• hardek
    2.8k
    Prošlu sezonu kadar je bio najgori u zadnjih xy godina. Ali ove godine nije baš takav slučaj. Prva postava je sigurno lošija od one koja je rušila Tottenhame, Chelsea, Atalante ali klupa je bolja nego ikad.

    Problem je kako je i na koji način Jakir koristio roster koji ima na raspolaganju. Stavljao igrače na neprirodne pozicije i mjenjao sustave svako poluvrijeme.
  • deda
    32.5k
    Bit će uskoro krivi i budući treneri jer smo snizili proračun plaća za 20-25 posto (sa inflacijom barem 50 posto)Maksim Maksimirski

    Ponavljaš istu demagošku rečenicu već nekoliko puta. Proračun za plaće je smanjen, ali ne na način koji ti imputiraš. Raskinuti su ugovori i transferirani igrači koji su imali primanja nesukladna rezultatu na terenu. Također su raskinuti ugovori desetinama igrača koji ni u snu nikad neće zaigrati za Dinamo, a na plaći su. Plaća nikom, apsolutno nikom nije smanjena, dapače. Proračun za plaće je smanjen na taj način, a ne onaj koji ti insinuiraš. I to radiš sad par mjeseci nakon što je ovo objašnjeno već nekoliko desetaka puta na ovom forumu.
  • Toni90d
    388


    Je li ti ne želiš nešto pročitati ili ne želiš razumjeti. Momčad je ista kao i prošle sezone, Jakir je imao luksuz da mu nisu ključni igrači prodani, kao primjerice prošlih sezona. Budžet kluba je smanjen na igračima koji su daleko od prve postave bile. Sa tom uštedom se rješavaju neki kosturi iz prošlosti, kad se to riješi i budemo imali taj višak od 6-7 milja u kasi, onda možemo ići po igrače preko milje €.
  • Dr Hofmann
    833
    Napisao sam da postoje puno staloženije osobe u klubu od mene sada i da će oni puno, puno normalnije pristupiti stvarima nego što bih ja. Svjestan sam da se od glavatog četnika nije moglo pobjeći i da su svi u nogometu bili povezani s njim na ovaj ili onaj način. Već sam napisao da se, meni osobno, vezati za igrače u klubu poput Dinama nema prevelikog smisla pošto će svi otići čim dobiju priliku i ja, uvijek napominjem osobno, niti jednog igrača Dinama ne doživljavam kao legendu osim možda Dražena Ladića koji je proveo skoro cijelu karijeru u Dinamu. Ademi meni to nije, ali opet napominjem, to je moje mišljenje. Ni Petković, ni nitko drugi. Hvala im svima za sve što su napravili u Dinamu, ali uz dužno poštovanje, i opet napominjem da je to moje osobno mišljenje, meni su igrači u toj cijeloj priči najmanje važni.

    I da slučajno ne bi bilo da se radi o nekom urbanom rasizmu: stari i stara su mi rođeni u BiH, pa pokušati cijelu priču oko Jakirovića nekim čudom svesti na porijeklo je besmislena, barem u mom slučaju. Čovjek je odradio svoju dionicu i gotovo
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Po cemu to temeljiš? Vrijednosti na transfermarktu ili po tome što su dozivjeli sve te poraze za koje Jakir nije nitimalo kriv?

    Pa evo, Jakir će nam sad svima dokazati da nismo bili u pravu i kroz godinu, dvije, tri vodit će klubove u Bundesligi, La Ligi ili nekoj ligi sličnog ranga i s njima će ostvarivati vrhunske rezultate.

    Ili možda neće? Znaš i sam da neće.

    A znaš zašto?

    Zato što je ograničen trener.
    Paggini

    Ne trebam posebno objašnjavati zašto je prošlogodišnji Dinamo najlošiji Dinamo u dugo godina. Neću trošiti vrijeme na to. Jakir (i ne samo on) neće nikad trenirati klub iz lige petice jer tamo nikad nije igrao i jer nema veze i vezice. Nije on Tudor pa da ga nakon debakla u Hajduku zovu frendovi iz Juventusa niti je Niko Kovač kojeg nakon debakla sa reprezentacijom zove Eintracht.
  • Toni90d
    388
    Nitijedan trener u povijesti Dinama nije imao toliko kataklizmi a da mu se davalo toliko kredita.

    Kriza poslije Sparte? Ok, jbg, nije njegova ekipa, prodali su se nositelji, idemo dalje.

