• Infinity
    15.1k
    FK Sarajevo sad upravlja stadionom kojim je do sad upravljala Opcina Centar koja nije gradska cetvrt nego opcina kao i svaka druga. Sarajevo se do sad najvise bunilo na to da bi oni nesto ulozili, ali im je to previse papirologije, a ujedno ih sutra netko moze sutnuti sa stadiona. Sad kad ga dobiju pod koncesiju imaju sigurnost da tu igraju narednih 30 godina i upravljaju stadionom kao da je njihovo privatno vlasnistvo.

    Navodno ce ulozili 15m eura. Stadion se za cat4 lako provede, ali ga zele potpuno renovirati. Cak se spominje rusenje juga, istoka i sjevera, micanje atletike i gradnja nove tri tribine koje bi sa zapadom tvorile nogometni stadion. Inace, zapad ima 16.000 sjedecih mjesta. Moraju raditi stadion od 35.000 da bi to licilo na nesto. Ja bih tu 4.000 mjesta iskoristio za VIP i novinare, te te 4.000 nadomjestao na ostale tri tribine. Njima je samo taj zapad dovoljan, al morat ce na zapadu nekako skresati kapacitet na nekih 12.000 i vamo napraviti jos barem 15.000. Dobili bi stadion kapaciteta 27.000 sto im je vise nego dovoljno, bio bi St.James park za sirotinju, al moze to izgledat i dobro.

    Sve u svemu, moja su ocekivanja da ce zamjeniti stolice, okrecit zidove, uradit minimum minimuma za cat4 i mozda na zapadu staviti krov do pola tribine tako da ce uz nanose kise bit zasticeno nekih 5.000 ljudi sto im je u PL sasvim dovoljno. Previse suplje sam se naslusao iz Koseva unazad 15-20 godina. Uz taj krov ce tu jos srediti VIP i novinarska mjesta i to je to. Trenutne kabine koje novinari koriste nisu humane, a VIP je ovo. To se nalazi tu ispod Aura reklame. Na zadnjem linku se mogu vidjeti kabine za novinare na vrhu zapada. Radjene od lima, bez ikakve izolacije, klimatizacije, grijanja...
  • Kwedi
    3.8k
    ovo su mi kvazi isprike. kao previše papirologije, mi bi obnovili, ali nije naše ili nećemo uložiti jer bi nas netko mogao šutnut sa stadiona. a tko pobogu?

    željo ima svoju priču sa stadionom, a drugi nema tko uletitit.

    ovo je kao i s dinamom. svi bi stadion na warp pogon, al nitko ne bi dao lovu
  • Infinity
    15.1k
    Upravo tako, mada se njih znalo razjebat. Dovedu im papu, Dinu Merlina, Zeljka Joksimovica i slicno. Rasture im stadion u pola sezone, a nitko ih nista ne pita, jer stadion nije njihov. Vrhunac pokazivanja misica i moci je bio prije par sezona kad su im skinuli bordo stolice kojima je na tribini bilo ispisano FK Sarajevo na istocnoj tribini, te su postavili zelene.

    Na velikoj zapadnoj tribini su bile stolice bez naslona i UEFA ih je pocela je*avati za to. FK Sarajevo je dogovorilo s Coca Colom da im oni plate stolice, tj. da stolicama ispisu svoju reklamu i daju jos neku lovu za sponzorstvo. Opcina Centar je to odbila i cini mi se da su jos 2-3 godine otezali dok nisu zamjenili te stolice. Cak se igralo utakmica sa zatvorenim zapadom. Mozda grijesim, al moguce da su stolice mijenjane u dva navrata, tj. nisu sve odjednom.

    Opcina Centar sere po FK Sarajevu kao i Grad Zagreb po Dinamu. Ujedno FK Sarajevo baca suplje kao i Dinamo. Razlika je da su se oni barem prividno sad mrdnuli s mrtve tocke.
  • SAS1987
    13.2k
    Opcina Centar sere po FK SarajevuInfinity

    Koji je razlog?
  • Infinity
    15.1k
    A koji je razlog da Grad Zagreb sere po Dinamu? Pare i privatni interesi. Kod njih je mozda vise do para, kod nas vise do interesa, al dvije prilicno usporedive situacije.
  • deda
    27.3k
    Bože dragi, čak i BSK u Bijelom brdu dograđuje i renovira svoj stadion :scream:


    stadion.jpg
  • Guinness
    1.9k
    Bože dragi, čak i BSK u Bijelom brdu dograđuje i renovira svoj stadiondeda

    Ako sam dobro shvatio, glavna tribina se širi i rade se dvije sa strane koje će bit natkrivene. Preko puta neće bit ništa, malo viša ograda zbog reklama.
    Znači u startu bolje i komfornije od 7 prvoligaških stadiona.
  • Infinity
    15.1k
    BSK se dobro zeznuo sto je uradio ovaj luk, tj. sto je on ovoliki. To da izvedu dobili bi pravi krug na kraju. Al jos uvijek mogu popraviti ako dalje budu vukli tribinu paralelno s terenom. Izgleda ce smijesno, ali ce biti funkcionalno.
  • vjeko1701
    5.9k
    Uvijek mozes napraviti suprotno S skretanje, puno blaze, taman da se postigne zeljeni kapacitet. Da se dobro izvede, cak bi izgledalo ok.
  • Infinity
    15.1k
    Moze se sigurno nesto srediti. Najavljeno je da ce s obe strane raditi po tribinu. Spominje se kapacitet 550 mjesta, ali nije jasno naznaceno da li ce sa svake strane dodati po 550 ili ce ukupno prosirenje biti 550 mjesta, tj. po 275 na svaku stranu. Dodatnih 1.100 bi bio vidljiv napredak, al ako ce raditi po 275 sa svake strane onda mogu komotno nastaviti u istom luku.
  • SAS1987
    13.2k
    Na slicno foru je napravljen stadion Racinga :grin:


    op6tawp5eni6nwy0.jpeg
    w8xpwhny9tdgi3uq.jpg
    s94vup5qm7wl9cec.jpg
  • Infinity
    15.1k
    Jao e, svaka cast kako si skontao. Nije mi Cilindar pao napamet.
  • SAS1987
    13.2k
    Izgleda da prodavamo Moru u Dinamo Moskvu pa je red da vidimo gdje ce igrati. Novi stadion Dinama uz kojeg je i arena je state of art. Stadion mozda nije toliko navijački ali je ima zato komfort 10/10 a kapacitet mu je 26k.



    py0jpae9nvcos26t.jpg
    f735omsrozbtceys.jpg
    rwnbv5dm6kpmk3ui.jpg
    76fzfebx0uk03iu9.jpg
    2ww0bmmwhgtwqliz.jpg
    vyh2kiykf6i1kv7d.jpg
  • Infinity
    15.1k
    Sutra bi im dao da izaberu pet igraca i da nam naprave taj stadion. Dvorana ne treba. Inace, cijena izgradnje je bila veca nego cijena Wembleya i jos na to sav novac ulozen u Maksimir :lol: U zivotu sam rijetko naisao na takve cijene izgradnje stadiona, ali bas nikad da je toliko kostao tako mali stadion.
  • xavier
    11.1k
    Nije baš stadion točno po mom ukusu, ali pristao bih nekako na ovo umjesto Maksimira :cool:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.