• xavier
    11.1k
    @Mr Blue @Neki tip sa Zapada

    Ima tu još nekih faktora, ali generalno se najviše radi upravo o tome. Jedno je prošetati do stadiona, usput sresti susjede, pogledati utakmicu i popiti pivu, a sasvim nešto drugo sjesti u auto, odvesti se do Kranjče, tražiti tamo parking i pogledati utakmicu. To su jednostavno sasvim dvije različite razine nogometa.

    Upravo iz tog razloga sam više puta pisao da meni nema nikakvog smisla da klubovi igraju na "tuđim" stadionima. No kad nas je to na žalost normalno. Treću ligu igram na svom stadionu, drugu ću igrati na susjednom koji je "samo 5 kilometara dalje od mog", a ako eventualno uđemo u prvu ligu, onda postoji stadion 20 kilometara dalje gdje se može igrati. I tako dolazimo do apsurda da postoje klubovi koji više godina igraju van svog domaćeg stadiona. Kako je to moguće? Pa domaći stadion bi trebao biti dio identiteta kluba. Najveći apsurd je naravno Lokomotiva koja s Kajzericom više nema nikakve veze.

    Naravno da za ligu više moraš imati određene uvjete. Travnjak mora biti u skladu s propisima, isto tako i svlačionice. Kod viših liga imamo novinarska mjesta, rasvjetu i druge stvari. No sve je to dio onog što klub predstavlja i koja je poanta godinama igrati višu ligu na tuđem stadionu?

    Naravno da su neki propisi apsurdni. Kao recimo 1000 natkrivenih mjesta za prvu ligu što Maksimir ispunjava zbrajanjem loža i zadnjih redova sjevera dolje koji se nalaze ispod gornje tribine.
  • Kwedi
    3.8k
    mislim da to nije teza već činjenica.

    lučko, croatia sesvete, rudeš... čim su iz matičnih sredina premješteni u kranjčevićevu zbog uvjeta - stadion prazan.
  • Neki tip
    19k
    Ok, manje (nimalo) sam pratio posjetu navedenih klubova u nižim ligama vs prva, ali eto - teza onda dokazana. :)
  • Kwedi
    3.8k
    EeEtbG7X0AAEkhD?format=jpg&name=small

    Grad Ljubljana izgradila dva terena pokraj Stožica s reflektorima - ovaj s umjetnom travom je previše uzak u odnosu na gabarite.

    Al još veći štos je to kaj su napravili terene, al ne i svlačionice.

    ovaj prostor između pomoćnih terena te dvorane i stadiona je za šoping centar koji je dovršen samo 10% i ovak stoji od 2010.

    Čisto da nije u Zagrebu sve tako sivo :cool:


    https://twitter.com/JureBohoric/status/1288361312884527107
  • SAS1987
    13.2k
    Janković je Bandić. Ako ne i gori.
  • xavier
    11.1k
    Dobro, ali ovdje govorimo o pomoćnim terenima pored lijepog novog stadiona koji JE izgrađen. Gdje je Zagreb od toga...
  • marcio amoroso
    31.9k

    Upravo ovo sam i ja htjeo napisati :up:
  • Dudu
    2.6k
    Ulickan Šubićeavac za finale Kupa

    tndscn0910.JPG

    tndscn0916.JPG

    tndscn0902.JPG
  • r1oma
    1.5k
    Koliki bi po vama trebao biti kapacitet Dinamovog stadiona (ako ga ikad dobijemo)? I jel mislite da bi novi stadion privukao vise ljudi na tekmama jer ovo sad je 0 za klub kao Dinamo i grad Zagreb
  • Navijač Dinama
    7.3k
    šteta sto nece nitko od gledatelja moć na njega :meh:
  • Neki tip
    19k
    prelistaj malo temu Stadion Maksimir i vidjet ćeš nekih tri do pet hiljada upisa s maštarijama o stadionu 20-25k ljudi, kako tko. Poneko upiše 28.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Kapacitet stadiona bi po meni trebao biti prosjek od 20 najposjećenijih utakmica u zadnje 2 ili 3 godine.
  • Infinity
    15.2k
    Neki minimum 17 i maksimum 23. Odradio bih to kao Porto sa 17.000 kapacitetom na cetiri strane i jos po 3.000 druge etaze na istoku i zapadu.
  • BigZ
    393

    Stari, reko sam 30-35 tisuca, dakle u gabaritima u kakvim je sad, s MOGUCNOSCU prosirenja na 40-45... sto moze biti za 10, 20 godina, a mozda i nikad.
  • BigZ
    393

    Rugaj se ti lajbek. Da imalo razumijes marketing, znao bi o cemu pricam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.