    Kriza poslije tovara i Ballkanija? Dat cemo mu kontinuitet, nije njegova ekipa, cekat cemo prijelazni rok, pripreme, toliko mu dugujemo.

    Kriza poslije one kataklizme od Lokomotive? Senatori su stali na njegovu stranu, sta sad jbg.

    Kriza poslije PAOKa? Došla je NOVA UPRAVA koja je odlucila da je najbolje ga ostaviti i nastaviti s njim.

    Prijelazni rok? Pitalo ga se, uvažavalo ga se, slagao je kako je htio, sudjelovao u odlukama.

    Kriza poslije raspadnute Rijeke, poslije one nakupine ljudskog otpada Hajduka i onda poslije NAJSRAMOTNIJEG PORAZA U 123 GODINE POSTOJANJA OVOG KLUBA?

    Pa dajte molim.vas.

    Neki ovdje imaju ocigledno obrnuti rasizam prema "urbanim" novim strukturama u klubu i mislite da se cilja neke ljude jer su hercegovci, bosanci, ovi oni.

    Ja sam slavonac, ciji su roditelji iz Hercegovine. Ne mogubiti veći dotepenac u ovom gradu, kombinacija "sirotinje iz slavonije" i "kriminalaca iz hercegovine". Ja nikad nisam vidio ni osjetio da se Jakira šikanira ili stavlja po strani jer je hercegovac ili dio "bivse strukture".

    Dapače, nijednom treneru u povijesti Dinama se nije davalo ovoliko prilika, ali nijednom.

    Dodatno - ovo komentiranje da ga Boysi ne žele??? Pa to je u jednu ruku odvratno bezobrazno jer ti govoriš da grupa čiji ti nisi član ima to mišljenje, s druge strane, pojedinci te iste grupe su mu bacali majicu s Kuretom i skandirali na trgu. S treće strane, njegov sin je pripadnik te grupe na tribini. Ali eto, aj ti nama reci šta Boysi misle o nekome, aj ti nama reci.

    I ne, ova uprava ga nije smjenila jer je hercegovac, jer je dio prosle strukture, jer je katolik - smijenili su ga jer je ograničen trener, nakon što su mu davali svaku moguću priliku da se dokaže.

    Sramotno je što neki ovdje i dosta njih po komentarima koristite ovaj otkaz kao neku jebenu potvrdu da je ova uprava latentno možemovska, da su urbanoidi, da mrze sve koji nisu iz Zagreba i slično.

    Ne, ne mrze, nego ŽELE REZULTATE I KONTINUITET. Nakon 20 godina strahovlade kriminalca i ekstremno ogranicenih trenera, jasno mi je da je mnogima čudno da neka uprava dinama zapravo ima ambicije tražiti nekog trenera koji je.... dokazan???
    Paggini

    Je li se ovaj tekst uz onaj osvrt za utakmice prošle i ove sezone može negdje staviti na vrh svake stranice, toliko riječi, ponavljanja a sve je napisano i objašnjeno.
  • Paggini
    19.6k
    (i ne samo on) neće nikad trenirati klub iz lige petice jer tamo nikad nije igrao i jer nema veze i vezice.Maksim Maksimirski

    Slažem se sa sentimentom da to može pomoći u startu, ali to lako postane ona birtijaška "e da me imao netko pogurati, sad bih umjesto ovog viniciusa u realu igrao."

    Možemo mi ovdje nabrajati sve te trenere u Europi koji nisu imali veze i vezice pa su došli do zavidnih klubova i uspjeha na temelju uspjeha koje su postizali na lokalnoj razini.

    Mozemo ici i u kontru - bi li Jakir uopce dosao do Zrinjskog da nije imao veze i vezice? Ili je tamo dosao a temelju vrhunskih prijasnjih rezultata...
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Ponavljaš istu demagošku rečenicu već nekoliko puta. Proračun za plaće je smanjen, ali ne na način koji ti imputiraš. Raskinuti su ugovori i transferirani igrači koji su imali primanja nesukladna rezultatu na terenu. Također su raskinuti ugovori desetinama igrača koji ni u snu nikad neće zaigrati za Dinamo, a na plaći su. Plaća nikom, apsolutno nikom nije smanjena, dapače. Proračun za plaće je smanjen na taj način, a ne onaj koji ti insinuiraš. I to radiš sad par mjeseci nakon što je ovo objašnjeno već nekoliko desetaka puta na ovom forumu.deda

