• NORTE
    9k
    Zapravo ovo je vrlo zanimljiva rasprava, posebno bliska našoj grupi. Jedno vrijeme se baš 'brijalo' na to da tko nije na svakoj tekmi je debil, jazavac i šaban. Počelo je to tamo na Beverenu, a sjećam se i kako se odjebavalo sve koji su se približili Modriću i momčadi na sjeveru 2008.jer di su na malim tekmama. Naš navijački korpus je dobrim dijelom sastavljen od ljudi van Zagreba pa i van Hrvatske. Ali isto tako slažem se s Guinessom da je bolje imat manji stadion i non stop pun.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ali isto tako slažem se s Guinessom da je bolje imat manji stadion i non stop pun.NORTE

    Onda bi nama po tome trebao stadion od 2500
  • deda
    27.5k
    Zapad - 800
    Istok - 800
    Sjever - 775
    Jug -125

    Puna šaka brade :strong:
  • Dino
    2.2k

    Malo me zavaralo da je simetrija u odnosu na os sjever-jug. :smile:
  • SAS1987
    13.3k
    bolje imat manji stadion i non stop pun.NORTE

    Prevelik ili premali stadion ti smanji prosjek pa je zato jako vazno pronaci pravi kapacitet.

    Jedno vrijeme se baš 'brijalo' na to da tko nije na svakoj tekmi je debilNORTE

    Derbi navijaci su jako važni jer su trenutacno najvazniji segmemt svake analize u vezi posjete. Jer njih mozes iz derbi navijaca pretvoriti u one koje dolaze na večinu utakmica. Ne svakog ali puno ih mozes.

    Mogao bi sloziti neku anketu na tu temu.. vec dugo je nismo imali :rofl:
  • über alles
    1.4k
    Nije tu samo bilo do derbi navijaca,sralo se nekima sa vrlo dobrim razlogom jer su se pojavljivali samo kad je njima pasalo,a bili su itekako u prici.

    Dan danas ima masa takvih iz moje generacije koja u tom trenutku stasala koje vidim po europskim gostovanjima i nigdje drugdje.
  • Infinity
    15.2k
    Malo me zavaralo da je simetrija u odnosu na os sjever-jug. :smile:Dino

    Ne postoji moderan stadion na kojem istok i zapad isto izgledaju iz razloga sto su na zapadu 'dodatni' kapaciteti poput novinarske loze, komentara, vip loze i slicno. Simetrija se uglavnom gleda iz osi istok-zapad sto znaci da sjever i jug trebaju biti identicni, a zapad i istok su tu da se lijepo uklope. Ovo u Sieni je ku*ac. I Maksimir nije toliki problem iz osi jug-sjever, zapad na dva nivoa i istok s jednim nivoom i kapaciteti u 20% su sasvim OK. Izgled naseg stadiona bi na kraju krajeva bio i prihvatljiv da su ove tribine radjene u nivou s terenom i bez atletske staze. Bio bi to Allianz Parque za sirotinju.

    Uostalom, svi dr*aju na stadione iz Engleske, a malo koji je simetrican. Samo izgleda lijepo na TV-u kad se vidi samo istok koji je tik uz teren i pun gledatelja. Tek ovi noviji su lijepi i ono sto zamisljamo. Stadioni Chelsea i Liverpoola imaju sve tribine spojene, a tribine iza golova ne sjedaju na one duz auto linije. To sto imaju takozvanu 'zdenku' im samo malo uljepsa. Sutra na Maksimiru da sruse one 'zgrade' na sjeveru i da sve tribine povezu, te da spuste nivo do terena i stave krov, to bi bio klasicni engleski stadion. Svaka tribina za sebe, ali sve sastavljeno i na TV-u lijepo kad je puno.
  • Dino
    2.2k

    Mislim da simetrija nit ne igra tolko velku ulogu u dozivljaju “ljepote” stadiona jer bas ti koje si naveo izgledaju sami po sebi bomba (moguce da se Dinamovim navijacima strasno smanjuju kriteriji s godinama), a nemaju neku simetriju. Najvaznije je da se sve tribine i krov lijepo uklapaju u to, da budu blize terenu i da kad dodem na bilo koju tribinu mogu rec “gle kak nam je zakon stadion”.
  • Infinity
    15.2k
    Slazem se. Neka simetrija je i nemoguca na stadionu. Bitno je da to sve dobro izgleda kad se sklopi.
  • SAS1987
    13.3k
    I Maksimir nije toliki problem iz osi jug-sjever, zapad na dva nivoa i istok s jednim nivoom i kapaciteti u 20% su sasvim OK.Infinity

    Maksimir je do renoviranja imao top potencial. Naravno, bolje napraviti novi stadion ali moglo se napraviti recimo:
    - Ukopavanje terena i rušenje svih stajanja.
    - Zapad (samo jedan nivo) bi se produzio do terena
    - Loze na zapadu bi se napravile isto ko danas
    - Istok bi se produzio do terena (novi ili sredena statika)
    - Jug bi se produzio do terena i postao ovalna navijacka tribina (bio bi produzen do istoka i zapada).
    - Teren bi se pomaknuo par metara prema jugu
    - Novi sjever uz teren
    - Krov
  • Neki tip
    19k
    sve 5, al brat bratu to ne bi bilo ispod 50 tisuća mjesta..
  • SAS1987
    13.3k
    to je bio i zahtjev Tuđmana tada. Ili cak 60 tisuca.

    Svatko normalan bi srusio cjeli stadion i poceo iz nule. Bolje i jeftinije :smile:
  • Infinity
    15.2k
    Mislim da je Franjo htio 60.000.
  • xavier
    11.1k
    Rušenje u tom trenutku nije bila opcija jer je stadion u to vrijeme iz nekog razloga smatran spomenikom. Uz to je postojala i percepcija, danas naravno nevjerojatna, kako je Maksimir "lijep" stadion.
  • vjeko1701
    5.9k
    Mene je samo uvijek zanimalo, zašto se nikad nije pomislilo na dizanje terena do ili bliže ravnini tribina. Mogla bi se napraviti takva drenaža da izdrži i biblijski potop. Dodatnim stepenicama se produže ulazi iz svlačionica, jedino ne znam kako bi se napravio ulaz vozilima hitnih službi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.