• Majki2111
    3.2k
    Ma ne. Vagu običnu sam gledao. Za ljude.

    Uglavnom neočekivano negativno iskustvo gdje mislim da nisam ništa zgrješio. Lik se ponio debilno.
  • serbus
    4.2k


    Trebal si mu sfrkat ruku ako netko to zna si ti ... ako treba uletiti znaj da smo tu , kakav Elipso igrač koja je to liga ?
  • Dino
    2.7k
    fitnes vage nemoguće da je točnoMajki2111

    Jel mislis kao za mjerenje masti i vode u organizmu?
  • Probirštift
    360
    Uspio sam dobiti frakturu u šaci, prijelom boksača i moram priznati da ti da perspektivu kako je lijepo biti zdrav i imati svi dijelove tijela. Nemrem voziti kak spada, drkati po igricama nit radit niš korisno samo vegetirati dok se kost ne oporavi i čitati zonu
  • Mrvica
    4k
    Nadam se da moderatorima ne smeta.

    IMG-20241004-233908.jpg
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Svašta bi rekao o ovoj temi, al neću, bolje je.
    Pomoć treba, al doslovno iz ruke u ruku!
  • deda
    32.8k
    @Mrvica Bilo bi dobro da se zna kome se ovo točno uplaćuje. Molit te saznaj i stavi u nastavku teme.
  • Peškaman
    4.5k
    Najbolje je preko caritasa donirati,imate dolje link.


    Pomozite nam da pomognemo drugima, pridružite se akciji prikupljanja sredstava:

    - novčanom uplatom na račun humanitarne akcije: HR5623400091511298894
    - uplatom putem web stranice Hrvatskog Caritasa
    - pozivom na donacijski telefon 060 9010 (0,83 eura po pozivu; PDV uključen).

    https://www.caritas.hr/programi/poplave-u-bosni-i-hercegovini/
  • Dino
    2.7k

    Ne znam kolko su te vage koji si gledao zapravo kvalitetne i tocne, al fakat postoje one koje ti mogu izmjerit udio pojedinih komponenata. To je zapravo i najtocniji rezultat jer mjerenjem debljine potkozne masti dobivas samo okviran rezultat.

    Kemija iza tog je zapravo poprilicno jednostavna. Ak si istrazivo malo, pretpostavljam da si cuo princip djelovanja takvih vaga. Stanes bos, vaga izmjeri kolki je otpor tvog tijela i odredenim jednadzbama dode do tvog udjela masti i vode.

    Razmisljao sam bas nabavit si takvu, ali one kojima bi zapravo vjerovao kostaju malo previse pa sam odustao zasad.
  • Majki2111
    3.2k
    Baš me princip zanima. Prvi put sam vidio zapravo da postoje te vage.

    Vaga ne mjeri otpor. Vaga je isključivo mjerni instrzment za mjerenje mase tijela.

    A količina vode, postotak masti i još ponešto ovisi o drugim faktorima, ne samo o masi tijela.

    Vaga mjeri samo masu tijela. Kilogrami, grami, miligrami. Kaj god. Sastav tijela nikada. Vaga je mjerni instrument samo za masu.
  • Majki2111
    3.2k
    Hoću reći da vagom možeš izmjeriti samo masu i ništa drugo. Za te fitnes podatke potrebni su neki drugi mjerni instrumenti. Vjerojatno je ta fitnes vaga neka kombinacija više mjernih instrumenata ukalupljen prividno u jednu "finess" vagu. U biti kupuješš 2 mjerna instrumenta. Valjda. A opet vidio saqm na stranicama kad sam guglao tamo u Elipsu da se ti podaci listaju na movu. A i radnica je potvrdaila da se unesu još neki parametri pa dase tak odobiju podaci. Znači opet treba ti neki drugi mjerni instrument.

    Nagađam, ne znam točan princip rada te fitness vage.

    A svaki mjerni instrument ti ima osjetilo koje reagira na promjenu/podražaj. To ti je na toplomjera metalni dio ili kod termometra kuććica sa živom ili alkoholom, mjerni pretvornik koji pretvara taj signal u nama vidljive podatke. I nekakav displej ili skalu gdje očitavaš rezultat mjerenja.
  • Dino
    2.7k

    Okej Majki ak idemo tom logikom onda vaga ne mjeri masu tijela, nego mjeri silu kojom tijelo djeluje na vagu i onda tu silu podijeli s ubrzanjem sile teze i procijeni ti masu koju je kak fizikalnu velicinu nemoguce izmjerit.

    Dakle, vaga onda ipak nije vaga nego je dinamometar.

    A ta “vaga” koja “mjeri” i ostale velicine preko otpora tijela daje informaciju o udjelu vode i masti u tijelu. Tak da ti kupujes ne samo dva nego nekoliko uredaja u tom jednom.

    Mislio sam da si u Elipsu istrazio onda malo koja valja, a koja ne da preporucis ovdje nama koji bismo si to nabavili :lol:
  • Majki2111
    3.2k
    Da slažem se ovo za dinamometar. Nisam istraživo princip rada klasične vage, al pretpostavljam da tako nekako radi. Slažem se. :up:


    A ta “vaga” koja “mjeri” i ostale velicine preko otpora tijela daje informaciju o udjelu vode i masti u tijelu.Dino

    Ali ovaj dio mi ne štima. Po tebi udio masti i vode u tijelu ima direktnu ovisnost o masi tijela koja se može opisati jednadžbom.

    Ko npr

    y=ax

    gdje je y-udio vode (ili masti)
    a-neki faktor, parametar koji definira kakva je ovisnost
    x-moja masa

    Koja je to direktna ovisnost mojeg sala i moje mase. Nisam fitness tručnjak al tu i tamo znam guglat o tome. Bogami ni na jednu formuli nisam naišao.
  • Dino
    2.7k
    Po tebi udio masti i vode u tijelu ima direktnu ovisnost o masi tijela koja se može opisati jednadžbom.Majki2111

    Ne ne. Sori mozda sam nejasno napisao. Naci udio masti u tijelu ima direktnu ovisnost (obrnuto proporcionalnu) s vodljivoscu organizma. S masom nema nikakve veze.

    Edit: https://youtu.be/7AoOoeNrjCU?si=Oub9W8v7gVI8jTQN o ovak necem pricam
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.