• prefontaine
    9.6k
    automatski zadovoljava uvjete moderaturePaggini

    Fakat ste pretolerantni.
  • mali M
    10k
    ako je na forumu i ako posta, automatski zadovoljava uvjete moderaturePaggini

    Ja samo predlažem, ali ovo Pagi što si napisao sam baš htio reć. Naravno da to što je na forumu i štanca postove NIJE DOVOLJNO za "značku"...
    Jedna od poanta je da se zna otprilike tko su provjereni članovi, kako bi se barem u nekoj mlakoj verziji izbjeglo kome se šta govori i tko je relevantan.
    Znam da tu ima ekipe koja vrlo malo piše, a mogli bi u moderaturi dat ruku u vatru za njih...

    Al enivejz, prijedlog dan, jasno da je to posao i možda se nema vremena za tako nešto (a možda ni ne vidi smisao) i to je to...
  • Eduardo
    29.7k
    Imali smo danas među sobom poprilično ozbiljnu raspravu o stanju na forumu i možemo otvoreno reći da nam je stvarno prekipjelo tolerirati neke stvari koje se događaju na forumu.

    Sami smo krivi što smo dopustili da se već dugo, dugo vremena pojedine teme sustavno zatrpavaju spamom, podjebavanjima, izrugivanjem, privatnim prepucavanjima, internim forama i upisima koji nemaju apsolutno nikakvu vrijednost za raspravu. Iskreno, predugo smo to tolerirali, a neki članovi očito su stekli dojam da će takvo ponašanje prolaziti unedogled. E, pa neće.

    Samo primjera radi, ako netko uspije ignorirati dio u kojem piše "ZABRANJENO KOMENTIRANJE" koji stoji u samom naslovu teme, onda je prilično jasno da nije riječ o nesporazumu nego o čistom ignoriranju pravila tako da ne vidimo što bismo još trebali dodatno objašnjavati.

    I moderatori sad ovo čitaju po prvi put i koristim priliku da im ovim putem damo slobodne ruke za znatno strože moderiranje i sankcioniranjem takvog ponašanja. Kad počnu letjeti banovi, nemojte se čuditi, pregovarati, tražiti iznimke ili glumiti šokiranost. Ovo upozorenje postoji upravo zato da poslije ne čitamo kako je netko "samo malo pretjerao" ili "nije mislio ništa loše" ili još gore, "nije znao".

    I da budemo potpuno jasni... neće nas zanimati ničiji status, broj postova, ugled ili broj godina provedenih na forumu. Dapače, ako je netko godinama na forumu, onda bi upravo on trebao znati gdje je granica prihvatljivog ponašanja.

    Smatramo da smo do sada bili više nego korektni i strpljivi prema svima. Upozoravali smo, opominjali, smirivali situacije, gledali kroz prste i tolerirali stvari koje su odavno trebale biti sankcionirane. Međutim, svako strpljenje ima svoje granice, a vjerujemo kako smo došli do točke gdje daljnje toleriranje takvog ponašanja više šteti forumu nego bilo kakva sankcija.

    Za zajebanciju, offtopic, opuštenu komunikaciju, sprdnju i beskonačno natezanje imate ŠANK. Tamo radite što god želite u okviru pravila... nitko vam to ne brani, ali postoje teme koje zahtijevaju da se u njima vodi normalna i sadržajna rasprava i nemate ih pravo pretvarati u vlastiti chat, poligon za obračune i pozornicu za skupljanje lajkova i pažnje.

    Usput, pripazite i na način izražavanja. Konstantno provociranje, podjebavanje, vrijeđanje, omalovažavanje, pasivno-agresivni komentari i namjerno izazivanje sukoba također idu pod napisano... nije bitno napiše li se nešto kroz "šalu", "sarkazam" ili uz smajlić na kraju. Ako je cilj provocirati ili ometati raspravu, tretirat će se upravo tako.

    I za kraj, ovo nije poziv na raspravu ni za javno analiziranje rada moderature. Nema potrebe odgovarati na ovaj post, a još manje zatrpavati inboxe moderatora privatnim porukama.

