• Neki tip
    19k
    taj sam tekst i postavio negdje na Zonu, ali ne mogu naći gdje..

    O "G" u nazivu kluba sam napisao bar 10 postova, ali mislim da je to, na moju žalost, unaprijed izgubljena bitka. Većina ga, takav dojam imam, povezuje isključivo s vladavinom nečastivog i spasa za G u nazivu kluba nema, jednom, kad onaj ode iz njega.
  • Dino
    2.2k
    Većina ga, takav dojam imam, povezuje isključivo s vladavinom nečastivog i spasa za G u nazivu kluba nema, jednom, kad onaj ode iz njega.Neki tip sa Zapada

    Vjerujem da su svi svjesni kak je zapravo cisto solidna ideja staviti “G” radi poveznice s Gradanskim. Jedino kaj je u krivo vrijeme uvedeno i ispada da je GNK iskljucivo i samo simbol gazdinog sefovanja.

    Da napises jos milijun tekstova “zasto bi trebao biti GNK”, opet ne bi promijenio svijest velkom broju ljudi, pa ni meni jer je prva asocijacija apsolutisticka vladavina s prevelkim brojem ispada. Nazalost :sad:
  • nkdz
    829


    slazem se s tobom, nazalost "G" je kontaminirano s necastivim i totalno ga je zgadio vecini ljudi makar @Neki tip sa Zapada ima povijesno pokrice za G u nazivu ali tesko ce to proci.
    Osobno mi više leži nkdz kak mi i nick govori
  • Mali dioničar
    13.9k
    Jedino kaj je u krivo vrijeme uvedenoDino

    Da, ako je već trebalo biti stavljeno, trebalo je biti 1991. kad su i Hajduk i ekipa dodavali H ispred NK pa neka se ljudi odluče da li će ga zvati Gradjanski ili Dinamo.

    Prošla voda ispod savskog mosta.
  • Kwedi
    3.8k
    Mislim da pretjeruje se vezivanjem (G)NK uz Mamica.

    Osobno sam za NK jer mi je prirodnije i ljepše te imam taj mamićevizam u vezivanju, al ogroman broj ljudi mislim da ne sekira, ne zamara se tim i sad nakon devet i pol godina kak se mijenjalo jednostavno doživljavaju prirodno.

    Kroz vremenski period bude ih još više
  • NORTE
    8.9k
    Da je 1991. dodano G opet bi se promijenilo ime kluba jer nije smio bit Dinamo. Znači Cico je 2000. to tražio, ali je usvojeno tek 2011. i to za vrijeme bojkota i aktivne borbe uprave protiv navijača čime je imalo negativan odjek, uz neizostavno kmečanje s juga oko 100 godina. Što god netko mislio o vezi Građanskog i Dinama.
  • Dino
    2.2k

    Mislim da je “zadnji voz” bio tog 14.2.2000. kad se ponovno vratilo sveto ime. Iako bi i to bilo diskutabilno zbog jos jedne kontaminacije “HASK - Gradanski”, grb Croatie s malim grbom Gradanskog...

    Takoder, nikad mi nije bilo jasno zasto je uklonjeno ime Zagreba iz imena kluba. Zar nije dovoljno bilo samo nadodati “G”.

    Sve u svemu, da se ne udaljavam od teme, kamo srece da nam je prefiks u imenu najveci problem.
  • Neki tip
    19k


    Ma kužim vas, nije to jedini primjer "kontaminiranog" slova u Hrvatskoj. :)

    Nisam zapravo nikad pisao zašto bi "trebao" biti GNK. Pisao sam da bih volio članski referendum o tome jednog dana i obrazlagao zašto bih ja glasao za GNK. Mislim da imam odlične argumente za to, ali nema smisla ponavljati ih.

    Po meni nije racionalno odbijati dobru poveznicu s Građanskim zbog nečastivog (to ne spada u argumente), ali jebiga, nije racionalno ni emotivno se vezati za nogometni klub i napisati skoro 2000 postova o njemu u godinu dana pa ipak eto jesam i jedno i drugo, skup' s vama. :)
  • xavier
    11.1k
    Mislim da je “zadnji voz” bio tog 14.2.2000.Dino

    Zadnji voz za Građanski? Ne, u trenutku kad je klub nazvan HG i publika to nije prihvatila, bilo je jasno da će prije ili kasnije biti opet Dinamo. Ako si na to mislio.
  • Dino
    2.2k

    Jasno da se nakon HG vise nikad klub ne bi mogao nazvat Gradanski.

    Mislio sam da je pri povratku imena Dinamo bio zadnji tren za ukljucivanje prefiksa “Gradanski” u ime Nogometni klub Dinamo Zagreb te 2000. godine.

    Mijenjanje imena u zadnji tren pred 100. obljetnicu kluba zvuci malo naivno i prozirno, ko da na silu pokusavamo drugima pokazat tko smo mi zapravo i za koji klub navijamo. Oduvijek je bilo jasno da je Dinamo nasljednik Gradanskog i da je star 109, a ne 75 godina, stoga smatram i ocu rec da je steta kaj nije na vrijeme uveden GNK Dinamo Zagreb.

    Sad imamo taj nesretni, nametnuti GNK Dinamo (bez Zagreba, sto bi mi bilo smijesno da nije tuzno)
  • Kwedi
    3.8k
    Radonjić napustio Samaru
  • Dudu
    2.6k
    Dobri stari Paminjo preuzeo GOSK iz Gabele :strong:
  • xavier
    11.1k
    k7c915z6unh8usdv.jpg

    Index odmjeren i kulturan kao i uvijek :grimace:
  • Neki tip
    19k
    Index odmjeren i kulturan kao i uvijek :grimace:xavier

    I nadasve objektivan.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.