• Infinity
    16.9k
    Milijuncek im se smijesi ako zavrse drugi. Ako budu sposobni onda i vise, a ako ne budu onda i manje :rofl:
  • Bosna86
    11.8k
    Navijači Dinama su intelektualno iznad ostalih i sasvim je normalno da se neprijatelju pruzi milostinja da preživi koji mjesec... Samo trebaju biti ponizni i pomoći će im se
  • Infinity
    16.9k
    Ma mislim na nagrade UEFA-e
  • Bosna86
    11.8k
    Toliko o Osijeku i njihovim nadanjima
  • Navijač Dinama
    8.9k
    U tome su prvaci.NORTE

    Kao sto i kolega kaže, to je taj Osijek...
  • NORTE
    12.8k
    Kao sto i kolega kaže, to je taj Osijek...Navijač Dinama

    Oni nemaju ni trenera ni igrače ni atmosferu da bi konkurirali za 2.mjesto i bili ispred tovara i Rijeke. Možda se sve promijeni kad otvore novi stadion, možda.
  • Cosey
    541
    Sa facebook stranice Prva hrvatska liga:

    "Hrvatski zavod za javno zdravstvo napokon je dao preporuke za klubove i gledatelje 1.HNL:

    - klubovi će moći prodati maksimalno 30% kapaciteta stadiona

    - razmak sjedenja između gledatelja na tribini mora biti na svakoj trećoj stolici, odnosno točno na mjestu koje piše na ulaznici

    - preporuča se nošenje maski za lice

    - svatko tko kupi kartu morat će obavezno ostaviti broj mobitela"
  • Majki2111
    3.5k
    Znači nemaš mob, ne smiješ na tekmu :rofl:
  • Navijač Dinama
    8.9k
    bolje da nas i nisu vraćali,jebo ti taj sistem , samo kod nas
  • reziser
    6.9k
    evo što kaže HZJZ za odlazak na tekme: (kom se da čitati)

    Zagreb, 13. lipnja 2020.

    Preporuka za održavanje športskih natjecanja na otvorenom uz prisutnost gledateljstva Ove se preporuke odnose na provedbu mjera prilikom održavanja športskih natjecanja na otvorenom tijekom epidemije virusa SARS-CoV-2 (bolesti COVID-19) radi zaštite organizatora, športaša, osoblja i ostalih sudionika. Primjenjuju se na sve prostore i objekte u kojima će se organizirati športska natjecanja. Održavanje športskih natjecanja na otvorenom uz prisutnost gledateljstva dopušta se uz pridržavanje ovih preporuka i svih drugih važećih epidemioloških preporuka HZJZ-a, sve dok su na snazi posebne mjere.

    1.Prostorno-organizacijski uvjeti objekta Organizacija športskih natjecanja. Organizacija športskih natjecanja moguća je na otvorenim športskim objektima, uz prisutnost gledatelja, na kojima su osigurani svi higijenski i sigurnosni uvjeti propisani važećim preporukama tijekom trajanja mjera, za što su nadležne i odgovorne pravne osobe koje upravljaju pojedinim športskim objektom. Veličina prostora i maksimalni broj osoba. Treba osigurati najmanje 7 m2 neto površine poda po osobi odnosno 10 m2 bruto površine. Broj osoba pritom uključuje i trenere, instruktore, voditelje, organizatore i ostalo osoblje koje sudjeluje u organizaciji natjecanja, odnosno sve osobe koje se nalaze u prostoru za održavanje športskog natjecanja. Dezinficijens za ruke. Dozatori dezinficijensa trebaju biti postavljeni na svakih 50 m2 u svim zatvorenim prostorima športskog objekta (svlačionice, sanitarni čvor i druge prostorije u zatvorenom dijelu športskog objekta). Na igralištima za ekipne športove na ulazu u teren, kod klupe za rezervne igraće, suce, delegate i ostale službene osobe te oko terena uz aut liniju na svakih 20 do 30 m udaljenosti potrebno je postaviti jedan dezinficijens. Kod pojedinačnih športova uz svako borilište jedan dozator, a najmanje po jedan na svakih 200 m2 unutar natjecateljskog prostora objekta koji ima više borilišta. Dezinficijens treba biti na bazi alkohola u koncentraciji od 70 % ili drugog sredstva s deklariranim virucidnim djelovanjem, prema uputama proizvođača, i prikladan za korištenje na koži.

