12.1k
    Gluplju stvar nisam cuo u zivotu, cuj suzdrzite se od kritika drugih kandidata
  • superhik
    10.6k
    ne postoji čovjek kojem ne možeš nešto negativno izvući iz biografijeThe Undertaker

    Pa nije da mu netko izvlači da je pijan pišao po Ilici 2002. pa bio kažnjen za to pa se to koristi kao neki niski udarac.
    Ali mrlje u biografiji u vezi Dinama moraju biti istaknute. Pa čovjek nije glasao o glavnoj stvari vezanoj uz klub uz Statut u posljednjih deset godina. O čemu pričamo?
  • Mathiasovi Chageri
    1.9k
    Gluplju stvar nisam cuo u zivotu, cuj suzdrzite se od kritika drugih kandidataNino Bule

    Konstruktivna kritika drugog kandidata i ukazivanje na nepravilnosti ili pogreške u radu su svakako korisne, kao npr. spomenuti velikom Dinamovcu Bariću da nije bio prisutan u skupštini kad je grad napokon izglasao za nas potencijalno povijesni dogovor o stadionu ili kritika trenutne uprave i skupštinara zbog svih svinjarija koje su radili. Napad "ad personam" i spominjanje nečega što nema veze sa Dinamom, potezanje priča o partizanima i sličnim standardnim izbornim bezvezarijama ili klasične patetike nisu način, pogotovo kad se u dobrom djelu medija potencira priča o "ulici koja preuzima klub" i "huliganima".
  • Nino Bule
    12.1k

    Naravno da svaka kritika nije ista, ovaj klaun je napisao da se suzdrzimo kritika opcenito.
  • Pop corn
    6k
    Ukoliko se ovi izbori pretvore u pljuvačinu protivničkih kandidata, a čini se da hoće, onda je to omalovažavanje i dezavuiranje čitavog procesa i, u konačnici, samog kluba.The Undertaker

    Ne znam kak lik i djelo Pokosa, Globana, Omazica ide uz takve poteze.....
  • masacusec
    3.2k
    omalovažavanje i dezavuiranje čitavog procesa i, u konačnici, samog kluba.The Undertaker

    To je narativ koji već 20 godina perzistira u klubu.
  • The Undertaker
    4.5k
    Kad se krene tim putem, tko će postaviti granicu? Ovaj nije bio na skupštini, ovaj nije bio na IO, ovaj je bio u HNSu, ovaj je huligan, ovaj je lopov itd...Na kraju svi prljavi.
  • Pop corn
    6k
    Valjda će znati svi prepoznati ideju i poteze ljudi
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.