• Papastrumf
    9.1k
    Nisam Vas prepoznao g. Weed.
    Molimo Vas da nam objasnite kako biste Vi podigli prosjek gledatelja sa sadasnjih cca 4.000 na 20.000, koliko bi bilo normalno ukoliko ides gradit stdion za 30-35.000.
    Najveci dinamov prosjek gledatelja po utakmici u zadnjih 30 godina je iz sezone 05/06 i to 12.000. Eto samo toliko.
  • BigZ
    383

    Cemu onda uopce gradnja novog stadiona? Srusis zapad gore i sjever gore i smanjio si kapacitet na 25 tisuca. Malo rekonstrukcije i usminkavanja i to je to. Ili srusit sve i napravit stadion za 7-8 tisuca ljudi, ako gledamo prosjek.
  • deda
    26.3k
    Kolega, upravo to većina ljudi ovdje i tvrdi. Dinamu treba stadion od 18-22 tisuće kapaciteta. Naravo, moderan, funkcionalan stadion.
  • BigZ
    383
    Postujem, al imam svoje misljenje :up:
  • deda
    26.3k
    Zato smo tu
  • Papastrumf
    9.1k

    Pa ne moras nuzno radit stadion samo da bi povecao kapacitet. Kao sto Deda kaze, nas bi se trebao raditi zbog komfora i funkcionalnosti prvenstveno.
    U suprotnom, sto se tice kapaciteta, slobodno mozemo nastaviti igrati na ovakvom Maksimiru.
  • Infinity
    14.9k
    sto se tice kapaciteta, slobodno mozemo nastaviti igrati na ovakvom Maksimiru.Papastrumf

    Mozemo po tom pitanju preseliti par metara istocno.

    Ja bih volio stadion na jednu etazu, ali sve vise od 17-18.000 na toj etazi mi je previse. Ako bi se radio veci kapacitet, sve iznad tog kapaciteta bih bacio na drugu etazu i to na istok i zapad, jug i sjever bih ostavio bez te druge etaze, eventualno na jugu da druga etaza ima nekih 1.500 mjesta za goste koji bi tu bili fizicki odvojeni od domace publike.
  • Papastrumf
    9.1k
    Ja mislim da stadion do 30.000 nema potrebe dizati na 2 etaze. Budimpesta npr:
    p2honz26r43t3qnw.jpeg

    Druga etaza bi ga samo nagrdila..
    Ove loze i novinarska mjesta na zapadu ok, ali po mom misljenju, nema smisla ovdje raditi etaze.
  • xavier
    11k
    Ja mislim da stadion do 30.000 nema potrebe dizati na 2 etaze.Papastrumf

    Apsolutno se slažem.

    Jedna etaža, strme tribine, krov što bliže tribinama, simetričan...
  • Neki tip
    18.3k
    Jedna etaža, strme tribine, krov što bliže tribinama, simetričan...xavier

    Groundhog day, svega mi. :monkey:
  • xavier
    11k
    Groundhog day, svega mi. :monkey:Neki tip sa Zapada

    A rekao sam sam sebi već 100 puta da ću ignorirati upise o stadionu Dinama :blush:
  • Neki tip
    18.3k
    ja ni sam ne znam više zašto otvaram te dvije teme.. mislim da, kao i ti, imam lagani OKP ak mi tema s novim upisom ostane neotvorena :grin:
  • Infinity
    14.9k
    Da cemo mi imati 20.000 na tribinama rekao bih da moze i 40.000 na jednu etazu. Realnost je 5.000, cak i puno manje i to je jedini razlog zasto sam za to da nam jedna etaza ima max 17.000. Stadion bi izgledao bolje popunjen i bio bi bolji ugodjaj. S nekih 13-14.000 bi imao dojam da je stadion pun, a na stadionu s 30.000 na jednoj etazi to ne bi dobio. Jednostavno bi se lakse stvarao bolji ambijent. Al to je moje misljenje, moj ukus, ne mora se drugim svidjeti.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Istok i zapad po 7 tisuća, sjever i jug po 4 i to je to.
  • Infinity
    14.9k
    Evo jedan primjer

    Capacity
    Normal seats: 20,667
    VIP seats: 3,773
    Protocol: 180
    Suites: 914
    TOTAL: 25,534

    Construction
    Total concrete used during stadium construction: 55,000 m2
    Suit area: 4,812 m2
    Stairways: 34
    Lifts: 17
    Car Parking: 1.295
    Bus Parking 46

    Construction cost: 100 Million Euro


    fep0x874viuzjfg8.jpeg

    5q4eyjakbjfarbx5.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.