• Hebimir Strašni
    3

    Mislim da je on u Istri bio ok s obzirom kakvu je momčad i situaciju u klubu imao.
  • Toni90d
    515
    Hoće li mi netko moći objasniti, tko stoji iza Torcide? Kako to da imaju more ne smetanih kriminalnih, ne zakonskih radnji, a ne događa se apsolutno ništa?


    Kako to da oni nakon tučnjave mogu nastaviti put na utakmicu u Pulu?
    Kako oni mogu za upade u bilo koji grad proći bez zabrana?
    Kako to da policija ima strah ispraznit tribinu ili prekinuti utakmicu (slučaj u Koprivnici sa gađanjem sudca)?
    Kako su oni jedina navijačka skupina koja može sa paletama unijeti pirotehniku na stadion?
    Kako to da policija jednoj dokazano nasilnoj skupini ide niz dlaku, ukida drugi pretres i zahtjeva samo jedan (slučaj Maksimir).
    Ovo su samo sitni primjeri.

    Koliko god ja bio u ultra svijetu, dosta toga razumio, sudjelovao. Ali ovo prelazi sve granice ultra svijeta. Osobno liči na srpsku scenu, gdje vlada stoji iza nazovimo "navijača" ultrasa. Tako mi se ovdje čini da vlada HDZ dopušta orgijanje sa juga. Jer se ne žele suprotstaviti organiziranoj mafiji.

    Usporediti nas navijače Dinama, ili nase Ultras BBB sa njima, to ne smije niti biti u istoj rečenici. Kakve smo mi zabrane dobivali, kakva se represija na BBB provodila, radi malih sitnica, gdje smo na ilegalne poslove ukazivali.

    Ovo je gadljivo, ne ravnopravno, niti ima veze sa Ultras svijetom.

    Usporedit ovo sa Splitom 2006/7, svi koji su upali tada u Split, su klečali i ležali na podu. A tad još nisu ovako strašni zakoni bili kao danas. A ova mafija nakon tučnjave na autoputu, upada u grad bude ispraćena do stadiona.

    Da su za sve dobili zabrane, nebi ih bilo 100 pravih na tribini.

    Da BBB imaju onakav okršaj sa Armadom na autocesti, nebi nitko vidio utakmice sljedeće dvije godine. A njihovih 200ak su pustili na tribine stadiona u Puli.
  • BBBaranja
    2.5k

    Upali su u grad,nisu pravili nerede niti se potukli koliko ja znam.
    Zašto nebi imali pravo ići večeras na utakmicu?
    Nad nama su se često vodile pretjerane represije iz nekih drugih razloga.
  • Zagreb1992
    1.7k


    Diljem Europe se upada u gradove, rade bakljade i bude tučnjava..To znači da se onda i europske države boje mafije ?
  • Toni90d
    515


    Ništa protiv navijačkog života, sudjelovao sam u njemu dok sam bio mlađi. Samo što nitko nema toliko popusta, tj nikakve kazne kao oni. Oprostite to smrdi.

    Da navijači Dinama, naprave pola ovih sranja kao ovi u zadnje dvije sezone, plus kriminalne radnje po Splitu i okolici, nebi nas bilo 50 na tribini.
  • Zagreb1992
    1.7k


    Ideš u off nepotrebno..Priveli su i neke njihove nakon sukoba sa Armadom isto bili ..osale očito nisu uhvatili i to je to
  • Toni90d
    515


    Ja ti garantiram, da bi bilo koja druga skupina ležala na podu danas u Rijeci, nebi vidjela utakmice plus zabrane. Ovi stoje opušteno, neki sjede, dosta drotova stoji tik do njih bez kacige.

    Kad tad će se i to mafijaško klupko raspasti, pa će se vidjeti tko ih je čuvao i sve odobravao.
  • Hectorharatti
    72
    imas njihove slike iz zagreba gdje leze na podu. Pretjerujes sa svime sto si napisao i tesko da ti imas veze ili si ikad imao sa navijackim svijetom sa ovakvim stavom.
  • Toni90d
    515


    Živi bili pa vidjeli.

    Radije pošteno navijački, nego ovako sa zaštitom kao oni. Jesu li ti i Srbi onda iz navijačkog svijeta?

