• Bosna86
    11.1k
    Za stadion u DC su spržili 60 milja dolara samo da to područje grada očiste, morali su preusmjeriti nekoliko cesta... Klubu je dozvoljeno da naprave hotele, kafiće, restorane... Oni prave profit nevezano za nogomet... Taj stadion ima najmanje nogometnu važnost, stadion je bio povod da se neugledni dio grada dovede u red.... U tom dijelu grada žive crnci i taj stadion je iskorišten kao dio političkog procesa gentrifikacije ( Etničko čišćenje siromašnih iz grada na fini, zapadni način podizanjem cijena troškova života)... Da zaključim, taj stadion ima minimalne veze sa samim sportom i zato ga uopće ne treba uzimati u obzir
  • Navijač Dinama
    6.8k
    Kad već pričate o stadionima i MLS
    tl90080u98ld1hyg.png
    79rgxnsyc1kg44ev.jpg
    etw55t2f7sghm8qq.jpg


    Ovako bi trebao izgledat stadion budućeg MLS ligaša, Austin FC-a.

    Otvorenje bi trebalo biti početkom iduće sezone, izgradnja je započela 2019, a koštaće do kraja oko 225 M$.


    Kapacitet je 20.500 i plan je isključivo da se ovaj stadion upotrebljava za nogomet.
  • flexXy
    1.8k
    Ameri obozavaju te otvorene prostore medu tribinama i to. Iako me ne privlaci ta ideja zbog lose akustike, mora se priznat da imaju dosta šarma takvi stadioni. Meni je u mls-u favorit BC place koji ima mogucnost da zatvori gornji prsten stadiona i smanji kapacitet za 30k navijaca tijekom manjih tekmi. To bi za nas bilo idealno.
  • deda
    26.3k
    Ja ovo sve gledam iz konteksta koštanja našeg stadiona. Meni su smiješne cifre od 45-50 milijona za stadion od 30.000 ljudi. Stadiona od 30.000 sa funkcionalnim komercijalnim sadržajem nema ispod 100 milja sve drugo su gluposti.
  • Infinity
    14.9k
    Ma znam, zemljiste tamo je k'o svetog Petra maslo. Na to radna snaga, pa onda sve ostalo sto Ameri zamisle.

    Stadion u Orlandu je meni reci sasvim OK s cijenom. 25.000 mjesta i 150 milijuna dolara. Nas je problem ovo sto deda spominje. Mi kao sirotinja gledamo dobiti sto vise, a platiti sto manje pa nam je uzor stadion Rapida koji je placen 30% cijene ovog iz Orlanda, a kapacitet im je tu negdje. Nisam nikad bio ni na jednom, al kada bi posjetili jedan, pa drugi, vidjeli bi zasto je ovaj tri puta skuplji.

    Mi bi se zadovolji da nam stadion ima dovoljan broj cistih toaleta i dovoljan broj sankova za posluzivanje hrane i pica. Eventualno jos koji stand sa suvenirima.
  • Guinness
    1.9k
    mora se priznat da imaju dosta šarma takvi stadioniflexXy

    Imaju, ali samo u engleskoj di su građeni tako kako su građeni u stambenim naseljima između kuća... komedija je ovako sagradit stadion u 2020.
  • xavier
    11k
    Imaju, ali samo u engleskoj di su građeni tako kako su građeni u stambenim naseljima između kuća... komedija je ovako sagradit stadion u 2020.Guinness

    Baš to. Stadioni u Engleskoj su redovito nagurani u stambenim ili industrijskim kvartovima i više su puta kroz svoju povijest renovirani i nadograđivani pa takav izgled nije ni čudan, ali ne znam zašto bi netko "iz ničeg" krenuo graditi takav stadion.

    No Ameri kao da baš zaziru od simetričnosti i vole te otvorene prostore. Tako izgleda i većina postojećih NFL stadiona...no i jedan od najnovijih NFL stadiona je jako asimetričan (ali nema otvorenih prostora):

    57da74c44ad4b.image.jpg?resize=1200%2C800

    usbank16957.jpg
  • Infinity
    14.9k
    Za Amere Maksimir ima ogroman potencijal :lol:
  • SAS1987
    13k
    Maksimir za sirotinju (Navy-Marine Corps Stadium, USA)

    navy_after.jpeg
    AX73_011-00003.jpg

    Oni su sirotinja da im ljudi na "jugu" sjede na travi :rofl:
    3rxHUC_0XJABxTt00?type=webp_1024x576
  • xavier
    11k


    Najbolje je što je ovo vizualno toliko slično Maksimiru da iz ove perspektive na prvu uopće ne skužiš da se stvarno radi o drugom stadionu, a ne o malo fotošopiranom Maksimiru :rofl:
  • SAS1987
    13k
    Maksimir sa još malo više photoshopa. Ako ti nije sličan Maksimiru, biti će ti kad vidiš poslednju fotografiju :rofl:

    1920px-Michie_Stadium_West.jpg

    image001.jpg

    1280px-MichieStadiumPressbox.JPG

    1280px-Michie_Stadium_at_night.jpg
  • xavier
    11k


    Dobro, ima sličnosti, ali ona prva slika je "definitivno Maksimir" :cool:

    navy_after.jpeg
  • SAS1987
    13k
    navodno su fotografiju vidjeli ljudi iz kluba te grada pa već razmišljaju kako napraviti zemljanu južnu tribinu.
  • xavier
    11k


    I novu "retro" istočnu tribinu :rofl:
  • Mali Zeus
    8.7k
    Bandiću bi palo na pamet da iznad juga napravi šetnjicu i naravno.. Fontanu!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.