• Mihaljević
    10k
    Pošto je Neno novi trener, očekujem da će na zimu tražiti par svojih bivših igrača koje je trenirao, a evo meni neki zanimljivi.

    Alex Kral
    alex-kral-2324-66a24c8455c7f.jpg
    Pozicija : 6
    Država : Češka
    Ugovor : 06/25
    TM v : 5M€
    Samo ću reći Mr. Marić pay and dont speak! Fantastičan igrač sa 40 nastupa za Češku sa 23, karijera mu je u silaznoj pitanji, baš zato nam je dostupan, apsolutna igračina.

    Maxi Gomez
    FoNy3YBXwAARfvy?format=jpg&name=4096x4096
    Pozicija : 9
    Država : Urugvaj
    Ugovor : /
    TM v : 2M€
    Dinamu treba devetka, Dinamu KRONIČNO treba devetka. Gomez je dokazana klasa u najboljim igračkim godinama bez ugovora, pod Bjelicom je bio odličan u Trabzonu. Neno treba imati stav, ako želi igrača mora ga i dobiti, a ne kao Jakirović, ne dobije 5 igrača koje želi i ništa ne poduzima po tom pitanju.

    Yevgen Cheberko
    1671030899307_cheberko.jpg
    Pozicija : LCB
    Država : Ukrajina
    Ugovor : 12/25
    TM v : 1.5M€
    Meni je u HNL-u bio stvarno stoperčina, uvijek smo imali probleme protiv Osijeka kada je on igrao, a mislim da nam fali stoper ljevak na lijevoj strani, ali makar bi ja prije na toj poziciji dao šansu Mauru.

    Leandro Chichizola
    Leandro-Chichizola.jpg
    Pozicija : GK
    Država : Argentina
    Ugovor : 06/25
    TM v : 250k€
    U slučaju ozljede vratara, dobro je znat da u imeniku ima iskusnjaru.

    Yusuf Jazici
    FnF1hbbXgAAP9pC?format=jpg&name=4096x4096
    Pozicija : 9
    Država : Turska
    Ugovor : \
    TM v : 10M€
    Šanse su nam male, ali evo već ide deseti mjesec, a on nema ni klub, ni ugovor...

    Jerome Roussillon
    size=708x398.jpg
    Pozicija : Lijevi bek
    Država : Gvadalupe
    Ugovor : 06/25
    TM v : 2.5M€
    Malo stariji (31), ali mislim da su Neni godine nevažne, iskusan bek, boljeg nemamo.

    Mirlind Daku
    k_29617811_640.jpg
    Pozicija : 9
    Država : Albanija
    Ugovor : 06/26
    TM v : 6M€
    Kod Nene bio u frižideru u Osijeku, sad jedan od boljih igrača u Rusiji, neka nova šansa možda...

    Dinamu trebaju pojačanja, ne treba bježati od toga, Neno ljubavi treba ti dosta igrača za ponoviti uspjehe u Europi, ne treba od toga bježati. Samo više mladih treba gurati i u Europi, a ne u HNL-u samo kao Joška, Majera, Ivanušeca.

    Sretno Neno!
  • plavi devet
    310
    bome zanimljivih imena.
    Šta se desilo s Maxijem, bio je jako dobar napadač. Još je u dobrim godinama, kad bi mogao igrati na onoj razini bio bi top napadač za nas.
  • Mihaljević
    10k
    Loša forma najviše, ali on je još top level za nas, a i vrlo je realan.
  • Peškaman
    4.5k
    Alex Kral je nedostižan nama,momak ulazi u najbolje godine ,već sada vrijedi 5mil €,sa solidnom sezonom u La Ligi to ide na 7+.

    Maxi Gomez,zanimljiv,slobodan igrač,vjerujem da je uhvatljiv ali sam mišljenja da će taj završiti negdje u Arabiji/Americi za veliku plaću.

    Chichizola, jednostavno neće sportski sektor dopustiti,imamo već tri golmana,na zimu će se i Čavlina vratit'.

    Yazici, ekstra igrač ali nerealno.


    Daku, taj je otišao za parama u Rusiju, nevjerujem da će se taj vraćat u 'HNL'.
  • E46
    713
    Po tebi onda za Dinamo nema realnog imena, po tebi onda ne bi trebali mrdnit sa ove tocke.
  • Peškaman
    4.5k
    Pa nije realno očekivat' Yazicia,igrača koji vrijedi 10 mil € ili Maxi Gomeza za dovest kao napadača kada je Petković produžio ugovor, kada imaš Kuleta koji je proigrao.
    Jasno je komunicirano da se za trećeg napadača traži mlađi koji će u budućnosti preuzeti poziciju Petkovića.

    Da i ne spominjemo godišnju plaću Gomeza i Yazicia koja bi morala biti,sigurno u rangu Petkovićeve,ako ne i veće.

    Ista stvar i za Krala, standardni član prvih 11 Espanyola, pritom vrijedan 5 mil € je nedostižan za Dinamo, kome krivo,kome pravo.

