• prefontaine
    494
    Možda je netko već i objasnio, ali ja nikako ne mogu naći. Zašto, i kad si skinute sjedalice u prvih par redova na zapadu gore?

    Prije
    zapad.png

    Sada
    4486a93a-f7cc-4e2a-84b0-c7236851fc27.jpg
  • tp1997
    494
    Zašto, ne znam, ali skinute su još 2019.

    Pamtim da sam bio na zapadu gore na tekmi sa Plzenom, onih 3-0, i da je ispred tih redova gdje su sjedalice skinute postavljena neka žičana ograda. Ništa se od te ograde nije vidjelo iz prvih par redova
  • Mathiasovi Chageri
    2.8k
    Nemoj me držati za riječ, ali mislim da su te stolice skidane da bi se pokrpala oštećenja na jugu nakon nekog derbija, jer ove stolice navodno se više ne mogu naručiti, pa ih možemo pokrpati jedino od postojećih.
  • dzgkt
    199
    Jel nisu gore prebačeni novinari pa je zbog toga skinut taj dio? Također nisam siguran, ali mislim da sam nekad tako nešto pročitao.
  • prefontaine
    494


    Svašta. Prilično suludo.

    A ako je istina, pametnije bi im bilo da s juga vrate na zapad. Em dobijemo veći kapacitet zapada, em smanjimo kapacitet za drage goste. Dvije muhe jednim udarcem.


    I šta, zbog par (desetaka) novinara se smanjio kapacitet za 1000+ mjesta?
  • vjeko1701
    8.5k
    Kaj? Skidaj s rubova juga kako bi pokrpao i prijavi manji kapacitet. Uz to, kaj sa istokom i svim stolicama tamo?
  • Crusades1986
    12.5k
    Maknuto je zato kaj je u ravnini ovih novinarskih kučica pa da ljudi ne budu u ravnini njih.
  • masacusec
    3.6k
    Zašto, i kad si skinute sjedalice u prvih par redova na zapadu gore?prefontaine

    Pa da uljepšaju tribinu. Vidiš kak je sad lijepo :lol:
  • Infinity
    16.5k
    Nisam siguran da bi bio neki problem da se stolice postave ispod 'gn' i 'mo'.

    EDIT: Inace, mnogi smatraju da je 4333 stari kapacitet i onda umanjuju kapacitet zapada gore kad klub objavi da je stadion rasprodan, a broj posljetitelja ni blizu. Stari kapacitet prije skidanja tih par redova stolica je bio 5101.
  • BPAM
    97
    Kako bude s ulazom sutra, jel će se ulaznice skenirati prije onih automatskih vrata, ili će kao i na HNL-u, pregledom usporediti ime na osobnoj i ulaznici?
    Hoće li imati neki skener za pregled prije onog skeniranja kojim ti vrata dopuštaju ulaz na tribinu?
  • PetkoDaniOršaGol
    32
    Pitanje za upućene: Da li se ikad razmatrala opcija gradnje novog Maksimira bez seljenja u Kranjču ili bilo gdje drugdje, tj. da se novi stadion postepeno gradi i polako zamjenjuje stari?

    Gledajući sva građevinska čuda po planeti, ne čini mi se toliko ludim da se izvede takav poduhvat. Ako se ne varam, ono Tottenhamovo čudo je praktički "obgrlilo" White Heart Lane koji je cijelo to vrijeme bio potpuno funkcionalan.

    Gomila je tu još pitanja i podpitanja. Probao sam ovdje na temi naći nabrzinu da li je netko to već spomenuo, al 506 stranica, uh... eto. Ako netko zna, molim kratki odgovor, hvala.
  • deda
    32.8k
    Je. Ne pije vodu.
  • vjeko1701
    8.5k
    Da mi je euro za svaki put kad je to pitanje ovdje postavljeno iako par stranica unutrag postoji cijela diskusija oko toga.

    Najlakše ti je naći nešto tako da u tražilici preko naprednih opcija tražiš neki pojam točno na specifičnoj temi. Lako se nađu stare diskusije.
  • PetkoDaniOršaGol
    32
    Tnx na odgovoru gospodo. Najte kaj zameriti. Ima nas dosta novih, a gotovanluk tu i tamo prevlada, jebi ga. Moj bed. Kaj je najbolje, prije nego kaj sam poslao taj upit našao sam na temi par rasprava (potpuno novi stadion kraj bazena, itd), al nisam uspio pronaći adekvatno objašnjenje zakaj ne valja "tribinu po tribinu". Makar i sad imam milijardu pitanja, al ću se zadovoljit s ovim da ne pije vodu. :)
  • Bosskovitz
    12.1k
    a kad bi mogli vidjeti neki render, neki vizual možebitnog novog stadiona?Mladi Starac

    Nakon što se donese odluka o pobjedniku natječaja za idejno arhitektonsko rješenje. Idealno, unutar nekih 8-9 mjeseci od raspisivanja natječaja koji još nije raspisan. Za razliku od dosadašnjeg principa "građenja" stadiona u kojem smo prvo dobivali rendere, a onda prazna obećanja i glupe floskule, sada kad dobiješ render to će značiti da si praktično već nekih pola godine do godinu pred početkom radova.

    u cijeloj ovo priči, od kad je krenula, velika mi je enigma zašto se toliko forsira prvo gradnja kranjče, pa onda maksimira.Mladi Starac

    Ta dva projekta nisu međusobno ovisna. Maksimir ne čeka Kranjčevićevu, paralelno se radi na oba stadiona, samo sve oko Maksimira do samog rušenja gotovo sigurno neće biti gotovo prije no što se završi Kranjčevićeva - naravno, računajući da će se timeline ispoštovati uz +/- 10%.

    Zašto se forsira? Zato što je Kranjčevićeva bila predizborno obećanje onih koji su dobili izbore.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.