• modri7
    148
    Mostarac Bojan Bogdanović im fincancira Livaju. Rakitic na kojeg bale je porijeklom iz Bosne. To mi je odmah palo na pamet. Da zagrebemo dublje ispod površine, tko zna koliko toga bi mogli navesti.
  • Daliban
    1.7k
    Tko je Purger?Krizy

    Ja nisam. Stari mi je dotepenec i nemam nikakvih problema s tim. Ne volim ni kada se omalovažava naše ljude iz drugih hrvatskih krajeva. Mislim da je to neukusno, nazovmo taj poriv za omalovažavanjem ljudi iz manje urbanih sredina "velegrađanštinom" kao oprečnim pojmom malograđanštini. To su dvije strane iste medalje. Imam probleme jedino s omalovažavanjem naših ljudi i kada se pojmovi populistički redefiniraju ili reduciraju na najmanji zajednički nazivnik.

    Moja pokojna baka bi mene, onako, iz milja i zdravonepotistički priznala kao Purgera, te bi toga bila itekako svjesna, ali mnogima bi ovdje očitala bukvicu jer se samoprozivaju za Purgere. Ne bi joj bilo prvi put, a ja se ovdje samo držim njene mudrosti. Nije važno je li netko Purger ili ne, ljudi trebaju biti ono što jesu te svojim korijenima trebaju biti "ponosni" umjesto da se pojmovi proizvoljno redefiniraju iz površnih motivacija.
  • NORTE
    11.7k
    Sviđala se poruka nekome ili ne, BBB bi ju opet digli ili će dići sličnu ako zatreba.
    Autori poruke su zapravo sigurno bili svjesni da će biti onih koji će kmečat, iz neznanja ili hejta prema grupi ili ljudima (Hrvatima) koji žive u Bosni.
  • Markelo
    2.6k
    "Purger" policija opet na zadatku. Neki se podvaljuju za Purgere a vrlo dobro znamo da im babe i djedovi ne koriste germanizme i znamo da stanuju u Sesvetskom Kraljevcu. Prosim lepo, najte se sramotit
  • Marktwain
    9
    A da se i jedni i drugi okanite brojanja krvnih zrnaca?
    Siguran sam da te podatke tko je odakle vadite iz guzice.
  • bluelions
    325
    Jeli mi može netko objasniti zašto toliko hejt prema Hrvatima iz Bih?
    Jeli se za vrijeme Ndh isto tako reagiralo prema Hrvatima iz te regije a bili su tada u istoj državi? Ili je to samo od 90ih zbog migracija?

    Ja ne znam šta tu smeta. Hrvat iz Zagreba, Amerike, Njemačke, Slovenije, BiH, čak ih ima u Srbiji.
    Šta ima veze gdje se živi ili gdje se rodilo? Ako je Hrvat onda je Hrvat.

    100% krvnih zrnaca ne postoji. Vaditi si DNA, napravite test pa da vidimo.
    Budu se neki iznenadili kada bi rezultati pokazali razno razne gene.

    Te teme su uvijek iste.
    Smeta Hrvat iz istog sela, grada, županije, države, BiH, dijaspora pa onda će smetati stranac iz Njemačke pa onda stranac iz Nepala/Indije.
  • deda
    32.9k
    Koja hrpa licemjera, naivaca i svetaca ste vi ovdje. Ljudska rasa je to što je. Smeće. I vi se čudite. Svako mrzi svakoga, nekog malo manje, nekog malo više. Postoje samo malo veći glumci i malo manji glumci.
  • NKDZ86
    1.6k
    deda nije dobro generalizirati i apsolutno da svi ljudi nisu smeća niti glumci niti mrzitelji. pogotovo to nije Sv. Franjo, bl. Stepinac, bl. Bulešić i mnogi drugi ljudi koji su vjernici.
  • deda
    32.9k
    Od ljudi koje sam ja upoznao možda znam jednog ili dvoje na koje ne bi bacio kamen da zatreba. S obzirom da znam nekoliko tisuća ljudi taj postotak ti je negdje na razini 0,01%. Zato je bitna tolerancija jer mi jedni druge u stvari toleriramo, neke i poštujemo mada ih mrzimo.

    A najbolji primjer ti je ovakva vrsta foruma. 99% vas ovdje bi se pobilo da mi ne radimo red. Ne krivim ja vas što ste ljudi, ali nemojte si misliti da ste nešto posebno zato što ste ljudi. Meni su životinje draže od ljudi.

    Eto sad sam vam otkrio svoje pravo ja. Ja sam u stvari homofob. Samo što sam fin i uglađen koliko mogu jer mi je takav horoskop i odgoj.
  • masacusec
    3.6k
    mada ih mrzimodeda

    Očito si i ti takav. Svaki je čovjek takav, nekoga više mrzimo, nekoga manje, nekoga više volimo, nekoga manje....Imam feeling da se čudiš tome. Ne znam zašto.
    Sve navedeno nije možda lijepo, ali je ljudski....
  • deda
    32.9k
    Ne, upravo sam ti gore napisao svoje objašnjenje. Davno sam se ja tome prestao čuditi. Ja jednostavno prihvaćam ljude kakvi jesu. Ako mi se ne sviđaju nemam posla s njima. Ako ih mogu tolerirati, super. Ako oni mene toleriraju, još bolje.
  • Droljo
    8.3k
    Kaj kurac purger, bosanac? Ja sam moslavac i mi smo najbolji ljudi! :rofl:
  • Brusa
    1.6k
    Ja sam u stvari homofob.deda
    valjda "mizantrop". Jer mrziš sve. "Homofob" je samo za gejeve.
  • Droljo
    8.3k

    Mislio je homosapiensfob
  • deda
    32.9k
    Je, u pravu si. Moj lapsus.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.