• Pavinho
    49
    mislim na takav neki moderan koncept, ne mora doslovno biti
  • Dudu9
    821
    Novi stadion ide sigurno u 2 etaže radi loža, jedino možda sjeverna tribina bude iznimka
  • ZrnTSCHeZ
    175

    Englezi na tim mjestima gdje su stadioni nekad bili sada rade neke druge stvari.
    Trebalo ga u startu poklopiti s primjerom Spursa gdje je novi stadion na točno istom mjestu gdje je bil White Hart Lane ili Arsenalov koji je praktično ulicu pokraj starog Highburya, Everton svojeg u izgradnji čak približil centru grada.

    Istina da je London ogroman i da su ova dva primjera na sjeveru grada, ali nikak to nije periferija danas više, skoro pa identično kak pozicija Maxa unutar ZGa...a ni za Olympic park se ne može kazati da je građen na rubu
  • NitkoBitan
    17.9k
    Novi stadion ide sigurno u 2 etaže radi loža, jedino možda sjeverna tribina bude iznimkaDudu9

    Ne mogu se loze stavit na jednoetaznom stadionu? Ne razumijem... I sjever sigurno nece bit na 2 etaze, inace neka ni ne grade novi stadion.

    Dvoetazna navijacka tribina je cirkus na kojem je problem i akustika i izrada koreografija.
  • don
    6k
    Dvoetazna navijacka tribina je cirkus na kojem je problem i akustika i izrada koreografija.NitkoBitan

    potpis. Ako to bude, nismo ništa rješili sa novim stadionom već smo dobili samo nešto modernije i to je to.
  • mali M
    5.3k
    ma dok su u klubu naši ljudi i dok god ćemo birati dobru opciju za sinergiju kluba i navijača, uopće se ne bojim da će sjever bit navijačka tribina dok će ostale bit sigurno na dvije etaže... meni se čini malo tu mač raditi jednoetažni stadion od 30.000+ ljudi. il bi bio velik nagib il bi ga pak rastegnuli... Tako barem ja razmišljam. mislim da je dvoetažni čist dobar za nas, osim sjevera što se svi slažemo

    Ako to bude, nismo ništa rješili sa novim stadionom već smo dobili samo nešto modernije.don

    slažem se za dio s navijačkom tribinom, al daj ne lupaj... "nismo ništa riješili s novim stadionom" može reć samo netko tko nije proveo 20 godina na ovom čudovištu... nemojmo sad u raspravi o koreografiji lupati da je isto dal je ovakav sto kilometara od terena, dignut 10 metara i na dvije tribine sjever bolji od novog stadiona... sve ok, kužim te, al baš je bedasta izjava
  • Neron53
    662
    Da li je ikad islo u smjeru da Dinamo bude investitor i preuzme na sebe financiranje citavog projekta?
  • NitkoBitan
    17.9k
    dok će ostale bit sigurno na dvije etažemali M

    Zasto bi druge tribine morale bit dvoetazne? Jel to u nekom kamenu uklesano ili zakonom napisano?

    Rapid, Ferencvaros... stadioni koji su nam bili uzori su redom jednoetazni.

    I u anketi koja je bila za Zoni se vecina izjasnila da bi jednoetazni stadion. Pa ljudi Bozji mi imamo traume od tih etaza (zapad i sjever), gdje bi to i dalje forsirali. Znaci udaljenost od terena, bez krova i etaze su problemi sadasnjeg Maksimira, ajmo sve rijesit novim stadionom a ne nastavit patnju.
  • mali M
    5.3k
    Zasto bi drige tribine morale bit dvoetazne? Jel to u nekom kamenu uklesano ili zakonom napisano?NitkoBitan

    Nitko, nisam nigdje napisao da bi "morale", a isto tako sam napisao "meni se čini" i "Tako barem ja razmišljam" jer sam htio reć svoje mišljenje... nema potrebe za borbom, ako će biti i jednoetažni bit će mi jednako savršen kao i dvoetažni kakve ja preferiram... i sve ok
  • Bruh
    966
    60e zovu hoće svoje valove nazad... majke mi ljepši je sad neg ovo
  • NitkoBitan
    17.9k
    Napisao si da si siguran da ce ostale tribine (osim sjevera) bit na dvije etaze.
  • Dudu9
    821
    Već je pisano da lože donose 1/4 prihoda na stadionu tako da na to ce se gledati puno
  • mali M
    5.3k
    Napisao si da si siguran da ce ostale tribine (osim sjevera) bit na dvije etaze.NitkoBitan

    aha sad sam provjerio, zbilja jesam, lapsus... to je više bilo onako žargonski, zapravo sam htio reć dok god ćemo birati pametno vodstvo kluba siguran sam da će sjever biti jednoetažni.. krivo sam napisao, sori, zbilja sam htio "osigurati" jednoetažni sjever, a ne dvoetažne ostale tribine.. sorkač!
  • Neron53
    662

    Dvoetaznost (ne mislim na navijacku tribinu) ne znaci nuzno i vecu udaljenost od terena gornje etaze poput sadasnje dvoetaznosti. Gornja etaza moze dijelom "natkrivati" donju.
  • Pop corn
    8.5k
    Da prekinemo ove priče o "sigurnoj" dvoetaznosti, poslovnim prostorima i slično - dok god odgovornost za klub ima ovo vodstvo sigurno će se u izradi stadiona zajedno sa strukon posavjetovati s navijačima, bilo grupom, bilo navijačima sa drugih tribina. Uostalom stadion će se projektirati za njih, ne za nečija ega arhitekta i slično
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.