• Kaktus Car
    559
    Ovo već postaje smiješno, već tjedan dana efektivno nemamo trenera.Daliban

    O ne!!! Strašno, neviđeno i nečuveno...

    inače klubovi uvijek isti dan dovedu novog trenera...

    Evo, npr. Bayern je odmah imao zamjenu za Tuchela spremnu...

    a nije!?

    Nemoguće...


    Strpljen-spašen. Bolje pričekati ako to znači potencijalno boljeg trenera, nego forsirati i dovesti opet nekoga koga će se morati otpustiti za godinu dana.
  • Crusades1986
    12.4k
    Vidi se da naš pripravnik od SDa je upleten u izbor. Da se njega pita vjv bi do listopada birali trenera nakon repstativne pauze..emilperska

    Imaš neki validan argument za ovo ili po 15. put se istovariš na nekoga čisto jer ti nije po šmeku?

    Shvatili smo i prvih 14 puta da je za sve loše kriv SD, nema svrhe ponavljat to još koji put.
  • emilperska
    5.7k

    Kad me povlačiš za jezik.. Da li mu je ovo prvi posao SDa? Da ili ne?
    Da li bi htio imati trenera kojem će prvi posao biti Dinamo i da se uči na nama? Da ili ne?

    Igrače je preko ljeta dovodio (nevezano za kvalitetu ili nekvalitetu) fascinantno dugo, ako je on glavni u izboru trenera, najebali smo..
  • Crusades1986
    12.4k
    Igrače je preko ljeta dovodio (nevezano za kvalitetu ili nekvalitetu) fascinantno dugemilperska

    Apsolutno ne duže nego kaj ih se dovodilo prošlo ljeto.

    I nisam te to pitao, pitao sam te imaš li neki konkretni dokaz da isključivo zbog SD-a "zapinje" izbor za novog trenera ili nemaš?
  • GOAT
    1.3k
    I ja isto dođem procitat tko je novi trener Dinama pa naletim na likove koji bi se igrali moderatora i sto cemo sad?
  • emilperska
    5.7k

    Imam intuiciju da gura nekog inozemnog low risk trenera jer Bjelica je prejaka ličnost da bi trpio njegove fix ideje o MMAe, Ogiwari i Mkuku kao pojačanjima

    Apsolutno ne duže nego kaj ih se dovodilo prošlo ljeto.Crusades1986
    Prošlo ljeto nismo imali SD, šta želiš reći onda da je isto trajanje procesa sad kad ga imamo i onda kad je to odrađivao Šimić uz sabotažu Perasice i ostala 2 fikusa iz Uprave?
  • Crusades1986
    12.4k
    Imam intuicijuemilperska

    U redu, znači intuicija je. Nisam ni mislio da je nešto konkretno.
  • emilperska
    5.7k

    Kao što ti nisi odgovorio da li ti je ok da imamo početnika SD-a i da li je to usporedivo s tim da trener onda bude početnik i uči se na Dinamu?
  • Crusades1986
    12.4k
    Ako je SD početnik i ima rezultate, onda mi je OK, ako nema onda mi nije OK. Vrijeme će pokazati.
  • Bosskovitz
    12k
    Ovako bih, recimo, ja rangirao potencijalne trenere, odnosno želio bih:

