• Samurai
    112
    Ovo je samo pokazatelj da nema reda u Dinamu.
    Sportski aspekt i pitanja vezana uz trenera,igrače i ostale stvari sto se tiču prve momčadi treba odgovarati SD i nitko drugi!
    Po mom mišljenju,izgleda mi da previše ljudi gura nos di im nije mjesto. Ako se neda čovjeku koji je direktno zadužen za to da radi posao,onda ti takav ni netreba.
    Smisao SD-a je da prvi uz trenera odgovara za rezultat i predstave na terenu. On je prvi bio za smjenu Jakira ljeti,međutim na nagovor pojedinaca iz uprave i rezultata iz prošle sezone koja je bila prekretnica u financijskom smislu kluba,dobio je priliku i u novoj sezoni.
    Smatram da radi dobar posao,ali isto tako smatram da nema odriješene ruke,osim sto naravno mora imati nekog nad glavom sto se tiče budžeta i toga,to mi je jasno! Ali dojma sam da njegova nije zadnja..sto mi je skroz bezveze.
    Tko god bio trener sigurno da neće 100% bit želja Marica,a ako bu tako onda nam SD uopće nije potreban.
  • Dr Hofmann
    1.1k
    A koga god dovedemo, uvijek nekome neće nešto odgovarati. Samo sam htio napomenuti tko je vodio takvu politiku zadnjih dvadesetak godina.
  • Crni86
    3.8k
    facke nahrani nasu ovisnost
  • SjevernaStrana
    1.8k
    Kralju, ne moraš meni odgovarati s FM i sličnim forama, nisam nigdje spomenuo da je trebalo potrošiti toliko i toliko, a što se para tiče itekako sam svjestan da ih nemamo...

    Ima nešto što se zove skautska služba koja je kod nas očito na kriminalnoj razini...
  • Bosskovitz
    12k
    Ako je Jakirović smetao trebao si ga ljeti maknut, a ne nakon što je ipak ostvario cilj - ulazak u ligu prvaka.IceMan

    Znači trebalo ga je maknuti na ljeto što je ostvario cilj i imao niz od 14 utakmica bez poraza, a ne na jesen nakon što je ostvario cilj i imao niz od tri utakmice bez pobjede uz tragičnu igru u ostalima? Jaka neka logika.

    Ako si ga već išao micat očekivao sam da znaš što radiš i zašto radiš, da je netko tu valjda spreman uskočiti.IceMan

    Netko je i uskočio: pomoćni trener. Kao i u milijun sličnih situacija diljem svijeta, dok se ne pronađe novi glavni trener.

    Opet mi i Zajec nije jasan, kolko je samo pričao o povjerenju prema treneru, o vremenu koje je treneru potrebno… o stajanju iza istoga da bi ga smijenio nakon prvog kiksa ili prve krize.IceMan

    Bayern nije prvi Jakirov kiks. Prvi Jakirov kiks bio je još 31.08.2023. kada je uspio prokockati dva gola prednosti protiv Sparte i izgubio 4:1, što je do tada bio najveći europski poraz Dinama unatrag pola desetljeća i usporediv jedino s Krznarovim 3:0 porazom od Šerifa.

    Drugi Jakirov kiks je poraz 2:0 od Ballkanija, rekordno najniže rangiranog kluba u povijesti koji je pobijedio Dinamo u nekoj skupini europskih natjecanja, uz tragičnu igru na terenu.

    Treći Jakirov kiks je niz od šest utakmica u HNL-u u kojima je ostvario samo dvije pobjede, a momčad je izgledala tragično.

    Četvrti Jakirov kiks je remi s Hajdukom na Maksimiru u zadnjem kolu prije pauze.

    Peti Jakirov kiks je poraz 0:3 doma od Lokomotive, najteži domaći poraz Dinama unazad 6 godina i jedan od najgorih ikada ako ga stavimo u kontekst trenutka.

    Šesti Jakirov kiks je 2:2 s Lokomotivom, pred prekrcanom Kranjčom i najpozitivnom atmosferom ikada.

    Sedmi Jakirov kiks je poraz 5:1 od PAOK-a, u tom trenutku najveći Dinamov europski poraz unazad 9 godina i četvrti najveći europski poraz Dinama u povijesti - u tom trenutku.

    Osmi Jakirov kiks bio je početak ove sezone kad je unatoč već drugim pripremama koje je prošao i činjenici da su došla pojačanja, a nitko od zvijezda nije otišao, ali mi svejedno nismo dobro izgledali na terenu, od Osijeka u kojem smo se provukli do Rijeke, a onda...

    Deveti Jakirov kiks, kulminacija jednim od najsramotnijih domaćih poraza u derbijima protiv Hajduka ikada, gdje ne da smo izgubili nego su i on i igrači izgledali kao preplašeni mačići u kavezu, a tovari kao sociopatski dvanaestogodišnjak koji po tom kavezu bjesomučno lupa.

