• Dr Hofmann
    1.3k
    Konačno ne slušamo o tome da nam treba biti čast što smo u takvom društvu, da trebamo uživati u utakmicama Lige prvaka, pa ne očekujemo valjda pobjedu protiv ekipa koje imaju deset puta veći proračun i ostale luzerske, kmetovske izjave koje smo slušali zadnjih sto godina. Trener Dinama nije samo tu radi nogometnih stvari, on mora biti vrhunski komunikator, vođa, čovjek koji se može nositi s tim teretom. Nogometno se nema što niti komentirati, izgledali smo bolje u zadnjih 180 minuta nego u zadnjih 180 tjedana
  • Kermit
    109
    Kako je Bjelica zahvalio Jakiru zbog pripreme momčadi, baš me zanima gdje je onda Jakir zakazao. Jučer smo pretrčali više od Monaca, što znači da smo fizički spremni.

    Bilo bi zanimljivo čuti što pomoćni Perković kaže, on jedini ima info iz prve ruke jer je bio i s jednim i s drugim.....
  • Jurki
    11.8k
    baš me zanima gdje je onda Jakir zakazaoKermit

    Kod psihicke pripreme utakmice.
    On im je rekel.. idemo uzivati.. daljnje obrazlaganje nije potrebno.
  • Agramer86
    337
    Jednostavno ne vjerujem da netko može imat takav stav. To ne smije biti stav ni na školskom natjecanju ali ako je tako nikad trenera od njega neće bit. Zna selektirat igrače tako da rađe nek promjeni profesiju.
  • Jurki
    11.8k
    Jednostavno ne vjerujem da netko može imat takav stavAgramer86

    Pogledaj si njegovu presicu nakon izvlacenja parova.
    "Imamo šanse protiv Salzburga, Slovana i Celtica, ostalo je uzivanje".

    A Bjelica izjavi: nisam zadovoljan bodom protiv Monaca.

    Koja razlika.
  • Zg123
    347
    Steta sto nije jos koju zamjenu obavio, a bilo je dobrih kandidata s klupe
  • Mr Anderson
    8.4k
    Kod psihicke pripreme utakmice.
    On im je rekel.. idemo uzivati.. daljnje obrazlaganje nije potrebno.
    Jurki

    Osim toga, često je imao i neopravdano preveliki respekt prema protivnicima. Kad se samo sjetim utakmica s tovarima, mi smo jedino u kupu protiv njih krenuli s gardom kakav bi morali uvijek imati kao najbolja momčad u državi.
  • prefontaine
    591
    Steta sto nije jos koju zamjenu obavio, a bilo je dobrih kandidata s klupeZg123

    Kojih kandidata, i umjesto koga? Zadnja linija nam je djelovala sinkronizirano i kompaktno, a svakako na klupi nije bio niti jedan branič. Znači trojac iz obrane ostaje. Na WB su bili Rile, pun energije i znao je izboriti faul kad je to bilo potrebno, i RPG koji je odigrao strašno u oba smjera. Ogiwara definitvno nije osoba koja bi ga u onakvim okolnostima zamijenila.
    U vezi Mišić, ne sjećam se da je napravio ijednu veću grešku, a imao je vrhunskih dodavanja, plus nije izgledao kao da ne može. Ademi je izišao, Sučić je jedini pravi trkač u ekipi, koji i sad vjerojatno trči i po onakom terenu njega se ne dira, te Baturina koji je sam tražio izmjenu. U napadu Bruno koji je bio zadužen za zadržavanje lopti i odnošenje zračnih duela, što je radio dosta dobro. Na klupi su bili:
    Cordoba J. - po ovakvom terenu bi samo letio kao muha bez glave i pao bi u prvu lokvu
    Hoxha A. - Umjesto koga?
    Kulenović S. - Da smo mi ti koji pritišćemo, ok, al u trenutcima kad se branimo, čuvamo vrijeme i loptu, on je igrač manje
    Mbuku N. - Umjesto koga?
    Ogiwara T. - već sam rekao, nedostojna zamjena za RPG
    Pjaca M. - Umjesto koga?
    Špikić D. - eventualno je mogao on zamijeniti Rileta, ali nema ni blizu njegovu prgavost i energiju, koja nam je bila potrebna zadnjih 15-20 min.
  • Nogo
    3.8k
    https://www.24sata.hr/sport/bjelica-dinamo-je-jedini-klub-u-hrvatskoj-u-kojem-mogu-biti-a-volio-bih-se-vratiti-u-bundesligu-1008263?24sata_ref=frontpage-sport

    Nenad Bjelica se u dramatičnom raspletu rezultata vratio u Dinamo, a po njegovom povratku "modri" su pobijedili Lokomotivu (5-1) pa odigrali remi (2-2) protiv Monaca. Nakon osvojenog boda u Ligi prvaka trener hrvatskog prvaka dao je intervju za njemački Sport1, koji se zanimao za njegov povratak u Hrvatsku nakon odlaska iz Union Berlina.

    Bjelica je priznao kako se osjeća kao da se vratio kući i kako je Dinamo jedini klub u Hrvatskoj u kojem može biti.

    U sjajnom sam klubu, najvećem u Hrvatskoj. Kao da se vraćam kući jer sam tu već radio dvije godine. Nisam očekivao povratak, ali Dinamo je jedini klub u Hrvatskoj u kojem se mogu zamisliti. Jakirović je napravio odličan posao, imao je lošu utakmicu protiv Rijeke, izgubio od Hajduka na Maksimiru i 9-2 od Bayerna u München. Onda se sve odvilo dosta brzo, on je smijenjen i došao sam ja. U nogometu nikad ne znaš što će se dogoditi, ludo je to. Bayern mi je bio negativan zbog incidenta sa Saneom, sada mi je pozitivan jer me na neki način vratio u Dinamo.To je život.