    2 Dezinficijens za opremu. U spremištu opreme potrebno je postaviti na svakih 50 m2 jedan dezinficijens zapremnine 500 mL. Na borilištu oko terena za ekipne športove treba biti dostupan prenosivi dezinficijens na svakih 20 m, odnosno uz svaku spravu na otvorenom športskom objektu ili uz svako borilište za pojedinačne športove na način da je najmanje jedan na 100 m2. Odlaganje otpada. U svim prostorima unutar objekta preporučuje se postavljanje kante za otpatke sodgovarajućim poklopcima. Fizička udaljenost na recepciji i drugim zajedničkim prostorijama u zatvorenom dijelu objekta. Potrebno je osigurati dovoljnu udljenost između osoblja na recepciji iposjetitelja te djelatnika međusobno ili ako je moguće postaviti pregrade (od pleksiglasa ili sličnog materijala koji osigurava potrebnu distancu). Regulira se i ograničava maksimalni broj osoba u prostoru recepcije i drugim zajedničkim prostorijama u zatvorenom dijelu objekta sukladno mjerama fizičke udaljenosti od 1,5 metra. Evidencija. Za svako natjecanje uspostavit će se sustavvođenja evidencije prisutnih osoba radi lakšeg naknadnog epidemiološkog praćenja kontakata u slučaju pojave zaraze virusom SARS-CoV-2. Uz mjesto i datum održavanja natjecanja u evidenciju se unose ime, prezime, telefonski broj te vrijeme dolaska i odlaska predstavnika organizatora, trenera, instruktora, voditelja, športaša, asistenata i ostalih uključenih osoba potrebnih za odvijanje športskog natjecanja. Raspored. Športska natjecanja smiju biti održana samo sukladnorasporedu i s točno onim športašima, odnosno natjecateljima i trenerima, organizatorima ili voditeljima navedenima u rasporedu te uz prisustvo potrebnog tehničkog osoblja koje je također navedeno u rasporedu. Plan i prioriteti. Ako višenatjecatelja koristi športski objekt za športska natjecanja, treninge i druge športsko-rekreativne aktivnosti, prioritete će odrediti organizator ili predstavnik natjecatelja zajedno s pravnom osobom koja upravlja športskim objektom. 2.Higijena prostora Higijenski i sigurnosni uvjeti. Dok su na snazi posebne mjere, u športskom objektu gdje se odvija natjecanje moraju bitiosigurani svi higijenski i sigurnosni uvjeti, za što su nadležne i odgovorne pravne osobe koje upravljaju športskim objektom. Preporuke za čišćenje i dezinfekciju odnose se na sve prostore objekta (ulazni prostor, recepcija, natjecateljski prostor, sanitarni čvorovi, svlačionice i prostori za tuširanje). Prozračivanje. Potrebno je redovito prozračivati sve unutrašnje prostore, osobito između svake aktivnosti,odnosno osigurati stalno prozračivanje, kad god je to moguće.