    • primarno mladog i perspektivnog, ali dovoljno iskusnog stranog trenera koji bi bio motiviran preuzeti Dinamo. Ne znam uopće postoje li takvi, to bi bio ideal. Nešto kao Terzić, ako je financijski moguće i ako postoji motiv s njegove strane
    • sekundarno neko razvikanije strano ime s više iskustva i ozbiljnim autoritetom, tipa Conceicao ili mnoštvo drugih koji su se ovdje spominjali
    • Tercijarna opcija: neki stranac za kojeg većina ne zna, a oko kojeg bi se Marić i Zeko dogovorili. Siguran sam da su analizirali ili analiziraju mnoštvo trenera i da negdje postoji neki skriveni talent kojeg možemo otkriti. Borussia je dovela Kloppa iz druge lige, AZ na isti način Slota koji je sad u Liverpoolu, Bayer je doveo Xabija Alonsa iz B momčadi Real Sociedada... kvragu, jedan Guardiola je postao trener Barce nakon samo godinu dana iskustva vođenja njihove B momčadi u četvrtoj ligi. Ovo je možda najkompleksnije, ali dugoročno najbolje
    • kao četvrtu opciju Bjelicu, čovjek je sa svojim vrlinama i manama ali neprikosnoveno je da smo pod njim igrali najbolji nogomet i postigli najbolje rezultate te mislim da su Bjelica i Dinamo idealan par, no bojim se koliko je zbog njegovog karaktera to dugoročno rješenje
    • Kovača kao petu opciju, opet ukoliko je realna, mislim da bi nam generalno kao klubu bio potreban netko tko će podići sve na još višu fizičku i organizacijsku razinu, iako Kovač glumi Magatha i to je model koji nije održiv
    • Kao šestu opciju nekog poput Keka ili Vahe

    Dok svi ostali mislim da nisu opcije vrijedne spomena u kontekstu Dinama, ama baš svaki od gore navedenih bio bi kvalitativni napredak u odnosu na naš prosjek trenera, a bome i skok u odnosu na Jakira. Nije možda sve izvedivo: pitanje je jesu li prve dvije opcije uopće realne, ako je vjerovati medijima i Kovač je isto nerealan, ali ovo je idealna hijerarhija.

    Svatko s ove liste bi od mene dobio prst gore. Neki bi izazvali oprez, neki oduševljenje, ali svaki je napredak za nas.
  • emilperska
    5.7k

    Onda smo mogli uzet i Ćorluku za trenera? Pa ako ima rezultate super, ako nema onda nije OK..
    Banaliziranje pozicije SD-a (od prethodne Uprave da ne bi bilo) nas je uglavnom i dovelo ovdje. Onda smo se odlučili dati to u ruke liku koji to nije prije radio nigdje. Ali ok..
    Dozvoljavam da se ne slažemo, vrijeme će pokazati.
    A moguće da ga i Neno kada preuzme usmjeri malo bolje, to me i najviše tješi..
  • Noel
    6.4k

    Odličan post. Prva dvije točke su ne realne za Dinamo. Treća je realna ali ne u ovom trenutku u kojem se nalazi Dinamo. Takvom mladom treneru treba prvenstveno mir. Tako dolazimo do četvrte točke i najrealnijeg odgovora. Nenad Bjelica.
  • BBB Mataa998
    1.8k
    Imam intuiciju da gura nekog inozemnog low risk trenera jer Bjelica je prejaka ličnost da bi trpio njegove fix ideje o MMAe, Ogiwari i Mkuku kao pojačanjimaemilperska

    Ma da inace mu oni samo kvare sliku momcadi koju bi on pojacao Situmom i raznim Topcagicima. Ja sam prvi za Bjelicu ali ti ga bas seres
  • emilperska
    5.7k

    Vidit ćemo da li će MMAe igrat kod Nenada glumeći Boba Marleya u Koprivnici i laganini šetnjama po terenu. Ne sumnjam da će morat nešto pokazat ili leti na tribinu.
    Živi bili pa vidjeli
  • Mali Zeus
    13.2k
    Imam intuiciju da gura nekog inozemnog low risk trenera jer Bjelica je prejaka ličnost da bi trpio njegove fix ideje o MMAe, Ogiwari i Mkuku kao pojačanjimaemilperska

    Nije li Ogiwara došao prije nego je Marić postao SD ili se varam?

    Mmae nije prek noći postao škart, a Mbukua smo vidjeli da igra 10, 15 min. sve skupa ako i toliko.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.