    U bližoj budućnosti je nerealno,kada se klub financijski stabilizira i krene na veću razinu,realno.
  • Izet Hajrović
    2.1k
    kada imaš Kuleta koji je proigrao.Peškaman

    E ovo je upitno, eksplodirao u prvih nekoliko utakmica i onda se ugasio. To je i zavaralo sportski sektor pa nisu doveli napadača, a spomenuto je bilo da su u igri bila dva od 10 mil., možda je baš jedan od tih bio Jazici. Kral isto tako, ne smatram ga nerealnim, pitanje je računaju li na njega u Union Berlinu i trebalo bi barem pokušati dovesti ga. Liga prvaka je dobar mamac za pojačanja.
  • marcio amoroso
    36.8k
    E ovo je upitno, eksplodirao u prvih nekoliko utakmica i onda se ugasio. To je i zavaralo sportski sektor pa nisu doveli napadačaIzet Hajrović

    Slažem se. I sportski sektor, a i navijače koji su od Kuleta napravili Ronalda.
  • Peškaman
    4.5k
    E ovo je upitno, eksplodirao u prvih nekoliko utakmica i onda se ugasio. To je i zavaralo sportski sektor pa nisu doveli napadača, a spomenuto je bilo da su u igri bila dva od 10 mil.,Izet Hajrović


    Moje mišljenje je da je Kulenović sasvim okej napadač za HNL i da sigurno može doći do 10-15 golova u sezoni kao drugi napadač. Dinamo mi je puno opasniji ofanzivno izgledao s njim u prvih 11 nego s Petkovićem. Baturini puno više odgovara Kulenović kao napadač jer se Petković često nalazi u prostoru Baturine,osobno mišljenje.
    Ne znam,ja se nadam da ćemo mi dovesti napadača koji vrijedi 10 mil € ali iskreno nevjerujem.

    Kral isto tako, ne smatram ga nerealnim, pitanje je računaju li na njega u Union Berlinu i trebalo bi barem pokušati dovesti ga. Liga prvaka je dobar mamac za pojačanja.Izet Hajrović


    Krala smatram da je razina AGČ-a,ako nije i veća.
    Pisalo se da smo pokušali dovesti Čerina (je li istina,ne znam),nismo uspjeli jer nam je bio preskup,mislim da bi nam i Kral bio preskup.
    LP-a jest' mamac ali je spisak za roster već predan, nisam upoznat je li se može uopće nadopunjavat u zimskom prijelaznom roku.
  • CastAway1986
    1.5k
    Kral s obzirom na trenutno stanje i nije toliko nerealan ali ne sumnjam da ga prate I praški klubovi koje bi on sigurno izabrao prije Dinama!
    Ovaj Gomez bi možda i mogao doći ali bez obzira bio on taj ili ne pravi napadač nam treba na zimu
  • immerwieder
    1.4k
    "E ovo je upitno, eksplodirao u prvih nekoliko utakmica i onda se ugasio. To je i zavaralo sportski sektor pa nisu doveli napadača"

    apsolutno se slažem
  • Kaktus Car
    577
    Da, Kulenović je do gola u kupu čak 170ak minuta bio bez pogotka (uz uglavnom limitiranu minutažu s klupe)! Kako se samo usudio ne zabiti 2-3 gola Bayernu u zadnjih dvadesetak minuta koje je dobio! Stvarno velika sramota...
  • Zagi
    7.9k
    Baš, komentari da se Kule ugasio su preuveličani isto koliko i oni kada ga s počelo spominjati u kontekstu reprezentacije.
    Istina je kao i uvijek, negdje u sredini.
  • Izet Hajrović
    2.1k
    Na zimu nam trebaju 3 prava pojačanja. Zadnji vezni, lijevi bek i napadač.
    Evo nekih moji prijedloga za poziciju zadnjeg veznog:

    Jakub Piotrowski

    Igrač kojeg ne treba googlati, reprezentativac Poljske, igrač Ludogoretsa gdje mu ugovor vrijedi do ljeta 2026. što znači da mu na zimu preostaje godina i pol ugovora i to je obično idealno vrijeme za prodaju. Ima 26 godina, to su najbolje igračke godine i na njega možemo računati ozbiljno dugoročno. Po stilu igre i konstituciji neodoljivo podsjeća na Mišića, najčešće igra zadnjeg veznog u paru s još jednim zadnjim veznim, ali može odigrati i solo. Dobro se snalazi i na osmici. Ne radi se više o mladom igraču tako da Ludogorets ne može očekivati basnoslovne ponude. U svojoj povijesti Ludogorets je samo 4 igrača prodao za više od 3 mil. Ako su mogli neprežaljenog Despodova pustiti za 3 mil., onda mogu i nama Piotrowskog za 2 - 2.5 mil. Uglavnom, ako je moguće, išao bih po njega za maksimalno 3 mil. Prema TM vrijedi 5 mil.

    https://www.transfermarkt.com/jakub-piotrowski/profil/spieler/377243

    Alex Kral

    Kolega ga je opisao nekoliko postova iznad tako da neću trošiti tintu, isto zanimljivo i kvalitetno rješenje.