    3 Klimatizacijski uređaji, uređaji za grijanje i ventilaciju. Opća preporuka za unutarnje prostore jeprozračivanje otvaranjem prozora, a manje korištenjem ventilacijskih sustava. Pri korištenju ventilacijskih sustava treba posebno pratiti stanje filtara i posvetiti pozornost održavanju pravilne brzine obnove zraka u zatvorenom prostoru. Treba provjeriti pravilno funkcioniranje opreme za ventilaciju i obnovu zraka. Preporučuje se ventilacija s povećanim postotkom vanjskog zraka koji cirkulira u sustav te način rada bez recirkulacije kako bi se poticala obnova zraka, što smanjuje koncentraciju potencijalno zaraznih čestica. Učestalo čišćenje i dezinfekcija. Tijekom dana potrebno je što češće dezinficirati zatvorene dijelove športskihobjekata u kojima se provodi natjecanje (što obuhvaća sve dijelove športskog objekta – natjecateljski prostor, sanitarni čvor...). Dezinfekcija tijekom pauze. Sve često dodirivane površine u prostorima športskih objekata koji su u uporabi tijekom natjecanja potrebno je prije i nakon natjecanja te u svakoj većoj pauzi temeljito dezinficirati sukladno uputama HZJZ-a i što je moguće češće provjetravati. Posebnu pozornost obratiti na prostore svlačionica i prostora za tuširanje te sanitarne čvorove. Upute za pridržavanje svih općih i higijenskih mjera. Upute za čišćenje i dezinfekciju dostupne su nasljedećim poveznicama: •Čišćenje i dezinfekcija prostora bez oboljelih od COVID-19https://bit.ly/2VLkkt3•Čišćenje i dezinfekcija prostora u kojima je boravila osoba pod sumnjom na zarazu COVID-19 https://bit.ly/3d1WmiS.3.Preporuke za korisnike, športaše i djelatnike objekta Informiranost osoblja i korisnika. Prije početka rada, odnosno otvaranja potrebno je educiratizaposlenike o svim mjerama koje se provode. Prije ili neposredno nakon ulaska na vidljivom je mjestu nužno postaviti informacije o higijenskim postupcima ili postaviti informacije sa smjernicama o pravilnom ponašanju i mjerama zaštite. Dnevno mjerenje tjelesne temperature. Organizatori, treneri, instruktori, voditelji, športaši, asistenti i ostali sudionici natjecanja trebaju prijedolaska u objekt izmjeriti tjelesnu temperaturu. Ako je u jutarnjim satima viša od 37,2 °C, ako se osoba osjeća bolesno ili ima bilo koje znakove bolesti (to seodnosi na sve simptome i znakove bolesti, a ne samo na bolesti dišnih puteva), osoba se treba javiti svom nadređenom i ne dolaziti na posao dok se telefonski ne javi nadležnom obiteljskom liječniku, koji će odlučiti o daljnjem postupanju.

    4 Fizička udaljenost. Tijekom boravka športaša i drugih osoba u zatvorenim prostorima športskog objekta na kojem se održava natjecanje (svlačionice, sanitarni čvor i sl.) preporučuje se držati razmak od 2 metra kao nužnu udaljenost za fizičku udaljenost. Maske za lice. Zaposlenicima se preporučuje korištenje medicinskih maski ili maski za lice tijekomboravka u zatvorenim prostorima, osim u slučajevima kada to onemogućava obavljanje djelatnosti. •Upute za pravilno korištenje maski za licehttps://bit.ly/3caB81NZdravstveni djelatnici. U slučaju potrebe za prisustvom zdravstvenog djelatnika tijekom aktivnosti,on je pri bliskom kontaktu dužan koristiti odgovarajuću zaštitnu opremu, odnosno kiruršku masku u kombinaciji s vizirom. Dezinfekcija i higijena opreme. Nakon korištenja rekvizita, sprava i ostale opremepotrebne za natjecanje, natjecatelj ili za to zadužena osoba dužni su ih dezinficirati odmah po završetku natjecanja. Konzumacija tekućina. Svakom se športašu preporučuje da ima vlastitu označenu bocu stekućinom kao i ostale potrepštine koje moraju biti u torbi označenoj imenom. Boce za napitke i ostali otpad nastao tijekom natjecanja odlaže se u za to predviđenu kantu za otpatke s dvostrukom vrećicom i odgovarajućim poklopcem. Zadržavanje u prostorima. Nakon natjecanja športaši i ostalo osoblje uključeno u provedbu natjecanja nezadržavaju se u prostorima dulje nego što je potrebno. Boravak u svlačionicama i prostorima za tuširanje treba svesti na nužni minimum. Primanje suradnih djelatnika. Dolazak drugih osoba (npr. majstora, kurira, dostavljača) trebaorganizirati na način da se prije dolaska te osobe telefonski najave. Tada se provjerava ima li osoba simptome bolesti COVID-19 (povišenu tjelesnu temperaturu, kašalj, otežano disanje/kratak dah, grlobolju, poremećaj osjeta njuha i okusa) i je li bila u kontaktu s oboljelima.

