• Transferi - rasprave
    Na temu Šotiček, završiti ću je, o njemu se brine kao Vuksan, ali iza Vuksana su dečki s Knežije (Goran Tadić, suvlasnik diskoteke H20 i dr.). Neupitno je da se oko karijere Šotičeka brinu kriminalci, pritom mislim ljudi s optužnicom, narkomani...
    Onog trena kad se obitelj Šotiček okrenula takvim tipovima, besmisleno je išta dalje komentirati.
    Klub će se postaviti kako bude htio, ali info za klub, posao je završio Tomislav Dujmović, prijatelj Darija Šimića, vidio sam ih često zajedno na kavama, Dariju Šimiću je naš SD dobar prijatelj, uvodno spomenuti Goran Tadić je poslovni partner Frana Župića, vlasnika Frankos pizza bara, koji je od neki dan poslovni partner Dinama.
    Ja ne znam na kraju dana tko tu koga hebe.
    Iskreno, briga me za Šotičeka, nisam njegov fan, ali sutra će na naslovnoj stranici sportskih novosti biti tema da je Hajduk nudio kao Basel, da je Dinamo ovakav, onakav, i da je zbog aktualne Uprave propao transfer.
    Dajte se saberite, dogovorite se sa sobom tko koga hebe, i javno odgovorite lešinarima, jer ovaj napad obitelji Šotiček, a zapravo je u pitanju pozadinski napad menadžera, zaslužuje ozbiljan odgovor...
    Tema su transferi, ja sam otišao daleko, ali očito ovo šta sam napisao, ima veze s transferima.
  • Transferi - rasprave

    Uz dužno poštovanje za sve šta je Ademi napravio za Dinamo, mislim da bi bila noćna mora da nam Ademi ove sezone igra ozbiljnu ulogu u ekipi. Rog i Sučić su osmice, čak ni Mišić nije šestica nego osmica, jedina šestica u klubu je Pavić.
    Po meni je pozicija šestice inače najbitnija u ekipi, i mislim da smo imali hebene sreće da nam se Mišić nije ozlijedio ozbiljnije par godina, ne želim ga coprati, samo hoću reći, tu nam netko treba, ne pod hitno, ali do kraja prijelaznog roka.
    Slažem se da su sad prioriteti lijevi bek i desno krilo.
  • Transferi - rasprave
    Mislim da je neosporno da je Mišić taktički velemajstor, pozicioniranje top, čitanje igre top, nogometna inteligencija top, međutim, ja sam mu na proljeće nabrojao desetak kardinalnih grešaka, počevši od one prve di nas je Lokomotiva nakantala 3-0. Greške su bile fatalne, a on je bio hladan kao špricer, govor tijela kao da je krivo dodao na treningu, ok možda je takav karakter, ali proljeće je bio ispod razine na koju smo ga navikli gledati. Strašan broj izgubljenih lopti u opasnoj zoni, udarci su završavali preko tribina..
    On kad je na razini, je najbolji veznjak lige na svojoj poziciji, tu se vjerojatno svi slažemo.
    Možda se zasitio, možda želi otići za veće pare, možda mu ne paše Jakir kao trener, možda je umoran, možda nema konkurencije, iskreno ne znam šta je, ali samo se nadam da će u novoj sezoni biti na višoj razini nego na proljeće.
    Za početak, bi mu doveo konkurenciju, pa da čovjek barem ima odmor tijekom sezone, jer nije normalno da on igra 50 plus tekmi po sezoni. Kaj se tiče mladog Pavića, recimo ozljedi se Mišić, i igrom riječi mu ode mišić, i nema ga recimo zbog ozljede 10 i 11 mjesec. Moje pitanje, tko će mijenjati Mišića na šestici, mali Pavić, Ademi?
    Dojma sam da na tom mjestu nismo dobro popunjeni...
  • Transferi - rasprave
    Dosta forumaša cijeni Mišića, ja sam isto među njima, ali on meni djeluje u zadnje vrijeme potpuno demotiviran, iskreno, nisam siguran da će naredne sezone biti onakav kakvim smo ga svi pamtili. Ali isto tako mislim skoro pa nemoguće da bi PAOK za njega dao 3 mil eura, to mi djeluje nerealno, ali ja bi ga čak i prodao kad bi umjesto njega doveli Čerina ili Selahija.
    Što se tiče Selahija, znam sto posto da je drama oko njegovog ugovora bila upravo zato jer je forsirao da postoji izlazna klauzula, ne znam točno kolika je, ali sam načuo da je na razini Pjace, ili malo veća.
    Te detalje sigurno zna naš SD.
  • Transferi - rasprave