    Smatrajte ovo posljednjim zajedničkim upozorenjem.
  • Fan
    2.4k

    .
    Nisam pročito kraj, ups.
  • Filip Međimurje
    1.5k
    S obzirom na današnje upozorenje moderatora @marcio amoroso o strožem kažnjavanju zezancije i off-topica, želio bih iznijeti jednu dobronamjernu kritiku moderaturi.

    Nisam ni sudjelovao u toj konkretnoj raspravi, ali imam dojam da se na forumu puno brže reagira na bezazlenu zezanciju nego na neke daleko ozbiljnije stvari. Gotovo svakodnevno se mogu pročitati uvrede prema ljudima zbog nacionalnosti, vjere, političkih stavova ili privatnih životnih uvjerenja, a takvi komentari često ostanu stajati bez reakcije.

    Razumijem da među navijačima postoje različiti svjetonazori i da neki imaju sklonost prema određenim političkim ili društvenim idejama koje su možda glasnije zastupljene među najzagriženijim navijačima. Međutim, važno je imati na umu da Dinamo prate ljudi vrlo različitih uvjerenja i pozadina, te da dio njih redovito smetaju uvrede i omalovažavanja onih koji misle drugačije.

    Ne znam kakvih su osobnih uvjerenja moderatori i iskreno me to ne zanima. Ono što me zanima jest dosljednost. Volio bih da se jednaka ili veća pažnja posveti komentarima koji šire netrpeljivost, vrijeđaju i truju atmosferu na forumu, kao što se posvećuje brisanju šale ili kratkotrajnog off-topica.

    Po mom mišljenju, forum bi trebao biti mjesto gdje ljudi raspravljaju, ponekad se ne slažu, daju konstruktivne kritike, ali se i opuste te našale. Zezancija zbog koje je danas reagirano bi, budimo realni, nestala sama od sebe za pola sata. S druge strane, uvrede, mržnja i omalovažavanje ostavljaju puno dugotrajnije posljedice na atmosferu foruma.

    To je samo moje viđenje stvari i nadam se da će biti shvaćeno kao dobronamjeran prijedlog, a ne kao napad na moderaturu.
  • masacusec
    7.9k
    Nisam pratio na kaj aludiraš, ali općenito...
    Nisam primijetio da se ovdje vrijeđa po nacionalnoj, rasnoj, vjerskoj, osobnoj ili inoj osnovi, jer to bi bilo besmisleno i nezrelo. Međutim, a posteriori kritike, pa i na taj račun, su često neizbježne. Na koncu, ipak je ovo forum navijača, a ne opus dei! Jbg, nekada se i obrasci ponašanja s tribine prenesu i na tipkovnicu, što je i normalno....naravno, u okvirima dopuštenoga; legalnoga i legitimnoga.
  • prefontaine
    9.6k
    Je li administracija foruma ima uvid u privatne poruke forumaša?
  • Paggini
    87.9k
    Je li administracija foruma ima uvid u privatne poruke forumaša?prefontaine

    Nema, ali korisnici se jave ako ih se vrijeđa u inboxu

    Tvoji dickpickovi Pachu su sigurni, ne boj se
  • Droljo
    28.9k
    Jbte, sad se više niti u inbox ne smije vrijeđati...
  • mokoxax468
    1.6k
    Ako se koriste samo screenshoti za dokaz, isti se mogu vrlo lako lažirati preko inspecta elementa i zamjene teksta u konzoli browsera. Pa bi bio oprezan s banovima oko istog.
    I ne, ne pišem radi sebe, ne koristim inbox ovdje :joke:
  • DerHerrKool
    1.2k

    Tražiš i drugu stranu da pošalje, plus @BlueNinja kao kozultant :wink:
  • mali M
    10k
    isti se mogu vrlo lako lažirati preko inspecta elementa i zamjene teksta u konzoli browsera. Pa bi bio oprezan s banovima oko istog.mokoxax468

    stari moj pa na Zoni Dinamo smo.. ak sam steral nekoga u rodno mjesto nek mi daju ban i hlađenje nego da se sad tu kilavim. Pa više vremena izgubiš lažirajući te slike neg da i ti njega pošalješ u rodno mjesto i ignoriraš na dalje.. koliko života bi trebao nemati da bi lažirao ban za ne znam Boskovitza!! :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.