    5 4.Gledateljstvo Evidencija. Za svako natjecanje uspostavit će se sustavvođenja evidencije prisutnih osoba u gledateljstvu radi lakšeg naknadnog epidemiološkog praćenja kontakata u slučaju pojave zaraze virusom SARS-CoV-2. Uz mjesto i datum održavanja natjecanja u evidenciju se unose ime, prezime, telefonski broj osobe. Raspored sjedenja i maksimalan broj gledatelja. Na tribinama predviđenim za gledateljstvo osobe smiju sjediti na način da su udaljene 1,5 metar jedna od druge odnosno preporučuje se da maksimalan broj osoba u gledateljstvu ne prelazi 1/3 kapaciteta na tribinama. Preporučuje se da osobe u gledatljestvu sjede tako da nisu smještene jedna iza druge već da u svakom sljedećem redu osoba sjedi za dva mjesta pomaknuta udesno u odnosu na osobu u prethodnom redu. Dnevno mjerenje tjelesne temperature. Gledatelji trebaju na dandolaska na utakmicu izmjeriti tjelesnu temperaturu. Ako je u jutarnjim satima viša od 37,2 °C, ako se osoba osjeća bolesno ili ima bilo koje znakove bolesti (to se odnosi na sve simptome i znakove bolesti, a ne samo na bolesti dišnihputeva), osoba se treba telefonski javiti nadležnom obiteljskom liječniku, koji će odlučiti o daljnjempostupanju. Fizička udaljenost. Za vrijeme ulaska i izlaska iz športskog objekta, kao i tijekom boravka odnosno prolaska gledatelja kroz zatvorene prostore športskog objekta na kojem se održava natjecanje (hodnici, sanitarni čvor i sl.) preporučuje se držati razmak od 1,5 metra kao nužnu fizičku udaljenost. 5.Ostale uslužne jedinice Prostori za konzumaciju hrane i pića. Konzumacija hrane i pića u za to predviđenim dijelovimaobjekta provodi se prema preporukama HZJZ-a za rad ugostiteljskih
  • Crusades
    14.2k
    Ovo je postala tragikomedija. Prvo, evidencija brojeva mobilnih telefona? Šta je sa noćnim klubovima, restoranima... ljudi natrpani jedni po drugima bez ikakvih ogranicenja ili sličnoga. Kaj na ulazu u klubove uzimaju brojeve mobitela? Ispred HNK svaki vikend sve više i više ljudi, opet bez ikakvih mjera distanciranja. A tu puste trećinu stadiona. Konzumaciju alkohola na tom mjestu neću sad spominjat i ne provođenje istih kriterija za alkohol u krugu stadiona i na samom stadionu sa onim na takvom javnom mjestu, nisam zloban.

    Druga stvar, prvo HZJZ preporuči nošenje maskica na licu tijekom utakmice, brzo reagira MUP i kaze kako je to protuzakonito Zakonu o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima. Znaci vaznije im je provodenje drugog zakona nego zastita zdravlja i sprecavanje zaraze? Zasto nam je onda vise od mjesec dana bilo onemoguceno slobodno kretanje koje je ustavna kategorija?
  • Majki2111
    3.5k
    Lijepo Vraždin. Poigrava se s Hajdukom. Evo drugi gol.
  • Navijač Dinama
    8.9k
    3hn005fllvouagos.jpg

    Braća očito nisu jedini Mamići sa kojim majstori sa mora imaju problem :lol:

    "Europski Hajduk" :razz:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.