• mali M
    5.2k
    eto o tom pišem... čim slučajno kažeš da ne znamo ništa KONKRETNO odma se ekipa uskomeša. Može i svatko od vas predati svu dokumentaciju i zatražiti kredit od milju eura, pa to ne znači da će biti odobreno ili da ste već unaprijed riješili svoje probleme s tom lovom..
    Ne razumijem, zašto je teško prihvatiti da ništa još nije napravljeno. Bandićevo mahanje papirima, obećanji i renderima smo ismijavali, osuđivali i pljuvali, a tu se pravimo kao da je obećanje na razini "trust me bro" vjerodostojno i moramo biti zadovoljni.
    Zadovoljan sam i ja s obzirom da je ovo najozbiljniji pomak IKAD, ali ništa još nije napravljeno..

    možeš i ti mene zatražiti da ti prepišem kuću, pa ne znači da je već tvoja... glupo mi je da vam se mora objašnjavati to... izvukao si namjerno samo dio rečenice gdje sam pojasnio zašto mi taj izraz ništa ne znači... novinarski kvalitetno jel?
  • vjeko1701
    8.5k
    da je ovo najozbiljniji pomak IKAD, ali ništa još nije napravljeno..mali M

    Dal mi možeš objasniti ovu izjavu?
  • Bosskovitz
    12.1k
    Frustrirani stanjem stadiona svi skupa imamo pravo mrzovoljno prigovarati, ali ne vidim niti jedan razlog da netko tko voli nogomet prigovara LOKACIJAMA stadiona u Zagrebu.Mali dioničar

    Apsolutno. Trenutna lokacija stadiona je odlično prometno povezana javnim prijevozom: na 5-6 minuta pješice od ulaza su stanice 8 različitih tramvajskih linija, stanica prigradske željeznice i nekoliko autobusnih linija. Ono na što bi trebalo obratiti pozornost kod gradnje novog stadiona je
    • izgradnja infrastrukture za sigurno vezanje bicikala, električnih romobila i sličnih prijevoznih sredstava
    • poticanje takvog modela dolaska kroz recimo besplatne karte za javni prijevoz uz ulaznicu, bio to ZET ili recimo neki parking na rubu grada za navijače izvan Zagreba s kojeg bi trebalo 5-10 minuta besplatnim vlakom do stanice kod stadiona
    • podzemna garaža s više ulaza, prvenstveno ali ne isključivo za potrebe kluba i vip goste, kako bi se riješio sadašnji problem ulaska i izlaska kroz jednu jedinu ulicu, najčešće također prepunu navijača koji pješače

    Stadion na ovoj lokaciji je bogatstvo i odlična prilika za klub da više zarađuje kroz dodatne sadržaje poput kafića, restorana, muzeja, fan shopa... neposredna blizina parka Maksimir i zoološkog vrta, a realno i centra grada, odlični su za dolazak turista, školskih grupa, obiteljske posjete i sve ostale revenue streamova na samom stadionu van matchdaya. Većine toga nema, a onoga čega ima - ima u puno manjem obujmu - na nekoj lokaciji na rubu grada, bilo to Blato, Rugvica ili nešto treće.

    Uostalom, to je "ne-tema", kako bi rekao premijer. Od ideja o trajnoj selidbi s Maksimira se davno odustalo i o tome nitko relevantan više ne priča.

    Tu na zoni ima sigurno insidera iz MozemoAli

    Mislim da je ovo fama proizašla iz neosnovanih i izmišljenih optužbi u nekim davnim raspravama na Zoni. Ne sjećam se da smo ikada ovdje imali ikakvog insidera na temu stadiona, pogotovo iz grada ili Možema; uvijek smo raspravljali samo temeljem javno dostupnih informacija i više ili manje osnovanih pretpostavki.
  • Mali Zeus
    13.3k
    Sori, nemoj se ljutiti, nije osobno, al čovjek pročita jedan tvoj post i pročitao ih je sve. Nema se tu kaj objašnjavati. Ne možeš govoriti da nije ništa napravljeno kad to nije istina. Štogod ti rekli, napisali ti ćeš uvijek napisati isto - nema ništa, ništa nije napravljeno, nema bagera, to rušenje birceva ne priznajem, to što je zatražena građevinska ništa ne znači jer je samo zatražena itd. Uostalom sam sebi skačeš u usta jer kažeš da nije ništa napravljeno iako je traženje (s naglaskom na traženje jel) najozbiljniji pomak ikad. Kako može istodobno biti i pomak i da nije napravljeno ništa?
  • mali M
    5.2k
    Dal mi možeš objasniti ovu izjavu?vjeko1701

    mogu kako ne. Najozbiljniji pomak IKAD je jer se ozbiljno povuklo pitanje dokumentacije, razgovaralo se sa državom i Crkvom, vjerojatno i dogovorilo nešto, što je ful ozbiljan pomak u odnosu na 0 (čitaj "nulu") koliko je napravljeno zadnjih 20 godina. "Ništa još nije napravljeno" znači da nije da nije odšerafljen niti jedan šeraf niti bačena lopata s ljeve na desnu stranu oko gradnje.