    Tko ne vidi da je Hrvatski nogomet, talac Torcide (oni su Hajduk, i veći od kluba) i njihovog ponašanja, tome nije više za pomoći.
  • Hectorharatti
    72
    Oni su masovna skupina koju je teze kontrolirat nego manju. Lakse je tako vratit 40 momaka Armade na putu sa Osijeka nego 300 tovara od Pule.
    Uz to su lukavi i organzacija im je na visokom nivou. Ne vidim po cemu su oni slicni Srbima u navijackom svijetu ?
  • Toni90d
    515
    Ne vidim po cemu su oni slicni Srbima u navijackom svijetu ?Hectorharatti

    Onda definitivno ne znaš šta se događa po Splitu. Samo što oni nisu toliko glupi da ubijaju ljude pa da bude toliko uočljivo. Dosta ti je pročitati njihovo priopćenje nakon Nikole Kalinića i sjetit se kako je njihov jedan trener "sam od sebe" pao niz skale. Kako dočekuju ne istomišljenike na skupštini kluba. Detaljnije neću. Stvari koje nemaju veze sa navijanjem i ultra svijetom. A masovnost poveži da time koliko sranja mogu napraviti a da imaju minimalne zabrane.
  • NORTE
    11.5k
    Kako to da policija jednoj dokazano nasilnoj skupini ide niz dlaku, ukida drugi pretres i zahtjeva samo jedan (slučaj Maksimir).Toni90d

    Složit ću se s jako puno toga što si napisao, neke stvari su preočite.
  • Hectorharatti
    72
    ispada da ih branim, al kakve veze ima, to sto sacekuju neistomisljenike nekako krivo, sa navijackim svijetom?
    Ti se ljutis tu sto su ponizili armadu u par navrata i sto je armadu vratilo sa utakmice a njih ne.
    Sto je sasvim logicno da ce manjeg lakse vratit nego veceg.
    Neces o detaljima, pa napisi za nas,koji ne znamo - zasto nebi ?
    Manje vise su sasvim korektni u navijackom smislu. Nude se napadaju upadaju. Bez oruzja odkad je pao dogovor.
    Ti sto znas o srpskoj navijackoj sceni je jedino ubijstvo.. i to ti mjerilo.
    ima tu dosta drugih prljavih stvari sto hvala bogu na nasoj sceni nema.
    Pretjerujes malo al da ne ispadam njihov odvjetnik nek bude zadnji komentar na offu.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Ja sam opširno pisao o Torcidi na onoj temi o navijačima. Vidi svaki laik da se njima dopušta jako puno toga i da se policija konstantno pravi nevješta. Torcida u Zagrebu zapali 200 baklji, na Poljudu zapale 50 baklji svaku utakmicu, gdje god dođu masovno pale baklje. Nisam toliko naivan pa da mislim kako policija u današnje vrijeme, kada je svaki kutak planete pokriven kamerama, ne zna ko je zapalio te baklje. Policija zna ime i prezime, adresu, dob, zanimanje, ime oca i majke i broj cipele svakog čovjeka koji je recimo u Zagrebu zapalio baklju. Kažnjen naravno neće biti nitko. Oni će i dalje svaku utakmicu prekidati i mi ćemo se svi praviti kako je normalno da se svaka utakmica Hajduka prekine na 5-10 minuta.

    Neću dublje ulaziti u ove političke i krim milje stvari ali jučer je i Štimac u podcastu rekao javnu tajnu da se mnogi pripadnici Torcide bave narkoticima. Split je mali grad u kojem se zna gdje ko pije kavu u koje vrijeme pa se točno zna i ko se bavi kriminalnim radnjama. Službe se i tu prave nevješte a zašto se prave nevješte neka svak malo razmisli za sebe. Mene to jako podsjeća na Srbiju i eventualno jug Italije ali o tome naravno nitko od novinara (pogotovo iz Splita) ne smije ni pisati jer se svi boje odmazde. To su tabu teme u našem društvu koje se vjerojatno nikad neće otvarati u medijima. Ima u Torcidi puno običnih ljudi i zadojenih navijača ali ima i jedna određena grupa koja praktički funkcionira ko ulična banda kojoj represivni aparat i na tribinama i na ulicama dopušta ono što se sigurno ne bi dopustilo meni ili vama.
  • NitkoBitan
    17.7k
    Jel planira HRT prenosit prvenstvo ove sezone i po kojoj shemi?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.