• miro
    4.4k
    Meni se čini da ga se baš Bjelica i riješio, jer se nije uklapao u njegov nogomet
  • Zagi
    7.7k
    Za novce koje smo mi dali samo lud čovjek ga nebi prodao.
    Ali odlaskom Pere i taj Osijek je počeo kašljucati. Možda najviše zbog nabačaja na Miereza pa je pitanje koliko bi od onog Pere pružao u našoj momčadi.

    Teško da će ga vratiti u momčad ali biti će zanimljivo ispratiti u svakom slučaju.
  • Jaro
    7.4k
    nije ga se rijesio nego uzeo 3 -3,5 milje na maloiznafproshecnom HNL igracu... istina, lovu je sprzio na isto takvog Lovrica pa mu nije posao bas neki...
  • Majki2111
    3.2k
    Deklariram se kao bjelicaseksualac.Sesvećanin

    I ja isto. Pomalo ga idoliziram. Priznam. Slab sam na ljude koji imaju osobine koje ja nemam.
  • miro
    4.4k
    ma ne bi ga Bjelica pustio da je mislio kako će mu ovaj donijeti nešto u igri i potencijalno prvenstvo
  • Noel
    6.4k

    Znači ne trepčeš očima?
  • NitkoBitan
    17.6k
    Koje sve jezike prica Bjelica? Ogroman je to plus da mozes direktno komunicirat sa igracima a ne se igrat pokvarenog telefona.
  • Majki2111
    3.2k
    Sigurno ne kao on. Al za ozbiljno. Ima samouvjerenost, ima gard, ima karizmu. Kupuje ljude nastupom. Ljudi ga slijede. Sve ono što ja nemam i lako je to primjetiti. Svi su primjetili to kod njega. Nitko ne može negirat.


    Plus konfliktan je. Znači zna napraviti vatru u ljudskim interakcijama. Zna prebaciti pozornost na sebe.

    Sve su to vrline koje se lako primjete kod njega, akoje npr. meni fale. pored njega vidim se ko beskičmenjak. Zato ga i šmekam.
  • Krizy
    43.5k
    Koje sve jezike prica Bjelica? Ogroman je to plus da mozes direktno komunicirat sa igracima a ne se igrat pokvarenog telefona.NitkoBitan

    "Nenad Bjelica tečno govori njemački, engleski, talijanski, španjolski i poljski jezik, a prije nekoliko godina je izjavio i da kreće učiti francuski."
  • NitkoBitan
    17.6k
    a prije nekoliko godina je izjavio i da kreće učiti francuski."Krizy

    Zlobnici bi rekli... Sala na stranu, mislim da mu je potrebniji spanjolski zbog Cordobe koji ne zna engleski. Nasi Francuzi barataju engleskim mozda i bolje od Spanjolaca.
  • Lihtmašinac
    192

    OK, možda si i u pravu s procjenama, ali Kovač je, pogotovo na temelju svog CV-a, ipak znatno skuplji trener i trener kojemu bi DInamo, koliko god mi taj klub voljeli, objektivno bio karijerni korak unatrag. Niko sebe ubuduće vjerojatno opet vidi u nekoj od liga petica, na čelu neke renomirane reprezentacije ili u nekom top klubu neke lige višeg ranga nego što je naša. A i može ga se razumjeti, ako trenutno želi odmarati i čekati neku žestoku ponudu, budući da je okrenuo finu lovu zadnjih par godina.