    Ponavljam i probajte taj dio s razumjevanjem shvatiti: Čekalo se 2 godine da se uopće išta krene raditi kad je trebalo biti, onda se počelo pričati, onda se počelo raditi projekte i nacrte, onda su ti projekti padali pa se radili novi, pa se onda nešto zatražilo, ali nismo još ništa dobili, pa se po medijima izjavljuje da se "nešto kuha" i da "znaju oni koji trebaju znati".. i još brdo sličnih stavki... pa zar je svakome od vas to dovoljno i vjerodostojno???

    Sori, nemoj se ljutiti, nije osobno, al čovjek pročita jedan tvoj post i pročitao ih je sveMali Zeus

    pa tako se ja osjećam kad čitam vaše, isti ovdje (kao i ja) ponavljate kako i ja ponavljam svoje.
  • Mali Zeus
    13.3k
    pa tako se ja osjećam kad čitam vaše, isti ovdje (kao i ja) ponavljate kako i ja ponavljam svoje.mali M

    Ok.
  • vjeko1701
    8.5k
    Oprosti ali jednostavno je osjećaj da se trudiš maksimalno cjepidlačiti radi svjetonazorskog neslaganja s odgovornim ljudima.

    Doslovce da se dođe do faze da je stadion gotov i uruči se zahtjev za uporabnom dozvolom da bi ti rekao - još nije gotovo, tek su zatražili uporabnu, još ne mogu kročit na stadion. Takav je dojam. Što god se napravi, koji god pomak se napravi, uvijek imaš argument zašto to ništa ne znači.

    Dal mi je u odnosu na zadnjih 20 godina dovoljno vjerodostojno - odrađen izvedbeni plan, početak rješavanja građevinske dozvole, sređivanje vlasništva parcela i početak rasčišćavanja istih?

    Pa da, za početak mi je ovo nemjrljivo ozbiljnije i vjerodostojnije od 20 godina praznih obećanja i seljačkih izjava.

    Dal će to biti vječno dosta? Ne. Zasad je. Dalje će se vidjeti.
  • Crusades1986
    12.5k
    Najozbiljniji pomak IKAD je jer se ozbiljno povuklo pitanje dokumentacije, razgovaralo se sa državom i Crkvom, vjerojatno i dogovorilo nešto, što je ful ozbiljan pomak u odnosu na 0 (čitaj "nulu") koliko je napravljeno zadnjih 20 godina.mali M

    I ovo nema veze sa temom jer ti pričaš o Maksimiru, a ovo je tema za Kranjču.
  • mali M
    5.2k
    osjećaj da se trudiš maksimalno cjepidlačiti radi svjetonazorskog neslaganja s odgovornim ljudima.vjeko1701

    ovo sam već demantirao x puta.. da s druge strane sam papa toliko muljari o napretku i skriva što se radi, rekao bi da je nevjerodostojan. Stadion nema veze sa mojim raspravama sa Bossom o svjetonazoru. Pa pitao sam i ovdje kad su naši dečki sa Zone rekli da zna tko treba znati da to nije okej i zašto se skrivaju informacije kao zmija noge.

    I ovo nema veze sa temom jer ti pričaš o MaksimiruCrusades1986

    čekaj kako to misliš? pa šta nije Kranjča preduvjet za Maksimir? Govorim što se sve napravilo prema napretku za Maksimirski stadion, a Kranjča je mjesto koje mora biti napravljeno kako bi se krenuo raditi Maks jer inače nemamo gdje igrati. O svoj ovoj dokumentaciji i "zatraženim" dozvolama pričamo o Kranjči.. ne razumijem što si ti sad s ovime htio postić... I Boss ti je gore opisao opširno zašto je Maksimir najbolja lokacija za stadion..
  • vjeko1701
    8.5k
    ovo sam već demantirao x puta..mali M

    Znači nijedne sekunde se nisi pitao dal tvoja očita odbojnost prema ovom cijelom projektu barem djelom proizlazi iz svjesne ili nesvjesne odbojnosti prema vodećim ljudima u gradu a ne isključivo iz racionalnih i logičkih argumenata?

    Osobno, malo kad sam (zapravo nikad) vidio nekoga ovoliko involviranog u dokazivanje nečega a da iza toga stoji isključivo nepristana logika.

    Zapravo ni ne razumijem na kraju dana. Ako naprave, napravit će i bit će im velik plus kod svakog imalo nepristranog. Ako ne naprave, ne postoji osobe koja će ih braniti u tome a da se obrana ne temelji na svjetonazorskoj pristranosti.
  • Bosskovitz
    12.1k
    Čekalo se 2 godine da se uopće išta krene raditi kad je trebalo bitimali M

    Ne bih htio o politici ali radi se o investiciji i postupcima javne vlasti pa ju se ne može ignorirati: jasno ti je zašto stadion definitivno nije bio prioritet na samom početku mandata prve nove vlasti u gradu nakon 5. svibnja 2000. godine, pogotovo uzimajući u obzir činjenicu o koliko se problematičnoj i kriminalnoj vlasti radilo?