    Ylber Ramadani

    Standardni prvotimac Leccea, prošle sezone odigrao 34 utakmice i svaku je počeo od prve minute, slično je nastavio i ove sezone. Odličan igrač, reprezentativac Albanije, 28 godina. Prema TM vrijedi 4 mil., a vjerujem da bi se moglo dovesti ga za cijenu do 2.5 mil. s obzirom na godine i ugovor koji mu traje do 2026. s opcijom produženja na još godinu dana. Njega bi možda bilo najteže dovesti, ali treba pratiti situaciju do zime.

    https://www.transfermarkt.com/ylber-ramadani/profil/spieler/442703

    Santiago Colombatto

    Igrač od 27 godina koji se već povezivao s nama. Trenutno na posudbi u Real Oviedu gdje je nastavio s dobrim igrama od prošle sezone. Njegov matični klub već ga 3 godine šalje po posudbama pa ne vjerujem da ozbiljno računaju na njega. Vjerujem da ne bi bio skup, oko 2 mil. Posudba u Real Oviedu mogla bi se raskinuti uz neku manju odštetu, ali uglavnom vrijedilo bi dovesti ga za 2 mil. Prema TM vrijednost mu je 4 mil. te je u uzlaznoj putanji karijere, gdje god da je bio dokazao se.

    https://www.transfermarkt.com/santiago-colombatto/profil/spieler/395122

    Razvan Marin

    Što reći o njemu, poznato ime, dokazao se u Serie A gdje igra trenutno 5. sezonu. 28 godina, standardni reprezentativac Rumunjske s preko 60 nastupa. Ono najbitnije, ugovor mu vrijedi do kraja ove sezone što bi značilo da se na zimu može dovesti za dosta povoljan iznos ili dogovoriti besplatan dolazak na ljeto. On nije klasični zadnji vezni, destruktivac, to mi je najveći problem kod njega, ali mislim da bi nam svakako bio koristan. Mišić vjerojatno svakako ostaje prva opcija za tu šesticu, a Marin bi mogao uskočiti u Ademijeve kopačke, odnosno igrati osmicu u slučaju odlaska Sučića što je vrlo realno. Tu je i Branko Pavić pa ćemo vidjeti kome će najbolje odgovarati pozicija šestice. Uglavnom, ekstra kvalitetan igrač kojeg bi se isplatilo dovesti, a vjerojatno odšteta ne bi bila velika. Plaća mu je prema Capologyu 1.28 mil. trenutno, ali mislim da bi mogao pristati na određeno smanjenje jer realno teško da će više negdje dobiti bolji ugovor, eventualno u arapskim zemljama. Iako, u ovu sezonu ušao je kao standardni prvotimac Cagliarija tako da postoji mogućnost da mu produže ugovor. TM vrijednost 3.5 mil.

    https://www.transfermarkt.com/razvan-marin/profil/spieler/295183

    Yvan Neyou

    27 godina, igra za Leganes, ugovor do ljeta 2025. Dobro je ušao u ovu sezonu, u zadnjoj utakmici se ozlijedio te ga neće biti mjesec dana, a inače nije sklon ozljedama. Reprezentativac Kameruna, klasični zadnji vezni destruktivac, ono što nam treba. Prema TM vrijedi 2 mil. i mislim da bi bio dobra opcija, usporedio bih ga s dolaskom RPG-a. Francusko govorno područje, što nam više treba? Prošle sezone igrao za Leganes u 2. ligi, a prije toga za Saint-Etienne u francuskoj prvoj ligi gdje je skupio 47 nastupa u 2 sezone. Prema Capologyu trenutno zarađuje oko 300k po sezoni i to mu je najveći ugovor u karijeri. Mislim da ga se itekako isplati dovesti. Jako zanimljiv igrač koji se uklapa u našu momčad po mnogim parametrima.

    https://www.transfermarkt.com/yvan-neyou/profil/spieler/469669

    Lindon Selahi

    Što reći o njemu, sve se zna. U Rijeci sjedi na klupi zbog ugovora koji mu traje do kraja ove sezone. Prošle sezone bio ključan igrač Rijeke u njihovoj 4-1-4-1 formaciji gdje je sam držao šesticu, a to ćemo i mi igrati pod Bjelicom. Bio bi jeftin, ako je Hajduk trebao platiti cca. 600k i to nisu uspjeli skupiti, onda mi sigurno možemo platiti toliku odštetu. Uz Neyoua bio bi najjeftinija opcija.
  • Kujtim Shalla
    3k
    Ljudinjel iko gledao ovog guliashvillia iz sarajeva . Vec 9 komada u 2 mjeseca. Ja ga nisam gledao iskreno,samo mi cudno svaka tekma gol. ako ima potencijala dok ga veci ne ulove. Za njih smo mi real ipak
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.