    I na kraju, deseti Jakirov kiks, najveći Dinamov europski poraz u povijesti, najveći poraz u povijesti Lige prvaka kao natjecanja, najviše ikad primljenih golova...

    E tu je dobio otkaz. Možeš li mi objasniti kako onda misliš da je Jakirović "smijenjen nakon prvog kiksa ili prve krize"?

    Jer, evo gledam, ne da nije smijenjen nakon prvog kiksa ili krize, nije smijenjen ni nakon prvog kiksa od dolaska Zeke, ni nakon prvog kiksa u ovoj sezoni, pa čak ni nakon prvog kiksa u zadnjih dva tjedna. Smijenjen je nakon desetog kiksa, i to nakon što se u zadnjih 20+ godina ni jednom treneru nije toleriralo toliko kikseva koliko se toleriralo Jakiru.

    EDIT: čak sam i zaboravio neke kikseve, tipa to da nismo gola uspjeli zabiti Plzenu i da smo na jedvite jade prošli objektivno najslabiju skupinu najslabije europskog nafjecanja; ali 10 je lijepa brojkal
  • Crni86
    3.8k
    https://net.hr/sport/nogomet/nenad-bjelica-postaje-trener-dinama-9da02cd0-798c-11ef-8b18-a6bbd000f4de?

    Tvrde da su vijest o tome kako je neno prvi izbor culi iz 5 razlicitih izvora iz nogometnog svijeta. Isto tako naglasavaju da su jucer pokusali doci do Nene, ali da sve do objavljivanja teksta im se nije povratno javio za sto su zakljucili da je jako cudno kada je do sada se uvijek povratno javio te zato misle da se nesto kuha.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Net hr nije pouzdan izvor.

    Realno tko zna jesu li se u Dinamu uopce definitivno odlucili za Bjelicu. Poznato je samo da je jedan od izbora. I kad znas za samo taj jedan izbor onda jases po tome koliko ide.
  • Crni86
    3.8k
    ntiko od nasih medija nije pouzdan izvor.
  • Mali Zeus
    13.2k
    najveći poraz u povijesti Lige prvaka kao natjecanjaBosskovitz

    Mislim da nije najveći u povijesti LP ikada, možda u grupnoj fazi da.

    Sve ostalo napisano, kapa dolje.
  • marcio amoroso
    36.6k
    Mislim da nije najveći u povijesti LP ikada, možda u grupnoj fazi da.

    Sve ostalo napisano, kapa dolje.
    Mali Zeus

    Nije najveći poraz, ali je najviše primljenih golova u ligi prvaka ikada. I najveći poraz Dinama u povijesti kluba.
  • IceMan
    2.1k


    Opet govorim, od ove trenutne garniture, uprave, jedino kaj smatram da je fakat loše je bio poraz od Hajduka.


    Znači po tvojem su ga trebali smjeniti kad su došli na vlast, jer je već u to vrijeme imao 7 kikseva?

    Pa zašto onda nisu?

    Poraz i 9-2 od Bayerna je ružan, al nije kiks. Bayern melje sve pred sobom i kudikamo jače klubove.

    Znači okej, po tvojem mi moramo sve pobjediti kako nebi bilo kiksa i kako nebi bilo potrebe za promjenom.

    Interesirat će me kako ćeš razmišljat i dal ćeš bit za smjenu kad će i trener od novoizabrane uprave izgubit npr doma protiv Dortmunda ili Monaca (što je sve relativno moguće).

    Za mene bi bilo realnije da ga smjenio na ljeti i kazao javno da nije trener za nas jer se kosi s politikom kluba. Sportskom politikom. Ovo sad dalje… mi nema baš smisla.
  • StruJA
    13


    2 najveca poraza su Real-Malmo 8-0 i Liverpool Besiktas 8-0

    9 Golova nitko nikad nije primio u ligi prvaka, al gubio sa 7 i vise razlike jeste, i to dosta njih.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Za mene bi bilo realnije da ga smjenio na ljeti i kazao javno da nije trener za nas jer se kosi s politikom kluba.IceMan

    Ako je sada bio meltdown nakon otkaza poslije 3 lose odigrane utakmice u nizu zamisli samo kako bi bilo dat otkaz treneru nakon osvojenog naslova i kupa te 14 utakmica u nizu bez poraza.
  • marcio amoroso
    36.6k

    Pa upravo to sam napisao :grin:
  • NitkoBitan
    17.6k
    Koji su uostalom Jakirovi uspjesi? Dinamo je i prosle sezone imao najbolju momcad HNLa i najsiru klupu tako da osvojit prvenstvo nije bila neka znanstvena fantastika.

    Prosao je Betis koji je igrao bez pola prve momcadi i sa kurcoboljom za miki maus ligom.

    I ajde ovaj Qarabag gdje su nas vile pomazile i prakticki je sve bilo podredeno tom play offu, napokon da nismo igrali vise kvalifikacijskih rundi pa nam je olaksalo stvar.

    Vjerujem da su sva 3 trenera koja su na listi kluba doktori primarijusi za Jakira.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.