• Majki2111
    3.2k
    OK onda mora postojati neki instrument koji mjeri el. vodljivost. ljudskog tijela. Nemam pojma koji je to. Znaš ti?
  • Sajla
    5.2k
    dinamometarDino

    čuo sam da će se s tim mjeriti nove forumaše prije nego im se odobri registracija na Zoni
  • Majki2111
    3.2k
    Nastavak: Aha ommetar možda. Al nemam pojma kak bi to radilo. Nisam na ti s elektrotehnikom baš. Vjerojatno je osjetilo nekekav vodić I zatvara se strujni krug u vagi (valjda???)

    Uglavnom sigurno dva instruemnta u ukalupljen u jedan pod nazivom fitness vaga.
  • Dino
    2.7k

    E sad nisam sto posto siguran kako se tehnicki to izvodi, ali mislim da se koristi ampermetar koji mjeri velicinu struje, a napon je poznata velicina jer njega vaga generira. Iz te dve velicine se izracuna otpor koji je obrnuto proporcionalan elektricnoj vodljivosti preko koje se onda izracuna udio masti. Formulu za zadnju stavku uistinu ne znam, al ak se ne varam ukljucuje i visinu i spol.


    Kak sve informacije brzo procure. Donja granica ce navodno biti 86. :grin:
  • Majki2111
    3.2k
    Aha znači ipak sam na dobrom tragu sa zatvarnejm strujnog kruga? Bose noge su vodič možda, uz posebnu bateriju u toj vagi??

    Ovaj matematički dio ima smisla. :up: :up:
  • Majki2111
    3.2k
    E i da kad sam pito to radnicu u Elipsu za pomoć nadao sam se da će mi taj dio znati reći. A ne odgovor tipa: "Staneš bos, uneseš parametre i dobar si, buraz." :grin:

    Tražim li previše?
  • Dino
    2.7k
    Aha znači ipak sam na dobrom tragu sa zatvarnejm strujnog kruga? Bose noge su vodič možda, uz posebnu bateriju u toj vagi??Majki2111

    E to!

    Po mom misljenju su ti uredaji puno kvalitetniji pokazatelj napretka kod osoba koje zele podic ili spustit tjelesnu masu. Djeluje mi jako nezahvalno iskljucivo mjerenje tjelesne mase i racunanje BMI jer neko s 80 kila moze bit bucko, a neko napucan misicima. Ja sam po BMI standardima u skupini debelih ljudi sto bas i nebi reko za sebe :grin:

    Ovak kad mozes pratit udio masti u kombinaciji s kilazom vidis jel zapravo napredujes ili nabijas samo mast, odnosno skidas samo vodu itd.
  • Majki2111
    3.2k
    Apsolutno se slažem. Mene zanima vrijedi li taj dodatan ampermetar tih 30-40 eura uz klasičnu vagu?

    Naišao sam na ovo:

    https://www.measurement-toolkit.org/anthropometry/objective-methods/tobec

    Je li to to o čemu pričamo?

    https://science-journal.arduino.cc/sj/module/electricity/project/body-conductivity

    Ima i ovo.

    Velim samo me zanima je li tih 50 eura za fitners vagu malo preveč s obzirom da smo relativno lako dokučili o čemu se radi. 40 eur za mjerenje struja u strujnom krugu???!!!
  • The Undertaker
    5.5k
    S obzirom da nešto znam o mjerenjima jer mi je to dijelom struka, samo ću napisati da te fitness vage jedino ispravno (dovoljno točno za svakodnevnu uporabu) mjere težinu. Sve ostalo će te bolje vi odokativno procijeniti nego vaga jer se izračun (ne mjerenje) bazira na statistici.
  • Droljo
    8.2k
    Imate zanimljivu emisiju na tu temu na HR 1. program.
    https://radio.hrt.hr/slusaonica/s-mjerom
  • Majki2111
    3.2k
    Zanimljivo. Hvala na informaciji. Nemam vagu al čituckam sastrane o tome pošto smo na toj temi. Kupio sam klasičnu digitalnu vagu za 25 eur. Nisam ni planirao kupit tu fitness jer sam to jučer prvi put vidio da ima, iskreno. Al evo dobro za znati ovo. Hvala!
  • Majki2111
    3.2k
    Odlična rasprava. Odličan forum imamo. Svašta kvalitetno se moće pročitati. Privilagirani smo kaj se na ovakvoim jednom navijačkom forumu mogu naći ovakve kvalitetne informacije. Visok smo nivo postavili. Bravo momci!!! :100: :100:
  • Dino
    2.7k

    Znaci rekao bi da zapravo nema smisla na taj nacin pratit promjene udjela masti?

    Brine me to kaj odokativno ne mogu procijeniti jel masa koju dobivam pretezno masna ili ima i tu nesto misica :lol:
  • Jaro
    7.5k
    Tražim li previše?Majki2111

    Vjerojatno da... u toj trgovini prodaju od viklera za kosu, preko mobitela, fotica, televizora do vesmasina i napi za kuhinje... ovi kaj rade u trgovini su prodavaci (ko zna koje struke i skole), vjerojatbo ne pretjerano dobro placeni, pa odgovor kako koristiti "vagu" je i vise nego zadovoljavajuci...
  • Droljo
    8.2k

    Absolutne se slažem.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.