• Dinaminjo
    984
    Samo ke steta kaljuze u 5m..
  • Gradjanski Dinamo
    217
    Danas sam na društvenoj mreži LinkedIn naletio na zanimljivu objavu našeg @Pop corn.

    Prošlog vikenda u Zagrebu je u sklopu Zagreb Design Week gostovao i Fabio Novembre, poznati arhitekt koji je izmedu ostalog projektirao i sjedište talijanskog giganta AC Milan, poznato pod nazivom Casa Milan, kao i novi stadion koji bi zamijenio čuveni San Siro.

    Trenutno u Veneciji radi na projektu Muzeja nogometa, projekta s FIFA-om i brojne druge zanimljive projekte.

    Njegov bogati CV bio je dovoljan razlog da Ivan Nauković, član Izvršnog odbora GNK Dinamo, te predsjednik Odbora za stadion i ja pokušamo doći u kontakt u Fabiom i popričamo o njegovom viđenju stadiona kao lokacije koja nije samo mjesto za nogometne utakmice, već puno više, a samim time i isplativa stvar.

    Zahvaljujući kooperativnosti Daniela Tomičića ne samo da smo uspjeli popiti kavu i popričati s Fabiom i dobiti puno odgovara na pitanje novog Maksimira, već smo dobili priliku ugostiti ga navečer na utakmici protiv Lokomotive, a poslije i pokazati cijeli kompleks.

    Ono što je fascinantno jest kako je Fabio u starom i kišom natopljenom Maksimiru vidio puno više od oronule građevine i ponudio svu pomoć koju može pružiti ne samo oko izgradnje novog stadiona, već njegove iskoristivosti.

    Jasno, ni njemu nije jasno kako klub reputacije kao Dinamo ima ovakvu infrastrukturu, ali to je stalna tema svih godina.

    Ono što je pohvalio i naglasio je lokaciju stadiona i prometnu povezanost i naglasio je kako je baš protiv seljenja stadiona na bilo koju drugu lokaciju, pogotovo na periferiji Zagreba. Za to je dao u razgovoru brojne argumente, kao i za druge teme.

    Uvjeren sam kako je jako važno širiti mrežu poznanstva s ovakvim ekspertima i da će njihovi savjeti uskoro biti vrlo važni u fazi izgradnje novog stadiona u Zagrebu.


    Prvo bih volio pohvaliti sve koji su sudjelovali u stupanju u kontakt s g. Novembreom s ciljem da se od njega kao stručne osobe dobije feedback o projektu novog stadiona.

    @Pop corn, možeš li nam opširnije ispričati o onome o čemu se razgovaralo? Što je Novembre rekao o potencijalu trenutne pozicije maksimirskog stadiona, prometnoj povezanosti, itd.?

    S obzirom da si spomenuo da je Novembre protiv seljenja stadiona na drugu lokaciju, zanima me je li se o tome razgovaralo s nekim razlogom? Nije valjda da netko o tome nakon svega još uvijek razmišlja i da je to još uvijek realna opcija!?

    Ne želim biti baba tračara. Nemojte me krivo shvatiti. Samo pušem na hladno (mislim da nakon tolikih godina svi mi polakopušemo na hladno). Ali u kontekstu medijskih natpisa o tome da je Grad Zagreb u tajnosti Dinamu predstavio projekt... Svakakve mi misli prolaze glavom. :worry:
  • Pop corn
    8.4k
    S obzirom da si spomenuo da je Novembre protiv seljenja stadiona na drugu lokaciju, zanima me je li se o tome razgovaralo s nekim razlogom? Nije valjda da netko o tome nakon svega još uvijek razmišlja i da je to još uvijek realna opcija!?Gradjanski Dinamo

    Ne razmišlja se. To je bio razgovor o trendovima u svijetu i Italiji i ideji stadiona kao mjesta za obitelj i za okupljanja 7 dana u tjednu. Također se jako oduševio lokacijom kad smo mu je pokazali na Google mapu - blizina parka Maksimir, ZOO, dvije tramvajske linije i slično.

    . Svakakve mi misli prolaze glavom. :worry:Gradjanski Dinamo

    Nema potrebe. Jedina moguća lokacija je Maksimir.
  • Gradjanski Dinamo
    217


    Ajde dobro onda. Malo sam se zabrinuo. :cool:

    A nikaj. Sad onda čekamo tu novu Kranjču i gradnju našeg Maksimira.
  • jakov1
    175
    Što je Novembre rekao o potencijalu trenutne pozicije maksimirskog stadiona,Gradjanski Dinamo

    Ako je bacio pogled istočno prema Dubravi i ako mu je netko rekao koliko Zagrepčana na istoku živi okruženo isključivo stambenim prostorima i supermarketima uz poneku školu i crkvu, onda sam uvjeren da je rekao da novi stadion može poslužiti kao jezgra urbanističkog razvoja tog dijela grada.

    Šalu na stranu, ne sumnjam u kvalitetu prijedloga takvog stručnjaka tako da svaka čast na potezu!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.