    I jesu li nakon tog rasterećenja proračuna dovedeni novi, bolji igrači? Nisu. Imali smo proračun za plaće recimo 22 milijuna, raskinuli smo ugovore sa kako ti kažeš nepotrebnima i došli smo na proračun od 16-17 milijuna. Pa valjda onda očekujemo da se taj višak popuni novim, boljim igračima a ne da ostane praznina. Sve drugo je smanjivanje proračuna što se i dogodilo.
  • Jaro
    7.3k
    evo meni su i mater i ćaća "gutaci samoglasnika", nije mi problem sto je uslikan na kavi s Mamicima u Hercegovini, nisam neki fan Biscana kao trenera - i takodjer mi nije sjeo od prve. Prvenstveno jer sam smatrao da je overhypan u medijima, medju strucnjacima s podcasta, pa i kod dobrog djela ekipe ovdje... Druga stvar koja mi nije sjela jest trenutak i nacin odlaska iz Rijeke. Al reko ajd, mozda ima nesto iako mi je iz prve djelovao kao standard HNL pick - Tomic, Sopic, Kopic (ok, ovaj je kategorija za sebe), Krznar...
    Prvi dodatni minus - Ljubicic ponovo na LB - tu sam u sali napisao da ga treba odmah vratit u Rijeku i trazit zamjenu. Kasnije Sparta, pa Balkani (osim rezuktata i igre - ovdje mi je dodatno pao s onim igrokazom s "mandat na raspolaganje" spikom). Kasnije igranje strogoce s Bogdanom, pa ignoriranje igraca dovedenih u doba Simic-Biscan, da bi te igrace kao alibi ubacivao kad nis nije islo - Kaneko na Poljudu. Pa ubaci Maxa, decko igrao sasvim solidno - da bi nakon skrivljenog penala ponovo bio prekrizen sve do Betisa kad nije imao drugu opciju uopce. Osim laznog nudjenja mandata nakon Balkanija kasnije ni za jedan kiks nije preuzeo krivicu (a bilo ih je). U sebi sam kao zadnju priliku dao zadnjih 6 utakmica 2023 za koje sam rekao da ocemo 6/6 - tu je opet s Hajdukom odigrao sramotno kukavicki (prati cijeli njegov mandat i u mojim postovima ovdje najveca zamjerka). Dodju pripreme i pukne protiv Loksa epski, pa kasnije jos i x odigra... Onda se desi Betis, pa prva s PAOKom - rekoh, ajd pronasao se napokon sad ce - i onda uzvrat protiv PAOKa. Tu krece niz jer nema vise europe - ali i tu ima svega - pobjede na misice, al reko, sad vise nista osim golog cupanja rezultata nije bitno. Protiv Hajduka prva tekma opet ziheraski, al ode na nasu stranu zahvakjujuci Petku. Kup - prvo poluvrijeme - prvi put neka inovacija, ubili ih sa izmjenjenom momcadi u novoj formaciji, ali samo 1-0 koje u drugom polivremenu ponovo ziheraski i kukavicki cuva i cupa... Tu se Hajduk zapalio i ugasio potpuno. Rijeku preskace jer je Sopic valjda jos veca kukavica od njega i pokusavao je samo cuvati tu neku kvazi prednost i obija mu se u glavu.
    Nova sezona - rekao sam - on sad mora biti bolji bas jer ima iskustvo te prosle sezone - relativno dobro krene i igrom i rezultatom - prodje Qarabag u potpuno nekontroliranoj utakmici (meni je to u njegovom slucaju pozitivno iako smo na momente prve tekme znali dobro visit) i onda dolazi Rijeka - sansa za odmaglit prvom konkurentu na +5, povede i potpuni nestanak s terena i spasi si Rijeka zivot jer je prije 3 dana popila 5 komada od Olimpije, hladni rat s navijacima, smjenili trenera ko zna iz kojih razloga - da su izgubili od Dinama - oni bi zapali u krizu i namucili bi se uloviti prikljucak.
    Onda dodje Hajduk - posvadjali i raskrstili se s herojem kojeg 3 godine zazivaju na povratak, vec imaji 2 kiksa, ispali iz europe, kao uvod u derbi imaju otvoreni rat svi protiv svih u i oko kluba - nas heroj umjesto da ih napadne i baci jos dublje u rupu - ponovo najopreznije moguce na njihov bunker - naravno - karma je kuja - Livaja za pobjedu i sad si treci iza ova 2 koja si trebao staviti na -5.
    Bayern ne moram ni opisivati - nadam se da ce jednog dana objasniti svoju ideju i plan igre. Momcad mu se u 10oj sekundi sparkirala u 16m i primili 12 golova (3 ponistena) uz 10 obrana golmana...

