• Mali dioničar
    13.9k
    zašto se nikad nije pomislilo na dizanje terena do ili bliže ravnini tribina.vjeko1701

    Bio bi prerijedak zrak za igranje na takvoj nadmorskoj visini.
  • SAS1987
    13.2k
    jer s time u biti ništa nisi riješio. Tribine bi još uvijek bile predaleko od terena ali bi pogled bio još lošiji. Ako bi npr ostavio sjever i zapad te približio tribine njima onda bi skužili da su sjever i zapad preduge tribine pa su zato nekorisne. Ako tražimo nekonvencionalna rješenja (stvarno se nadam da nas nitko iz grada i dinama ne čita) onda bi bilo logičnije da se teren rotira i da sjever postane novi zapad.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ne znam, nekako mi se čini da bi ipak možda maaaalo bolje izgledalo bez tog pada. Evo edit slike kako bi otprilike izgledalo.

    Naravno da ništa od ovog ne bi bilo dobro rješenje jer jednostavno treba izgraditi stadion iznova, makar tribinu po tribinu. Samo me zanimalo zašto se to nikad nije ni spomenulo. Dal je radi potpune nemogućnosti ili besmislenosti da se isto izvede.

    maksimir-travnjak-190813.png

    maksimir-travnjak-190813-edit.png
  • NORTE
    8.9k
    Vjerojatno zato jer bi to bilo dosta veliko ulaganje u nešto što bi i dalje bilo ružno. Čak i da se nakon dizanja terena stavi krov na dvije tribine to bi opet bio ružan stadion na kojem tribine nisu uz teren nego 15 metara od njega. Dizanje terena za 7 metara i postavljanje krova bi vjerojatno koštalo kao novi stadion Osijeka.
  • xavier
    11.1k


    Nisu ni sve tribine baš iste visine odnosno želim reći da ne počinju na istoj visini od terena tako da time ne bi riješio čak ni taj problem. U principu ne bi dobio apsolutno ništa. Zapravo bi stadion izgledao još čudnije.

    Uostalom, kaže Antolić da je ovo odličan stadion sa sigurnosnog aspekta jer je "teško doći s tribine na teren" :rage:
  • deda
    27.3k
    Novi stadion u Lausannei otvoren ovog vikenda. Kapacitet 12.500. Trošak izrade 152 milijuna Eura. :scream:

    En_w2boXMAUIfyJ?format=jpg&name=large
  • og1986
    2.9k
    Čini se realna cijena :fear:
  • Neki tip
    18.8k
    pa izgleda prilično slično onome kako bi Pampas trebao izgledati.. po koječemu pa i kapacitetu.
  • deda
    27.3k
    Da, jedino je cijena malo veća :rofl:
  • NORTE
    8.9k
    Kapacitet 12.500deda

    I kad pogledaš taj stadion ne možeš reći da Dinamu to nije dovoljno. Naravno da je 20 ili 25 bolje, ali nama je i pola dovoljno.
  • Infinity
    15.1k
    Ja ne znam jel Ameri te stadione slazu od kovanog zlata, al te cijene su kod njih normala. Stadioni u Los Angelesu i Washingtonu imaju kapacitet negdje oko 20.000 i kostali su 300-500 milijuna. Ima jos takvih primjera, al ovo mi prvo pada napamet.
  • Neki tip
    18.8k
    Ne kažem da se sva razlika u cijeni može time objasniti, ali sigurno značajan utjecaj ima i cijena rada.

    Nije baš isto hoćeš li zidara ili armirača platiti 40kn po satu ili 30 franaka/dolara po satu.
  • NORTE
    8.9k
    Ovo bi trebala biti Švicarska, ako si na njega mislio.
  • Bosna86
    11.5k
    Cijena zemljišta, cijena rada, puno veći kapacitet okolo stadiona nego u Europi, prostor unutar stadiona je zamišljen da ima svoje programe nevezano za ono sto se događa na terenu i svašta nešto
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.