• Marley
    1.8k
    Ajd recite Kulenovicu u facu da nije purger ak se usudite :lol:
  • Tradicija bunta
    6.5k
    Dobro je poruka dosla i da se s vremena na vrijeme podsjetimo koliko ljudi smatra nas narod iz danasnje BiH "bosancima".
  • marcio amoroso
    36.8k
    kao netko tko nema pretka ili krvnog srodnika rođenog južno od Vukovarske, podržavam podignutu poruku 100%. ne znam je li gore ako netko stvarno ne razumije što "kolijevko naša" znači ili ako se pravi da mu nije jasno.Sajla

    Većini je sve jasno, ali uvijek traže razlog da nešto njurgaju.

    Onda se još uvijek nađe neka debilčina koja diskriminira navijače Dinama iz Bosne i Hercegovine iako je svima jasno da na tribinama Dinama postoji veliki broj ljudi koji su iz te iste Bosne i Hercegovine ili vuče korijene od dolje.
  • Boogieman
    324
    Pitanje je koliko je ekipa iz Panonske Hrvatske znala za Tomislava.Majki2111
    Zamisli onda koliko su se tek čudili kad je pokušavao obnoviti sisačku biskupiju.

    Moderatori, stvarno ste preblagi. Jedno je argumentirano mišljenje (konstruktivno, dobronamjerno), a druga stvar birtijaško laprdanje i konstantno traženje dlake u jajetu praćeno pretvaranjem foruma u offtopic i u chat.
  • Dr Hofmann
    1.4k
    Kao netko tko ima porijeklo upravo s područja gdje je Tomislav okrunjen, a rođen sam u Zagrebu, rastužuje me ako je nekog Dinamovog navijača, moga brata ili sestru, uvrijedio jučerašnji transparent. Uvijek je u dijelu Zagreba postojala averzija prema ljudima iz BiH zbog devedesetih (a opet do Boga nepravedno, jer su tada za sve probleme u Hrvatskoj bili krivi Bosanci i Hercegovci), ali 99% tih ljudi su normalni, pošteni ljudi.

    I ne mogu govoriti za stotine tisuća drugih, ali moj deda je početkom šezdesetih došao u Zagreb ne zato jer je život dole bio dobar i lagan. Neki su zapičili u Njemačku, neki u Dalmaciju, ali jako je malo ljudi ostalo živjeti tamo.

    Jebi ga, neću biti licemjeran, jer meni se ne sviđa što Zagreb postaje Kathmandu, ali jučerašnja poruka je nešto sasvim drugo od onoga kako su ti ljudi to shvatili.
  • deda
    32.9k
    Vama trebaju kurac Nepalci, Indijci i Arapi. Nekima su dosta Bosanci, Pemci, Mađari, Dalmoši, Vlaji.
  • Majki2111
    3.3k
    Ne znam. Ograđujem se.
  • Bruh
    966
    purgeri uglavnomblubach

    :rofl:
  • nemapredaje
    3.4k


    Ne znaš, ali se ograđuješ.

    To od jednog visoko obrazovanog čovjeka ne očekujem.
  • Kulminacija
    3
    Oprostite do sad nisam bio ukljucen u rasprave, ali ovo mi je zanimljivo, pa moze li netko objasnit znacenje ili shvacanje rijeci "purger" danas, hvala
  • Zagi
    7.9k
    Ajmo u nove podjele, dugo nismo.
  • IvO67
    8
    tko god ima nekaj protiv spomenutog transparenta, preporučam mu da pročita knjigu uvaženog g. Šutea "KIBICI PURGERA"
    možda mu neke stvari budu jasnije
  • Marktwain
    7
    Jedva čekam kad će se za sto godina Kathmandu crew i Bangalore boys ovdje svađati s BH ekipom tko je veći purger i Hrvat.
  • Probirštift
    365

    Purger je njemačka riječ za stanovnika grada a u Zg se koristila kao nadimak za ljude čiji su preci rođeni 4 naraštaja unazad isto u Zg
    Pošto smo se prije izdrkavali na božje ljude Njemce i Austrijance jer su oni bili najfiniji i najbolji narod na svijetu mi smo se vukli na njih iako smo konjušari za njih al zato ima puno njemačkih naziva i riječi u starom kajkavskom riječniku
    Moji su generacijama u Zg i došli iz zagorja i Austrije i nikad me to nije previše uzdizalo jer me podsjećalo na kad se djeca obuku kao svoji starci i glume fine ljude i piju sok iz čaše za šampanjac
    Uvijek smo bili stoka za zapad i neće se ubrzo promijeniti
  • masacusec
    3.6k
    Izpolitizirana benigna poruka sirotom narodu od strane naše raje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.