    Bjelica je zadovoljan mandatom u Unionu i istaknuo je kako je ispunio primarni cilj, ostanak u Bundesligi.

    - Union je bio najteži posao moje karijere. Ostvario sam glavni cilj i ostao u ligi, a to nije bilo nimalo lagano. Jako sam sretan što je klub i dalje u Bundesligi zbog navijača koji su bili nevjerojatni. Zahvalan sam što sam tamo imao priliku, bilo mi je jako ugodno u Unionu - rekao je Bjelica pa komentirao opciju povratka u Bundesligu...

    Volio bih se jednog dana vratiti u Bundesligu. Možda jednog dana budem trener Bayerna. Moram prihvatiti situaciju i naučiti iz pogreške sa Saneom - zaključio je Bjelica.
  • zg041
    53
    sad ce ovi u osijeku na aparatima biti kad pročitaju intervju
    nema veceg kluba od dinama
  • Kujtim Shalla
    3k
    nek Bjelica dobije Pola kredita Kao Jakir bit ce trener do kraja zivota
  • NVKOD
    1.3k
    Pisao sam prije 7 mjeseci o vrijednosti Dinama na TM-u i to tome koji su treneri najviše pridonijeli rastu Dinama što se tiče njegove vrijednosti.

    Dosta trenera se je našlo na tom popisu, kao što su Kuže, Ivanković, Jurčić, Mamić itd., no samo je jedan čovjek zaslužan za najveći skok vrijednosti igrača Dinama - Nenad Bjelica!

    Nenad Bjelica došao je na klupu Dinama (prvi mandat) 18. 5. 2018., znači pred sam kraj sezone 2017/18. Momčad je u toj sezoni vrijedila 64,90 milijuna €. Trener Bjelica je od te momčadi stvorio europski Dinamo, izborio europsko proljeće nakon 49 godina i lansirao u orbitu igrače koji danas igraju u najpoznatijim klubovima.

    Graf prikazuje kretanje vrijednosti momčadi od 2004/05 pa sve do ove, 2024/25 sezone.
    Snimka-zaslona-2024-10-04-232350.png

    Naime, dok su svi ostali treneri podizali vrijednost Dinama po prosjeku 26 milijuna eura, Bjelica je samostalno podigao vrijednost sa 64,90 milijuna na nestvarnih 121,70 mil. € što je čak rast od 87,5 %! Takav pothvat nije uspio nijednom treneru u povijesti kluba.

    Pod njegovim vodstvom po prvi put je Dinamo probio granicu od 100 milijuna € po TM-u, Olmo je vrijedio vrtoglavih 35 mil. €, a da ne pričamo da je upravo tada Petković igrao najbolji nogomet i vrijedio najviše - 13,5 mil. €!

    Peak je ostvaren 2020/21 kad je momčad vrijedila gotovo pa 150 mil. €, no nažalost, od tada samo padamo. Ostvaren je mali porast ove sezone u odnosu na prošlu, ali vjerujem da će momčad pod palicom Bjelice ponovno vratiti na staze na kojima je bila prije 5 godina.
  • Fanboy
    2.7k


    Bjelica je poduplao vrijednost, odradio vrhunski posao...Međutim, tu je nekoliko faktora od kojih su dva jako bitna.
    Prvo, on dolazi točno kada je izašla presuda Zdravku Mamiću čime je omogućeno da igrači ne odlaze istu sekundu. Jednostavno, popustio je drastično pritisak od prodaje, na kraju rada u normalnijim uvjetima. Momčad se mogla zadržati, rasti i sazrijevati...Olmo bi možda bio prodan već na ljeto 2018 kako je to već bivalo sa svima ostalima, da ne govorim kako bi spakirao Oršića, Petkovića itd....

    Drugo što je važno za reći, inflacija cijena u nogometu i ne samo inflacija, već jedan abnormalan skok iz nekih realnih iznosa u astronomske što kreće sa transferima u Real 2009 godine, prvenstveno tada 2 od 3 najbolja igrača Svijeta, C.Ronalda(94 mil eura) i Kake(67 mil eura) te Xavi Alonsa ( 40 mil eura) i Benzeme (35 mil eura)....

    Ne postoji neka objektivna linija po kojoj se mogu gledati vrijednosti igrača. Međutim od 2004/05 do 2007/08 je cijena momčadi porasla za čak 7 puta s tim da su Eduardo i Ćorluka otišli prije vrhunca 2008 godine.
    Iako bez sumnje da je ova generacija od kojih neki još traju ostvarila najveće uspjehe u povijesti kluba unatrag 50-ak godina.
    Sam talent i potencijal bi rekao(moj subjektivan stav) kako je ipak bio veći u onim generacijama 2007-2009, čime bi po današnjim uvjetima i cijena bila veća.

    Činjenica da su od 2007-2009 u klubu igrali Modrić, Mandžukić, Lovren, Eduardo, Ćorluka, Badelj, Vukojević, Schifo, Bišćan, Sammir...govori sama za sebe.

    Samo Dinamovi navijači znadu kakva nam je nepravda napravljena i koliko je klub mogao više na rezultatskom planu da se zaista gledao interes Dinama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.