• Krizy
    35k
    Još jedna "utakmica sezone" za Dinamo. U 5.kolu gostujemo u Rotterdamu kod Feyenoorda.
    U slučaju pobjede osigurali bi europsko proljeće, kao i u slučaju da CSKA ne pobjedi a mi osvojimo bar bod.
    U prvoj utakmici u Zagrebu završilo je 0-0.
    Dinamo je na prvom mjestu sa 8 bodova, dok je Feyenoord na 2.mjestu sa 5 bodova. Wolfsberger ima 4 boda a CSKA je zadnja sa 3 boda.
    I Dinamo i Feyenoord su postigli po 4 pogotka, i dok mi nismo primili niti jedan - Feyenoord je primio 5.
    Kladionice su za favorita postavile domaćina, kvote su 2,15 - 3,50 - 3,25.

    Feyenoord - zadnjih 5 utakmica:
    • Feyenoord 1:1 Utrecht
    • CSKA Moskva 0:0 Feyenoord
    • Fortuna Sittard 1:3 Feyenoord
    • Feyenoord 2:0 Groningen
    • Feyenoord 3:1 CSKA Moskva

    Dinamo - zadnjih 5 utakmica:
    • Wolfsberger 0:3 Dinamo
    • Osijek 2:0 Dinamo
    • Dinamo 5:0 Istra
    • Dinamo 1:0 Wolfsberger
    • Lokomotiva 1:1 Dinamo

    U zadnjoj utakmici Europske lige, u Moskvi protiv CSKA, Feyenoord je krenuo u sastavu:

    Marsman - Nieuwkoop, Senesi, Spajić, Geertruida - Kökcü, Toornstra, Diemers - Linssen, Jörgensen, Berghuis.

    Jörgensen je dobio crveni pa neće nastupiti protiv nas, a CSKA su zbog ozljede propustili prvi golman Bijlow, zadnji vezni Fer i krilo Sinisterra. Nije igrao ni lijevi bek Haps.

    Prije trećeg kola na uzorku od 60 glasova, 75% forumaša je reklo da Dinamo neće prezimiti u Europi.

    Prije četvrtog kola na uzorku od 61 glasa, 59% forumaša je reklo da Dinamo neće prezimiti u Europi.
    1. Kakav rezultat očekujete? (55 votes)
        Pobjeda Dinama
        33%
        Neriješeno
        35%
        Pobjeda Feyenoorda
        33%
    2. Na kojem mjestu u skupini će Dinamo završiti? (55 votes)
        1.
        55%
        2.
        20%
        Ispadamo
        25%
  • Dino
    2.2k
    Mogu zakljucit da se pomalo dize optimizam :wink:
  • Neki tip
    18.8k
    Mogu zakljucit da se pomalo dize optimizam :wink:Dino

    Pa i ne baš, ako uzmeš u obzir da smo prvi, imamo 8 bodova i treba nam bod doma u zadnjem kolu, a u četvrtak smijemo i izgubiti.

    Ako CSKA remizira s WACom, već smo prošli.

    Ako imaš sve to na umu, onda to da trećina očekuje ispadanje i nije neki optimizam..
  • Neki tip
    18.8k
    Znam da uspoređuješ s početnim anketama, jasno mi je naravno odakle zaključak, ali velim, s obzirom na sadašnje bodovno stanje i kombinacije, rekao bih da nije porastao optimizam, koliko je matematika odradila svoj dio. :)
  • marcio amoroso
    31.8k

    Puno veće šanse za prolazak nam daju kladionice nego mi sami :grin:
  • Dino
    2.2k

    Naravno kad malo sagledas iz sire slike nismo sad preoptimisticni, al meni se cini ko blagi napredak.

    Mozda sam i mrvicu subjektivan buduci da nisam ni pomisljao na prolazak skupine, a sad mi je to nekak izvjesno.

    A i post sam pisao dok je bio znatno manji uzorak pa se sad vec stanje promijenilo :monkey:
  • Neki tip
    18.8k
    upravo tako, zato i velim da ovo nije toliko porast optimizma, koliko golog prihvaćanja matematičkih šansi, da tako kažem.
  • Eduardo
    17.1k
    Puno veće šanse za prolazak nam daju kladionice nego mi sami :grin:marcio amoroso

    To onako iz opreza. Ako ispadnemo bit će "znao sam, nisam ni očekivao više, navikli smo", klasične priče koje često sami sebi prodajemo. A, zapravo u sebi se većina nas nada prolasku, sad već i očekuje.
  • Bosna86
    11.5k
    Macabi, Zvezda, Anwerpen.... Već su se i kalkulacije napravile :smile:
  • vjeko1701
    5.9k
    Kladionice nemaju godine nabijenih kompleksa koje jedno prezimljavanje u 50 godina ne može popraviti, makar je bilo relativno nedavno.
  • xavier
    11.1k


    Kladionice računaju vjerojatnost...ne uzimaju u obzir naš (s razlogom) ukorjenjeni strah da ako postoji mogućnost da nešto krene krivo, da će se to sigurno i dogoditi :monkey:
  • vjeko1701
    5.9k
    I to ti je razlika između znanja i mudrosti :P
  • Dudu
    2.6k
    Možda sebi dajem previše na važnosti, ali stalno tipujem protiv u Europi. Jer sam prije bio ludi optimist i stalno igrao na Dinamo u europskim utakmicama i uvijek bih bacio novce. Onda onu utakmicu protiv Arsenala, kontam ekstra kvota, debili će se opet se osramotit, idem potegnut malo više na Arsenal, i logično tad Dinamo dobije haha..

    Pa otad "taktički" bilo na anketama ili kladionici idem samo protiv :D
  • vjeko1701
    5.9k
    Ja sam recimo jedan on onih koji se ne mogu kladiti protiv Dinama, jbt, čak ni ne mogu glasati na onim anketnim pitanjima protiv Dinama a bojim se glasat za da ne zacopram xD
  • Infinity
    15.1k
    Kad ste kod tipovanja, napomena za PREDICTOR.
    Rok je srijeda 12.30, pa da ne cekate crtvrtak kad je vec kasno.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Jasno mi je da smo svi oprezni i da se posebno sjećamo prošle sezone kad je situacija prije dva zadnja kola bila slična, trebao nam je bod za prezimiti.
    Bitna je razlika da smo tada išli u goste Atalanti koja je ubijala i da nam je dolazio jedan City.
    Feyenoord vani i CSKA kući uz dužno poštovanje ipak nisu ta razina. Osim toga smo prošle godine energetski bili na rezervi prije te dvije tekme, ona utakmica u Milanu je jasan dokaz tome. Sada bi i Feyenoord i CSKA trebali biti na nižoj energetskoj razini od nas.

    I još nešto jako bitno, nemojte podcjenjivati kladionice, uzmu one u obzir dosta toga. Tko hoće uzeti novac na kladionici a siguran je da ispadamo kvota 13 na cska je vrh.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.