    Da, otisao je jer mrzimo Hercegovce, prijatelj je s Mamicima, navijaci sa Zone ga ne vole i ne smeka ga nova garnitura vodstva kluba. Nema nikakvih drugih razloga...
  • vjeko1701
    7.9k
    Sezonu ranije, easy. HNL mi s vremenom ispari al zato europske pamtim sve takve detalje skroz tamo negdje natrag do Sparte 3:3. Pratilo se i puno ranije ali sam bio još premlad da pamtim detalje. Ova utakmica mi je nekako bila prekretnica di sam valjda dovoljno odrastao da počnem. Kaj je još smiješnije, uopće se ne sjećam prve, samo uzvrata. xD
  • Crusades1986
    11.9k
    I za kraj od mene na ovu temu.

    Ovo ljeto je dobio luksuz kakav nije dobio ja mislim niti jedan trener. Nije prodan niti jedan nosioc igre. Neovisno o okolnosti. Niti Petković, niti Sučić, niti Baturina. I onda ti ne možeš kod kuće zabit gola hajduku u trenutku kad dolaze u općem kaosu.
  • deda
    32.5k
    I jesu li nakon tog rasterećenja proračuna dovedeni novi, bolji igrači? Nisu. Imali smo proračun za plaće recimo 22 milijuna, raskinuli smo ugovore sa kako ti kažeš nepotrebnima i došli smo na proračun od 16-17 milijuna. Pa valjda onda očekujemo da se taj višak popuni novim, boljim igračima a ne da ostane praznina. Sve drugo je smanjivanje proračuna što se i dogodilo.Maksim Maksimirski

    Proračun mora biti smanjen dok se ne stabilizira. Tek nakon stabilizacije možeš raditi ovo što ti govoriš. A da do stabilizacije nije došlo tj. da je stara uprava nastavila voditi klub mi bi za 2 godine bili u teškoj financijskoj banani i vjerojatno izgubili primat u hnlu na nekoliko godina.
  • Zagi
    7.6k
    Ali broj kolapsa koji je on doživio u godinu dana nitko nikad na Dinamovoj klupi nijededa

    Nije.
    Ali jesmo li mi išta naučili iz toga? Po ovim komentarima, ne čini se baš ...
    To guranje niz štenge nakon dva loša rezultata je ostavština narkomana.
    Neki treneri jesu zaslužili jer nikada nisu smjeli niti biti dovedeni ali eto , znamo zašto jesu.

    Taj argument se koristi da se pokaže da je otkaz trebao dobiti davno prije. Nije.
    Trebao je dobiti baš danas. Dugo već igra nije na razini iako rezultati jesu, pa dolazi Rijeka , pa Hajduk , pa sramota u bavarskoj.
    Prospana noć i odluka, tako se to radi. Baš danas.

    Ali gledati prošlu sezonu i zaključiti da nam taj trenerski kontinuitet, makar bio plod sklopa okolnosti, nije ništa donio? Po meni potpuno promašeno.

    Ako smo išta naučili od prošle sezone, trebalo bi biti upravo to.
    Novi trener od mene ima moratorij na kritike barem 6 mjeseci.
  • vjeko1701
    7.9k
    Nitko nije imao niti lošiju ekipu Dinama.Maksim Maksimirski

    Ako pratiš Dinamo od 2018. ova izjava se još može oprostiti. Ako ga pratiš malo duže onda ne znam kaj da velim... I to mislim na ekipu u trenutku kad ju je preuzeo prošle sezone.
  • deda
    32.5k
    Osobno bih volio da smo u stanju dovesti trenera koji nas može voditi 10 godina. Ali znamo da to neće tako skoro biti realnost. Mene inače kod trenera ne muči toliko izgubiti utakmicu, dvije ili tri u nizu mene uvijek muči ista stvar. Nedostatak napredka, ponavljanje istih grešaka, istih špranci promašenih taktika i psiholoških priprema momčadi, učmalost i ne prihvaćanje kritike ili što je najgore odbijanje priznavanja vlastitih grešaka zarad nekog posranog malog ega.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.