• Kwedi
    3.8k
    Ne znam tko ima ili nema problema, ja znam da bi ukinuo bilo kakvo financiranje profesionalnog sporta javnim novcem.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Legitimno. Ja ne bi.
  • deda
    27.7k
    To je jako zanimljiva tema. I nije baš jednostavna da bi se odgovorilo samo sa bi ili ne bi. Slažem se sa Kwedijem da dugoročno treba dokinuti izdavanja za profesionalni sport iz javnih sredstava. No, prije toga treba napraviti potpuno drugačiji zakonski okvir koji bi konačno tvrtkama omogućio ulaganje u sport. Osigurati porezne olakšice za svakog investitora i sponzora. Država bi se na taj način dugoročno riješila problema koji ima. Njezin upliv može postojati jedino u dijelu nacionalnih momčadi.
  • Kwedi
    3.8k
    Al onda dolazi kvaka 22; zakonski okvir bi trebali donijeti oni koji od sporta imaju političku, financijsku i statusnu korist.

    S takvim likovima u i oko kluba dolazi do neozbiljnog vođenja odnosno "lako ćemo" pristupa jer dubiozu će pokriti javni novac.

    Također i zakonodavstvo je takvo gdje može se netko truditi i raditi sve po propisu te ulagati vlastite pare i voditi brigu o svakoj kuni,a onda se desi najfriškiji primjer NK Zadra gdje se osniva novi klub, a stari bu išo u likvidaciju s nafilanim dugovima.

    Na takav ili sličan način gdje su pod (in)direktnim političkim utjecajem posluju svi profi klubovi u državi i mislim da jednoj i drugoj strani ovo savršeno paše.
  • deda
    27.7k
    Nisam rekao da je to lako. Preduvjet je da dovoljno klubova postanu ozbiljno prpfesionalni i da sami naprave pritisak na zakonodavca.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Trebalo bi preusmjerit ovaj novac koji sport dobije frljicima, cmrljicima i ostalim profesionalnim aktivistima. I bandicima da prave fontane, metroe i krpaju iste ceste sedamnaest puta godisnje, a sport da prepustimo privatnicima, jer smo poznati ko ekonomska supersila.
    Bas me zanima koliko bi to europskih i domacih titula imala jedna cibona da su na svoje dosli ovi "sportski fanatici" koji se zalazu za dokidanje javnih novaca sportskim klubovima. Bi li upisala barem koju sezonu u alpe dunav jadran ligi.
  • Kwedi
    3.8k
    to što je cibona imala europske i domaće titule gdje se financiralo kroz javni novac je relikt socijalizma i tadašnjeg vremena. rezultat toga danas je predstečajna nagodba.

    cibona 15 godina na sisi prvo sdp-a (jelušić) pa bandića (antunović, lovrić, čavlović) i nakucali dug od 100 milijuna kuna.

    jel tko odgovorao? od kud se filala cibona? sigurno ne iz novca atlantic grupe ili podravke.

    istovremeno trideset godina smo u kakti tržišnoj ekonomiji, a cibona ne može nakucat pet sponzora i prodati priču gdje bi interes imali i sponzor i klub.

    ista stvar i sa badelom ili sa mladosti ili bilo kojim drugim domaćim klubom.

    nečiju nesposobnost vođenja plaćamo javnim novcem. koliko to javnog novca treba još dati da bi bilo sve na mjestu za profesionalni sport?

    trideset godina financiraju se klubovi i šta se od tog dobilo? likvidirane i nanovo uskrsnule klubove, a dugovi nestali ili privatizirane klubove di su se državna i privatna potraživanja pretvorila u bezvrijedne dionice.

    to je plod javnog filanja, a ne preuzimanja odgovornosti; od cibone pa do nk zadra kad je već gore spomenut gdje "zna se" kako će lova sigurno doći pa nam se jebe hoće li rozić imati ugovor od sto ili tristo tisuća eura gdje će pola proslijediti "prijateljima".
  • deda
    27.7k
    Preduvjet za bilo kakve radnje po ovom pitanju je razdvajanje sporta na profesionalan i amaterski. Definirat kriterije što je što.
  • Eduardo
    17.4k
    Poirier vs Hooker, pogledao reprizu napokon i mogu samo reći; KAKVA BORBA!!!

    Čudo je Dustin, čudo. Šteta što se odigralo u praznoj dvorani.
  • Bosna86
    11.6k
    A borba prije toga, lik pobijedio a u kutu mu bila samo cura... Hladno odjebao sve trenere
  • Eduardo
    17.4k
    nisam gledao ništa osim Dustina, ali budem.
  • Eduardo
    17.4k
    Slobodno netko otvori temu za KK Dinamo, ali probajte da uvodni post bude koliko toliko primjeren za početak teme.
  • Ero
    930
    Dresovi su brutala
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.