    Uopće ne mislim debatirati o brzini, vjerojatno su se neke stvari mogle napraviti brže (da nisu, onda bi bilo savršeno, a to sigurno nije), ali već smo puno puta raspravljali o ovome, nema smisla da to radimo opet. Neke procedure definirane su Zakonima i ne mogu se odraditi puno brže no što su odrađene, neki pregovori - poput onih s Crkvom i državom oko čestice u Maksimiru - su trajali dugo jer su jednostavno kompleksni, neki procesi traju jer se pokušava pronaći najbolje moguće rješenje.

    Činjenica je da je u zadnjih godinu-dvije napravljeno više po pitanju izgradnje dva stadiona nego što je napravljeno u proteklih dva desetljeća i da se očito radi o procesu koji nije stao nego napreduje svojim tokom. Sve što svaki političar kaže treba uzeti barem sa zrnom soli, ali našim ljudima iz kluba vjerujem. Ako oni kažu da se na svemu radi i da sve ide u dobrom smjeru, onda imam dovoljno povjerenja u njih da to zaista i jest tako.
  • mali M
    5.2k
    Znači nijedne sekunde se nisi pitao dal tvoja očita odbojnost prema ovom cijelom projektu barem djelom proizlazi iz svjesne ili nesvjesne odbojnosti prema vodećim ljudima u graduvjeko1701

    pa naravno da je kad oni odlučuju i izvode! Tako sam kolutao očima i kad god je Bandić spomenuo stadion! Ja nemam NIKAKVU odbojnost prema PROJEKTU, dapače, svatko od nas koji sluša dvadeset godina isprazna obećanja slavi i nada se da će možda agoniji priče "stadion" doći kraj! Samo iz istog tog razloga prema novim obećanjima sam skeptičan jer me životno iskustvo naučilo da na ovoj temi političari lažu zbog poena na izborima.. Bogu hvala na svakom političaru ili stranci koja me demantira na ovu temu. I to nadam se uskoro.

    malo kad sam (zapravo nikad) vidio nekoga ovoliko involviranog u dokazivanje nečegavjeko1701

    ja ne dokazujem ništa, nego ukazujem na nešto... razlika je velika.. sve se kreće puževim korakom i to je ogromna brzina u odnosu na prije, ali neću reći jaaaaaaao kako sve leti, stadion je praktiči gotov samo je pitanje trenutka...

    jasno ti je zašto stadion definitivno nije bio prioritet na samom početku mandata prve nove vlasti u gradu nakon 5. svibnja 2000. godineBosskovitz

    slažem se, a zašto je onda obećan u programu da će se napraviti, ako je bilo jasno da ga neće napraviti za jednog, a možda ni za dva mandata?

    Slažem se sa svime napisanim, i oboje imate logičke argumente, samo ponavljam, dozvolite skepsu nekolicine zbog dva desetljeća nakupljenih laži, a ne da se odma ide ismijavati i rugati se ljudima koji imaju kočnicu oko ove teme...
  • Mali dioničar
    15.3k
    poticanje takvog modela dolaska kroz recimo besplatne karte za javni prijevoz uz ulaznicu, bio to ZET ili recimo neki parking na rubu grada za navijače izvan Zagreba s kojeg bi trebalo 5-10 minuta besplatnim vlakom do stanice kod stadionaBosskovitz

    https://www.zet.hr/cijene-prodaja-i-placanje/cijene-karata-grad-zagreb/400

    Pojedinačne karte u dnevnom prometu
    (valjanost 30 minuta) 0,53 €
    Pojedinačne karte u dnevnom prometu:
    (valjanost 60 minuta) 0,93 €
    Pojedinačne karte u dnevnom prometu
    (valjanost 90 minuta) 1,33 €
    Pojedinačne karte u noćnom prometu 1,99 €
    Dnevna karta 3,98 €

    Ja bih ovo nazvao besplatni javni prijevoz. Jbte karta za tramvaj ima cijenu 3 gutljaja pive.
  • flexXy
    2.3k
    Bilo bi lijepo i da postoji javni prijevoz nakon utakmice
  • Mali dioničar
    15.3k
    Bilo bi lijepo da postoji. Nakon Hajduka je navodno bio neki sudar u Dubravi pa sam išao pješice do Kvatrića i dok si došao do tamo tramvaji su vozili. S djetetom od 9 godina, bez problema i drame.

    Inače znam često ići nakon utakmice na Borongaj jer tamo na tramvaju nema gužve, a 1, 9, i 17 voze u svim smjerovima, ali je tamo nakon derbija bilo zatvoreno. Valjda nakon onog sukoba s Armadom relativno nedavno.

    Na utakmicama gdje nema navijačke skupine tipa Torcida, Armada nisam primijetio da se s Borongaja ne vozi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.