• Ljubs
    1
    zna li netko vezano za knjigu gdje se može nabaviti/naručiti? gdje god sam tražio online nije bilo na zalihama
  • Sajla
    5.2k
    a čujte, kaj je purger bil nekad... Emil Perška, porijeklom Slovak, rođen u Staroj Pazovi je bil purger. ali jebiga, to je bilo prije više od 100 godina, to su nazadni stavovi, nemremo danas tak nekaj dozvoljavati, kaj ne? [/sarcasm off]
  • NKDZ86
    1.6k
    meni je glupo nekom govorit ti si purger, ti si bosanac i sl. ili ga tako određivati/etiketirati. svako je ono kak se i sam osjeća/izjasni
  • flexXy
    2.3k

    Meni je prirasla srcu ona tovarska pogrdna Bosnopurger. Nazivajuci sebe tako dizemo tlak lokalnim sovinistima sa juga i sjevera drzave.
  • Kulminacija
    3
    pa mislim cinjenica je cinjenca , osjecaj je sasvim druga stvar (zamisli da pricas o rodnoj identifikaciji, bili napisao istu recenicu).
  • IvO67
    8

    sve je rasprodano, možda se na nekom oglasu ili antikvarijatu još može ubost
    trebalo bi izaći još jedno, prošireno izdanje, ali ne znam kada
  • Probirštift
    365
    Sve je dobro dok nam @Krizy ne zamjeni nepalac pa nebuš mogao pročitati o povijesti timova koji nam dolaze u kuću straha i njihovim formacijama
  • Krizy
    44.3k
    Zna se tko je Purger.Daliban

    Tko je Purger?
    Neki kažu da su purgeri samo oni čija obitelj živi u Zagrebu barem pet generacija.
    Neki su blaži pa si purger već ako su ti baka i djed rođeni u Zagrebu.

    Ako gledamo ovo prvo, koliko onda Purgera postoji s obzirom na to da je Zagreb prije 200 godina imao ma je od 8 tisuća stanovnika.
  • Sajla
    5.2k
    cinjenica je cinjencaKulminacija

    a kontekst je kontekst. "purger" ne znači isto u kontekstu nogometa i navijaštva kao u kontekstu genealogije, isto kao što "penali" nisu isto u nogometu i pravnoj terminologiji, a "toksičnost" forumskih komentara ne znači da nekome treba dati protuotrov jer će mu otkazati bubrezi.
    dakle, ako su prije sto godina Slovaka iz Stare Pazove u Zagrebu smatrali purgerom iako su znali da mu ni otac ni djed ni pradjed nisu u tom gradu rođeni - o čemu mi točno raspravljamo?
  • duksy
    301
    Moji klinci su treće koljeno.
    I moji i ženini roditelji su rođeni u Zagrebu, kao i nas dvoje.
    Tako da evo prvo dvoje za ako netko zbraja :lol:
  • mali M
    5.3k
    Ma trans je bio odličan i tko ne razumije zašto je podignut il je balavac il čisto provocira. Meni se uvijek sviđa kako Boysi ne odustaju od svog identiteta. Pa jučer su se tu neki odma zapjenili kad su vidjeli "Očenaša". :rofl:
  • modri7
    148
    ti koji se pjene su često ljudi “otvorena duha i pogleda” dok ne vide drugačijeg od sebe. A ako je taj drugi iz BiH onda jao majko.
  • Praskaton
    2.3k
    Isto se ograđujem od tog transparenta, niti meni nije najbolje sjeo.Majki2111

    Što ti točno nije najbolje sjelo?
    Pozivanje na molitvu "stoočenaša" ili to što je Bosna kolijevka naša?

    Ja sam sa juga hrvatske,podrijetlom iz Bosne a i Hercegovine.99% uže i šire obitelji dinamovci.Godinama unazad.
    Iznimno ponosan na sve akcije dinamovih navijača kao i poruke koje iznose.
  • Probirštift
    365
    Ne kužim kad tovari krenu srat o tome a Split već godinama ne zvuči i nema isti naglasak kao što je prije imao, doslovno ista stvar ali se prave glupi
  • Oluja
    4.4k
    Majkiju to niti ne može sjesti jer je jednom prilikom napisao da je odgojen u obitelji ljevičara i komunista i od njega ne treba niti očekivati da mu ovo bude jasno. Žalosno je što postoji mnogo Hrvata, kakvima sam i sam okružen i koji za sebe drže da su desničari i nacionalisti a na BiH i tamošnje Hrvate gledaju posprdno te im osporavaju da se nazivaju Hrvatima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.