    Stisnuo sam like za polinkani komentar jer je točno opisao ono što i ja dobrim dijelom mislim: Treneri starosti do 50-ak godina i razine Edina Terzića i Nike Kovača Dinamu su u ovom trenutku nedostupni. Možda se dogodi slučaj da neki toliko uspješan mladi trener bude i žestoki Dinamovac pa baš želi u Maksimir i nikamo drugdje ili se neki novi mladi Klopp zaljubi u neku Hrvaticu pa baš želi u Maksimir kako bio joj svaki dan bio blizu i upoznao njen rodni kraj ili možda jednom dođe do neke slične ekstremnosti, tko zna, no realno gledano, mislim da ćemo se tek kroz par godina, možda desetljeća stvarno smisleno moći nadati da neki europski trener takve kategorije poželi uopće pomisliti, a kamoli bez razmišljanja i žešćih pregovora sjesti na Dinamovu klupu. I to samo ako napravimo iskorak u europskim rezultatima (dakle, ako unutar nekih, recimo, 5-6 godina skupimo, ajmoreć, 2-3 bar četvrtfinala u Ligi prvaka ili Europskoj ligi odnosno par polufinala u Konferencijskoj), a u domaćem natjecanju budemo u samom vrhu kao višestruki prvaci i to da je ta liga jedan puno kvalitetniji HNL nego ovaj danas ili neka dobro osmišljena međunacionalna regionalna liga u kojoj igraju bar 3 do 5 ozbiljna i sposobna kluba, a svi sudionici lige imaju stadione kakve Hrvatska mora renovirati ili tek kreće graditi.

    Ambiciozan, relativno mlad trener s top CV-om doći će samo u sredinu u kojoj će moći i sam napredovati. Nju pak ne možeš ponuditi bez klupskog imidža koji obećava određeni standard i dobro posložene financije za finu plaću i transfere dijelom po želji tog trenera. Činjenica je da je Dinamo klub s lijepom tradicijom i zapravo odličnim temeljima za daljnji razvoj, ali ako pogledamo trenutnu kvalitetu i marketinški potencijal domaće lige i uzmemo u obzir Dinamov rejting u Europi, mi u ovom trenutku trenerima poput Nike Kovača nažalost još uvijek nismo dovoljno atraktivni.

    Ali idemo korak po korak. Siguran sam da je prvi veći korak prema gore spomenutom iskoraku moguć već i s novim starim trenerom. A uspije li to s Bjelicom i potraje li njegov mandat bar polovicu onog Fergusonovog u Unitedu, vjerojatno nam konkretno Niko Kovač nikad neće biti ni potreban ni poželjan. Poanta i cilj je ionako ne da Dinamo zove trenere poput Terzića i Kovača, nego da se takvi treneri sami nude i grebu za Dinamovu klupu.
  • mali M
    5.2k
    Al ja neznam šta se dogodilo sa mlađim hrvatskim trenerima u zadnje vrijeme. Govorim o potencijalu, ne o uspjesima. Ono tipa Zekić, Sopić, Jakir, Bišćan, rekao bi i Leko i sl... Krenuli su svi dosta zanimljivo, pokazali potencijal neupitno, al onda kao da stanu u razvoju i pokažu cijelu lepezu glupih odluka, taktika, tvrdoglavosti, neznanja u komunikaciji... Neznam što je potrebno da naprave taj krajnji iskorak... Jer nitko od njih nije loš trener, al kao da su ograničeni na jednu razinu i nema preko te granice. Jel problem da prestanu raditi na sebi i dodatnim edukacijama ili... Znam da su nekad treneri često išli u jake klubove na predavanja i učiti kako top treneri to rade, dal se to još uvijek radi ili ne, neznam, ali kao da misle da znaju dovoljno, a onda kad dođe vrijeme za iskorak ispadnu bedaki
  • Logistika
    1.3k
    Najveca razlika Jakira i Bjelica. Jakirova ekipa nakon 9 komada u Minhenu trci po dresove protivnika. Bjelica ja Sanea hvatai za vrat.
  • Big Daddy
    1.3k
    Citam kak je Budimir izjavio da su kod Bjelice uvjerljivo najtezi treninzi, e bas to treba ovim „senatorima“ i šetačima, NEMA VIŠE ZAJEBANCIJE!
  • agramZ
    2.5k
    to sa najtezim treninzima izjavljuje skoro svaki drugi igrac svugdje za svakog novog trenera. obicna pr-ovska nogometna fraza..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.