    Koliko sam upoznat (više manje su mi podaci podudarni s podacima medija), situacija je bila da su menadžeri Omeragića tražili veliku proviziju, ali da odmah naglasim, to nije neobično u nogometnim transferima, posebice kad igrač može doći besplatno. Platili smo proviziju i za Mmamea.
    Na zimu kad je Mamić forsirao transfer, se trebala platiti i odšteta Zurichu, i postotak od idućeg transfera, pa kad se zbroji i provizija, bilo je sve blizu 2 mil eura odštete i 30 posto odštete od idućeg transfera bi išlo igraču i menadžerima (usporedbe radi, 20 posto su imali Olmo i Gvardiol, a Baturina ima 30 posto).
    Po meni, mali nije došao samo zato jer je Mamić bio za njega, a tadašnja Uprava, čitaj Antolić i Vlatka su se trgali dokazati da su protiv Mamića.
    Kasnije je jedini problem bio da ga je blagoslovio Mamić, pa ga se nije dovelo očito, da ne bi ispalo da je Mamićev transfer.
    Činjenica je da smo ga mogli dovesti na ljeto, kad više nije bilo odštete, za relativno male pare, ali, jednostavno taj transfer nije bio suđen, to su bila za Dinamo teška vremena, borbi za vlast, i dobro da smo to preživjeli.
    Treba zaboraviti na tog tipa, i idemo dalje...
  • Transferi - rasprave
    Selahi je na zimu potpisao novi ugovor s Rijekom, ali kao i Pjaca ugradio si je izlaznu kaluzulu, ne znam koliko ona iznosi, ali sam negdje pročitao da se barata s cifrom između 1.5 i 2 mil eura.
    Pitanje je dal' mali želi kod nas, ili pikira inozemstvo.
  • Transferi - rasprave

    Kačavenda je igrač Lokomotive na probi u Dinamu. Niti ga imamo, upitno dal' ćemo ga imati, a uz sve, riječ je o dečku koji nije igrao godinu i pol nogomet.
  • Transferi - rasprave
    Da se ne lažemo, odlaskom Bulata, Halilovića i Ljubičića, te nakon šta smo saznali da Ademi ne može, otvorio nam se krater u veznoj liniji, gdje nam sad fali jedan iskusni box to box igrač. Uz sve, realne su šanse da do kraja roka prodamo nekog iz terceta Mišić, Sučić, Baturina, ali i da na zimu Rog odlazi.
    Meni bi u HNL prvi pick bio Selahi, razmislio bi o Bistroviću ako može doći slobodnih papira, i probao otići all in na Gnezda Čerina, s njim bi par godina bili mirni. Ove sezone treba obavezno dati prilike i klincima, jer mi trenutno imamo samo Sučića i Baturinu na kojima možemo računati neku ozbiljnu zaradu.
  • Transferi - rasprave
    Par komentara
    - u prihode ove godine niste uračunali prodaju Ljubičića,
    - sramota je uopće u javnom prostoru spomenuti da bi nam RPG igrao lijevog beka polovicom srpnja (50 dana prije kraja prijelaznog roka), gospodo, ako nemamo lijevog beka nađite ga, nismo mi seoski klub, da nam najbolji desni bek igra lijevog, jer eto, nemamo lijevog beka već 10 godina,
    - Šotiček bi morao znati, da nositi dres Dinama, kluba koji je broj 1 u gradu di si rođen, vrijedi milijun eura, ako se dvoumiš oko par stotina tisuća eura, onda noga u dupe, a ovaj plaćeni novinar koji je pokušao krivnju prebaciti na Dinamo, noga u pakšu kad se bude dijelila akreditacija za novinare kad uđemo u LP,
    - nikad nisam bio ekstra zagovornik Jakira, iako mu skidam kapu za prošlu sezonu, jer mi je prošlogodišnji naslov prvaka najdraži ikad, ali nadam se da neće forsati igrače na krivim pozicijama, da neće forsati senatore, jer u suprotnom bojim se da bi moglo biti sranja...
  • Transferi - rasprave
    Nadam se samo jedno, da protiv Istre neće istrčati imena, jer ćemo u suprotnom doživjeti istu stvar kao i nakon zimskih priprema kad nas je Lokomotiva nakantala.
    Prvu tekmu mora odigrati ekipa koja je bila najbolja na pripremama, Mišić, Ristovski i reprezentativci su očito mislima još na odmoru...dok nažalost, Ademi više nije razina Dinama.
    Ova utakmica je i dokazala da nam pod hitno trebaju lijevi bek i desno krilo, jer i dalje se trudim shvatiti šta je Jakir danas htio vidjeti sa Sučićem na desnom krilu.
  • Transferi - rasprave

    Pa upravo sam ti i napisao tko je preplaćivao HNL igrače, to je radila Mamićeva ekipa, ja koliko vidim, to nova Uprava ne radi, niti misli raditi. Marić je jasno kao dan rekao da to neće raditi. Zato ne znam čemu panika, pa čak je i ponuda za Šotičeka navodno 1.5 mil eura, da su neka druga vremena platili bi ga 3 milje, a pola bi otišlo u Bosnu.
    Treba razdvojiti dvije stvari, staru i novu Upravu. Svi imamo neke paranoje od bivših vremena, ja sam uvjeren da nova Uprava neće preplaćivati nikoga, a posebice ne HNL igrače.
  • Transferi - rasprave

    Stvarno ne znam zbog čega imaš toliki animozitet prema HNL, ali HNL je odgojio igrača koji je dobitnik zlatne lopte, najskupljeg braniča svijeta, hrpu top igrača. Uspoređivati našu ligu i kolumbijsku, mislim stvarno...
    Nemamo neke rezultate u Europi, ali kakve rezultate imaju kolumbijski klubovi?
    Dinamo treba biti pametniji kad kupuje u HNL-u, ali baš sad da trebamo izbjegavati kupovati igrače iz HNL, pomalo besmisleno.
    Fulali smo s dosta igrača u HNL, ali većina tih transfera imaju obrise kriminalnih radnji. Pa za Denija Jurića cijeli Šibenik zna da je 40 posto tog transfera Šibenik isplatio BiH menadžeru bliskom Mamiću. Transferi s Goricom, prilično čudni u najmanju ruku.
    To što je Mamićeva ekipa imala polupraonu love na HNL terenima, pa su se nama neki transferi ogadili, ne znači da trebamo zamrziti mogućnost dovođenja HNL igrača.
  • Transferi - rasprave

    Kako je došao Belinho u Dinamo onda? Kako je svojevremeno došao Eduardo?
    Kako su Pukstas i Sigur došli u Hajduk, nitko od njih nema EU papire (mislim da Pukstas ima samo američko državljanstvo), Sigur je tek nedavno dobio naše državljanstvo. Mislim da je osnovni preduvjet da moraš imati više od 16 godina, a ukoliko imaš manje, onda ti roditelji moraju pronaći posao u zemlji u koju dolaziš. Red bull ti ima hrpu Afrikanaca koji su kod njih došli prije 18-te godine.
  • Transferi - rasprave
    Nemam info da se ništa ne radi po pitanju Cordobe, već sam samo mišljenja da taj transfer nije realan, prvo jer su pregovori s klubovima iz Južne Amerike kaotični, tu se ne zna tko pije tko plaća, drugo transfer gdje dajemo 2 milje eura za apsolutnog anonimusa je rizik, za koji do sada nisam primijetio da je Marić sklon.
    Ti video uradci na temelju kojih ste skloni zaključiti da je mali pojačanje za Dinamo, su optička varka. Kolumbijska liga nije mjerilo, igrači su taktički nepotkovani, dolaze iz velikog siromaštva, postoji rizik da nakon prve love klinci mentalno propadnu, a treće, ako nam je već fokus postalo to tržište, mi bi od tamo trebali dovoditi klince do 18 godina, te ih razvijati kroz našu filijalu (koju još uvijek nemamo), nešto slično radi Red bull Salzburg, koji dovodi full mlade klince iz tih divljih zemalja (od 16 do 18 godina) pa ih i školuje, i karakterno razvija, ali i prilagođava europskom stilu života i europskom načinu igranja nogometa.
    Cordoba je po meni ekstra rizik, i neće sigurno biti instant pojačanje. Nama na toj poziciji treba instant pojačanje!
  • Transferi - rasprave
    Špikić je igrao lijevo krilo protiv Hajduka, ona tekma u prosincu 2023. Živa katastrofa, nije dobio niti jedan duel. Već sam napisao da mi je drag, da ne zavrjeđuje uvrede, da nije niti skup, ali nema šanse da on eksplodira, on ima psihičku barijeru, a to razlikuje top igrače od prosječnih igrača.
    Tehnički je vrlo dobar, solidan udarac, čak i brzina ok, ali ključna dodavanja, nogometna inteligencija, realizacija, tu je debelo ispod prosjeka HNL-a.
    U razvojnom klubu kao što je Dinamo, besmisleno je držati takvog igrača nakon 3 sezone na poziciji rezerve. Na poziciji rezervnog krilnog igrača nam je logično da pokušamo s nekim drugim mlađim, na kojem možda čak i okrenemo neku lovu.